FC Nekopnem si - FC Bicák 10:1 (6:1)

Branky: Dusil 4, Zbořil 2, Hendrych, Voříšek, Zeman, Bouček - Macar

Nejlepší hráči: Sternwald - Macar

FC Papaya - FC Napijem se 20:2 (5:2)

Ve 3. kole na sebe narazila Papaya, která si chtěla zpravit chuť po těsné porážce s favoritem skupiny FC Nekopne si, na druhé straně stál celek FC Napijem se, který nejdříve schytal třicetigólový debakl od Fackelmannu, ve druhém kole pak prohrál "jenom" 1:7 s Pulpitem. Zápasu předcházely dlouhé debaty o termínu, a tak se začalo za lehce nepřátelské atmosféry. Hráči Papayi vstoupili do zápasu, jako by se měl vyhrát sám, v úvodním dějství se tedy hrál vyrovnaný fotbal, který nakonec prolomil střelou ze střední vzdálenosti Bartoš. Minutu na to předvedl nádhernou individuální akci Matouš Sluka, kterou zakončil střelou do šibenice. Chlapci z Napijem se však pokračovali v aktivní hře a po dobrém napadání snížili stav na 1:2. Po gólu Medenčeviće přišla další odpověď, za stavu 3:2 se Papaye pořád nedařilo dostat do tempa a po odchozeném poločase mohli být rádi, že vedou o tři branky. Trápení prolomil Pavel Bartoš, který nejdříve skóroval střelou z půlky po rozehrávce na začátku druhého poločasu, natož o pár vteřin později z téměř identické pozice navýšil na 7:2. To, a možná i fyzická únava FC Napijem se změnila průběh zápasu na exhibici, hrálo se nahoru a dolů, síť se však třásla pouze za brankou Adama Svěceného, jelikož jeho spoluhráči nevyužili jedinou šanci, Papayští na tom byli mnohem lépe a po 50. minutách skončil zápas krutou porážkou 20:2.

Branky: Bartoš 9, Medenčević 3, Zahrádka 3, Trejbal 3, Sluka , Hlaváč  - Kaplan , Láník

Nejlepší hráči: Bartoš - Grössl

Pulpit Fiction - Auťáci 5:4p (2:2, 4:4, 4:4pp, pen. 2:0)

Duel Pulpit Fiction a Auťáků jako první v letošní sezóně dospěl až do penaltového rozstřelu. Ještě před ním se však muselo odehrávat 50 minut základní hrací doby i s prodloužením. První poločas zápasu přinesl lehkou převahu Pulpit Fiction, a to hlavně díky jejich silové a výškové výhodě. Naproti nim stojící kvartáni se sice prezentovali jasně lepšími technickými výkony i sehraností, v rozhodujících chvílích nicméně ztráceli. Zásluhou důsledného napadání se tak Pulpit Fiction dostalo do dvoubrankového vedení. O to nicméně stihli jeho hráči ještě do přestávky přijít. Jednou jim nedokázala obrana zareagovat na efektní kombinaci Auťáků, podruhé zase gólman Hrdlička po výběhu ztratil balón a tehdy už nebylo složité poslat jej do odkryté brány.

Druhý poločas se nesl ve vyrovnaném duchu. Borci Pulpit Fiction navýšili náskok na 3:2, Auťáci jej po chvíli stáhli. S blížícím se koncem zápasu se ujali vedení. O vítězství však přišli v úplném závěru, to když se před jejich pokutovým územím dopustili prohřešku proti pravidlům na útočícím Hamanovi. Ten se z trestného kopu nemýlil.

Pětiminutové prodloužení nedalo ani jednomu z týmů čas nadechnout se k nějakému drtivému tlaku. Pulpit Fiction se dostalo do jedné zajímavé pozice, na druhé straně zazvonil dlouhý míč o spojnici. Došlo tedy na penaltový rozstřel. Tady měli více štěstí hráči Pulpit Fiction. Proměnili všechny potřebné pokusy. Jejich soupeři naneštěstí pro ně poslali jeden kop mimo branku a další střelu vystihl Hrdlička. Pulpit Fiction tedy zvítězilo po penaltách 5:4.

Branky: Haman 2, Kolář, Bazika - Škobis, Hadraba, Chlum, Kučera

Nejlepší hráči: Nouza - Škobis

Skupina B

FC Meloun - Kokosy na trávě 5:39 (5:14)

Ve čtvrtek 3.11. se odehrál v rámci 3. kola pohodový zápas, mezi Kokosy na trávě a týmem FC Meloun. Favorit byl znám předem, i přestože hráči Kokosů na trávě měli nastoupit ve složení Menclík, Kolář a Horký, jak avizovali předem. Toho jsme se ale nedočkali a na zápas dorazili další 2 členové týmu Kokosů, jejich základní sestava byla tím pádem kompletní.

Přestože se tento vzájemný zápas nenesl v duchu demolice jako ten minulý, kdy Kokosy svého soupeře deklasovali 95:1, i tak byl všudypřítomný hlad po gólech, především u brankáře Kokosů - Koláře, který se tentokrát vyměnil s Horkým, jenž ho v bráně zastoupil. Kolář v podstatě jen stál před bránou soupeře a s využitím svých parametrů dával jeden gól za druhým do sítě soupeře. Nezastavilo ho ani překročení dvojciferného čísla. Jediný, kdo ho dokázal zastavit, byli jeho spoluhráči, kteří ho po jeho 17. gólu poslali zpět do brány. Při chuti byl i Menclík, který v ležérním tempu dokázal nastřílet 13 gólů. Mladíci z FC Meloun však bilanci z předchozího zápasu výrazně zlepšili, nejen, že dostali více než dvakrát méně gólů, dokonce jich pětkrát více vstřelili. Přejeme proto vytrvalým mladíkům postupné zlepšování a neutuchající entuziasmus.

Branky: Labuda, Dobiáš, Kubala, Vondra, Říha -Kolář 17, Menclík 13, Buk 4, Horký 3, Jebavý 2

Nejlepší hráči:  Chýle - Burýšek

FC Sprška - FC AC SK 1:15 (1:4)

Ve středu 2.11. se za sychravého počasí v pozdních odpoledních hodinách střetli hráči FC AC SK s mladíky z FC Sprška. Do role favorita byli jasně pasováni borci z FC AC SK, jejich oponenti mohli jen překvapit.

O žádné překvapení se ale nejednalo, hráči FC AC SK hned o první minuty kontrolovali hru a neustálými útoky ohrožovali branku soupeře. Jako první skóroval Kvizda, který propálil Hradečného ze střední vzdálenosti. Po další pohledné kombinaci Linharta s Kyselkou zakončoval první ze zmíněných do prázdné brány. Hráči Spršky sice dokázali vzápětí snížit, když po chybě Linharta prostřelili nevytíženého Doležala, Linhart však svou chybu poté napravil a svou slabší nohou zvýšil stav na 3:1. Do konce poločasu přidal svou druhou trefu ještě Kvizda, to ale bylo vše, co nám první pětadvacetiminutovka přinesla. Ospalí hráči FC AC SK se za góly příliš nehrnuli, a přestože v poli dominovali, jejich snaha jim do poločasu přinesla jen třígólový náskok. Na druhou stranu hráči Spršky poctivě bránili a neustálými náběhy nedovolovali obráncům FC AC SK se tak často vysouvat.

Druhá půlka zápasu nám z gólového hlediska nabídla úplně jiný obraz, kvalitní kombinace na straně červených neustále otvíraly obranu hostů a na gólovou radost jsme nemuseli čekat dlouho. Postupně se trefili ještě Linhart 3x, Holakovský 3x, Kvizda 2x, Kyselka 2x a nakonec svou první trefu v sezoně 2016/17 přidal i kanonýr Vojta Skuhravý, který si pohrál s golmanem Hradečným a přesně zakončil mezi nohy.

FC Sprška si na svojí první ligovou výhru bude muset ještě počkat, uvidíme, jestli v příštím kole dokáže potrápit Rosol Juniors. Výkon hráčů FC AC SK se od minulého kola výrazně zlepšil, byly vidět pohledné kombinace a celkově velmi jistá hra, těžko však můžeme porovnávat s předchozím zápasem červených, přeci jen věkový rozdíl a fyzická vyspělost mezi hráči FC AC SK a FC Sprška byly velké a především to rozhodlo o tom, že v tomto zápase byli loňští vicemistři minimálně o třídu výš.

Branky: Czapek - 5 Linhart D., 4 Kvizda, 3 Holakovský, 2 Kyselka, Skuhravý

Nejlepší hráči: Zeidler - Skuhravý

FC Rosol Juniors - FC Tvoje máma 3:0 (1:0)

Branky: Solař, Kraváček, Šulc

Nejlepší hráči: Montilla - Kubata

Termín pro odehrání: PÁTEK 4. listopadu 2016