Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. kolo

2. 10. 2016

Skupina A 

 

FC Papaya - FC Nekopne si 3:4 (2:3)

Branky: Bartoš 3 - Nepraš 3, Hendrych 1

Nejlepší hráči: Bartoš - Nepraš

 

FC Napijem se - Pulpit Fiction 1:7 (0:3)

 

V rámci dohrávky druhého kola na sebe narazily celky, které v předešlém zápase obdržely od svých soupeřů slušný gólový příděl. Jak hráči FC Napijem se, tak Pulpit Fiction začali utkání ve vysokém tempu. V prvních minutách se projevila sehranost prvního jmenovaného týmu. Dokázal si funkčními kombinacemi vytvořit několik příležitostí, ty se však buď nevešly mezi tři tyče anebo je zlikvidoval v bráně stojící Hrdlička. Tehdy se borcům Pulpit Fiction podařilo zkonsolidovat rozpadlou obranu, prezentovali se útočnější, aktivnější hrou a především uplatňovali svoji výškovou i fyzickou převahu. Jejich snažení proto zakrátko vyvrcholilo brankou. Postaral se o ni kapitán týmu Kolář, který z brankové čáry doklepl vysoký míč do sítě. Do přestávky se podařilo náskok na 3:0 pro Pulpit navýšit ještě Křemenovi.

 

Druhá půle nabídla obdobný obrázek. Pulpiti měli víc ze hry, své soupeře účinně přetlačovali a přidávali góly. Obzvlášť povedeně, do samého horního růžku branky, se trefil Haman. Přes to všechno nicméně tento tým o svůj čistý štít v závěru zápasu přišel. Hráči se nechali ve svém snažení unést a pozapomněli na obranné činnosti, což mělo za následek intenzivní tlak ze strany FC Napijem se. Jeho vyvrcholením byl lehký oblouček Láníka, jenž si Hrdlička srazil za svá záda. Konečný stav tedy 1:7.

Branky: Lánik - 4 Kolář, 3 Křemen, Haman

Nejlepší hráči: Lánik - Bazika

 

FC Fackelmann - Auťáci 12:4 (5:3)

Ve druhém kole se střetli Auťáci, kteří v prvním kole překvapivě porazili FC Bicák a nadhodili otázku, zda dokáží bojovat o postup. Lidově řečeno "z hrušky" je měli shodit hráči FC Fackelmannu, ze začátku pátečního zápasu to však vůbec nevypadalo podle předpokladů, tým kolem kapitána Víta Klajbla začal zápas laxně a po úvodní přestřelce se dlouho hrálo za stavu 2:2. Do poločasu se jim nepodařilo uskočit na větší rozdíl, nutno však podotknout, že o tři roky mladší Auťáci jim nedávali nic zadarmo. Po poločase si chlapci z Fackelmannu uvědomili, že proti překvapivě dobře technicky vybavenému soupeři to nepůjde tolik kombinací a Vít Klajbl po dvou individuálních akcích vstřelil dva góly a Fackelmann už odskočil na rozdíl 4 branek. Tým ze 4.A se ještě pokoušel vzdorovat, ale fyzické síly docházely a ke konci už se ze zápasu pomalu jistě stávala exhibice. Zápas skončil za stavu 12:4, Fackelmann se po pomalejším rozjezdu, kdy se ukázalo, že 3 body se sami nevykopou, představil ve druhém poločase v lepším světle a zatím bez ztráty postupuje skupinou A. Auťáci si připsali první prohru, herní projev však nevypadal vůbec špatně a v následujících kolech může tento celek trápit i favority na postup ze skupiny.

Branky: Klajbl 3, Štětina 3, Petřek 3, Buzek 2, Čech 1 - Hadraba 2, Šamánek 1, Koubek 1

Nejlepší hráči: Vít Klajbl - Michal Valenta

 

Skupina B

 

FC Sprška - FC Meloun 18:1 (6:0)

Branky: 7 IItis, 5 Czapek, 4 Štrop, 2 Bernas - Labuda

Nejlepší hráči: Iltis - Vondra

 

Kokosy na trávě - FC Rosol Juniors 2:3 (0:0)

V pátek 14. 10. 2016 byl naplánován zápas mezi Kokosy na trávě a Rosolem Juniors. Kádry obou týmů musely před sezónou projít výraznou obměnou. Úřadující mistři prošli procesem omlazení, Rosol zase musel reagovat na odchod 2 svých bývalých opor Svatoše a Štětiny. Těžko odhadovat, kdo vstupoval do zápasu jako favorit. Růžoví hoši nezvládli 1. utkání proti FC AC SK, když prohráli 1:5. Naopak Rosoláci povinně opanovali zápas s Melounem 30:1. Až 2. utkání tedy mělo být větším testem nové sestavy Juniorů, ze které na poslední chvíli z důvodu zranění vypadl kapitán Solař. Kokosy přijely v plném počtu a střetnutí mohlo začít.

Kdo čekal atraktivní podívanou plnou šancí, byl hned v úvodních 10 minutách vyveden z omylu. Hrálo se velmi defenzivně s četnými ztrátami míče. Jako 1. se osmělili Junioři, když pálil Šulc přibližně ze třetiny hřiště mimo bránu. Vzápětí se ocitl sám před brankářem Kolářem Kraváček, který však také trestuhodně minul. Kokosy přidaly. Povedeným sólem se po straně hřiště dostal Jebavý až do bezprostřední blízkosti branky, Montillu ale nepřekonal. Následnou příležitost Rosolu poté zkazil Koranda, který se na hranici vápna místo střely rozhodl přihrávat. Největší šance 1. poločasu nakonec připadla Kokosům, kdy se dostal k míči Menclík a jeho tvrdá střela byla odražena jen těsně nad bránu. Výrazně více toho k vidění nebylo a poločas skončil neobvyklým způsobem - bez gólu.

Celkový obraz hry se nezměnil ani ve 2. dějství. Spíše se bojovalo, než hrálo. Zato branky padat začaly. Nenápadný aut šel na volného Kraváčka, který se s míčem otočil a pohotovou střelou poslal Rosol do vedení. Růžoví mohli reagovat z přímého kopu po faulu na Buka, míč se však odrazil od zdi. Kokosy se dočkaly až později, když na sebe upozornil skvěle hrající Menclík. Krátce po sobě 2x napřáhl a doslova propálil Montillu po téměř identických akcích. Rázem to bylo 2:1. Rosolu se povedlo srovnat šťastným gólem, když Hroboň tečoval hlavou nákop Šulce mimo dosah Koláře. Posléze to vypadlo, že se zápas chýlí k prodloužení. Poslední slovo měli ale opět Rosoláci, když po vydařeném protiútoku dokázal na několikátý pokus procedit míč do sítě Šulc a rozhodnout. V posledních 3 minutách už si Kokosy větší šanci nevypracovaly. Výsledek 2:3.

Branky: 2 Menclík - Kraváček, Šulc, Hroboň

Nejlepší hráči: Burýšek - Hroboň

 

FC AC SK - FC Tvoje máma 6:2 (1:2)

V posledním možném termínu - v pátek 14.10. se střetly v pozdních odpoledních hodinách týmy FC AC SK a FC Tvoje máma. Ani jeden tým nebyl kompletní, FC AC SK chyběl Vojáček, Tvoje máma zase hrála bez střídání, na druhou stranu s uzdraveným Bartoškem, který se po zranění vrátil do hry v plné parádě. 

Úvodní minuty zápasu plynuly dle očekávání, hráči v červeném drželi balon, vytrvalí hráči v modrém však precizně bránili ze zavřeného bloku a hrozili z občasných protiútoků. Jen těžko se dala najít skulina v dobře zformované defenzivě hostů a i přes vysoké procento držení balonu hledali marně hráči FC AC SK způsob, jak ohrozit bránu soupeře. Po opatrných deseti minutách však střelecké trápení loňských vicemistrů prolomil Štěpán Malý, který si naběhl na střílený centr z rohu D. Linharta a z první míč uklidil do sítě hostů. Přestože měli hráči FC AC SK nepatrně více ze hry, nebyla to ta očekávaná precizní hra s míčem plná pohybu, naopak, hráči v červeném působili těžkopádně, bez pohybu, bez větší invence a často ztráceli balony. Toho dokázali využít soupeři v modrém a vyrovnat na 1:1. Od té doby by nezaujatý divák zhodnotil utkání jako vyrovnané. Chvílemi to i vypadalo, že více ze hry má právě Tvoje máma. Ta sice po většinu času bránila, nicméně nebezpečné protiútoky hrozily k závěru prvního poločasu čím dál tím častěji. Jeden z nich vyústil v Sulkův gól na 2:1, když po dobývání obrany modrých se hráči FC AC SK dopustili výrazné nepřesnosti v rozehrávce a po zisku míče a rychlé kombinaci zvýšil skóre nejlepší hráč hostů Sulek a zajistil tak poprvé vedení pro svůj tým.

O poločasové přestávce si rozladění hráči FC AC SK vše vyříkali a se snahou odehrát úplně jiný poločas, než ten první, vstoupili na hřiště. Účinný obranný blok hostů však červeným ztěžoval postup do útoku a ti se jen marně snažili přijít na to, jak překonat brankáře hostů. Nakonec se to přeci jen podařilo, když Malý zatáhl míč po lajně a navázal na sebe dva hráče, poté stříleným centrem našel před bránou Linharta D. a ten už moc práce neměl. 2:2, probraní hráči z FC AC SK najednou nabyli sebedůvěru a jejich herní projev se značně zlepšil. Neuběhla ani minuta a hráči v červeném se radovali znovu, když po kombinaci Kyselka-Linhart D. druhý ze zmíněných stečoval míč do brány. Za stavu 3:2 ve prospěch FC AC SK byli nuceni hráči Tvojí mámy zahuštěný prostor otevřít a začít více útočit, to hrálo ale do karet hráčům FC AC SK. O několik minut později dokázali navýšit stav na 4:2, když po dlouhém autu z vlastní poloviny zakončoval hlavou Kyselka a míč se jen se štěstím dokázal dokutálet za brankovou čáru. Přestože ani za stavu 4:2 to nebyli ti hráči FC AC SK, kteří jsou schopni se se vším vypořádat, bylo znát, že jim sebevědomí opět narostlo a práce s míčem byla najednou o poznání lepší. Snahu hostů korigovat skóre definitivně utnul Kvizda, který svými 2 přesnými trefami dodal domácím klid a potvrdil roli chladnokrevného střelce.

Doslova vybojovaná výhra pasovala hráče FC AC SK na adepty na první místo ve skupině, nicméně určitě je co zlepšovat. Jestli chtějí hráči FC AC SK pomýšlet na nejvyšší příčky, budou muset výrazně zlepšit svůj herní projev a navázat na dobrý výkon proti Kokosům. Naopak hráči z FC Tvoje máma mile překvapili, když po většinu zápasu dokázali s domácími držet krok. Je nutno vyzdvihnout především sehranou dvojici Sulek a Bartošek, kteří mnohokrát dokázali špatně konsolidovanou obranu domácích překonat.  

Branky: 2 Kvizda, 2 Linhart D., Kyselka, Malý - Sulek, Bartošek

Nejlepší hráči: Malý - Sulek

 

Termín pro odehrání: PÁTEK 14. října 2016

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA