Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. kolo

17. 9. 2016

Skupina A 

 

Pulpit Fiction - FC Papaya 0:9 (0:4)

Sezónu 2015/2016 odstartoval střet celků Pulpit Fiction a FC Papaya. Zatímco tým tropického ovoce funguje jako starý známý soutěže, pro celek Pulpit Fiction, do značné míry poskládaný ze studentů maturitního ročníku, se jednalo o premiéru na trávníku GyBu arény. 

A bohužel pro ně premiéru nevydařenou. První minuty utkání se ještě nesly v duchu opatrného oťukávání na obou stranách, brzy poté však začalo být jasné, že sehraní hráči Papayi budou mít navrch. Pulpiti špatně dostupovali své protihráče, nechávali obranu příliš otevřenou, což vyústilo hned v několik pokusů Papayi, z čehož se ujaly hned tři. Třetí přitom byla teč bránícího Hamana, který tímto poslal míč do protipohybu brankáře Hrdličky a do vlastní sítě. V posledních desíti minutách prvního poločasu se k lepšímu výkonu dokázali vyburcovat také hráči Pulpit Fiction a několika pohlednými narážečkami se dostat až k Hlaváčovi, hájícímu branku FC Papaya. Všechny střely ovšem mířily přímo na tělo jmenovaného. A tak když se místo toho naopak ujala kombinační hra na druhé straně, odcházelo se k poločasové přestávce za stavu 4:0 pro Papayu.

I první okamžiky druhé půle nabídly takový obrázek, jako by se snad Pulpit Fiction k něčemu nadechoval, zůstalo však jen u neumístěných střel nebo slušných zákroků Hlaváče. V Papaye naopak využívali rychlých brejků a chyb protivníka. Jednou se Hrdličkovi balón dorazil tam, kam neměl, jednou zase brankář Pulpitů ve snaze o útok vyběhl a míč ztratil, v dalším případě si Haman nechal odebrat míč jen pár metrů před bránou. Všechno tohle vedlo k několika brankám Bartoše, Hausmanna a také Mendečeviče. Borci z Pulpit Fiction ani tak neustávali ve snaze, na rozjetou Papayu ale zkrátka neměli. Konečný stav 9:0 pro FC Papaya.

Branky:  - Bartoš 3, Medenčević 2, Hausmann, Kandráč, Sluka, Haman vl.

Nejlepší hráči: Jakub Haman – Pavel Bartoš

 

 

FC Fackelmann - FC Napijem se 30:1 (14:0)

První kolo ve skupině A přineslo souboj dvou nováčků, již před zápasem byl však jasným favoritem tým Fackelmannu. Kluci z 5.A se proti partě fotbalistů z Tempa Praha statečně drželi prvních pár minut, po úvodní brance však začala exhibice, která začala celkem početnou fanouškovskou základnu nudit. Hrálo se v pomalém tempu a na jednu branku, šance střídala šanci, gól střídal gól. Mírné zpestření zápasu přinášeli pouze trestuhodně neproměněné příležitosti na straně Fackelmannu, či některé povedené a nepovedené finesy Matěje Čecha. Poločas končil v podstatě za rozhodnutého stavu a v tom druhém už se pouze dohrávalo. FC Napijem se tady už rezignovali úplně, s čímž docela jistě nebyl spokojený jediný světlý článek týmu, gólman Svěcený. Nakonec se ale i jim podařilo skórovat, jestli se to tak dá říct. Malou domů od Matěje Čecha nedokázal ex-Papayský gólman trestuhodně zpracovat, skóre se tedy zastavilo na 30:1 pro FC Fackelmann.

Branky: Arntz 9, Buzek 8, Petřek 6, Čech 4, Novák 3 - Čech vl.

Nejlepší hráči: Buzek - Shirwani

 

 

Auťáci - FC Bicák 3:2 (1:1)

Tento střet nabídl poměrně překvapivou podívanou. Hráči týmu Auťáci, kteří se rekrutují téměř kompletně z kvarty, v něm viditelně přehráli své starší soupeře z FC Bicák. Obrázek hry sice nevyzníval drtivě ve prospěch Auťáků, avšak mladšímu z týmů výrazně pomáhala jeho bojovnost, intenzivní napadání a navrch měl také co do technických kousků. Borcům z FC Bicák se naopak nedařilo pronikat do zformované obrany protivníka a když už si dokázali vybojovat velikou příležitost, vypomohli v bránění "auťácké" svatyně také hráči v poli. Konkrétně Antonín Chlum tímto způsobem zlikvidoval hned dvě tutovky, mířící už do odkryté brány. V prvním poločase spolu oba dva celky ještě relativně držely krok (FC Bicák zde uplatňoval svoji silovou převahu), a proto se k přestávkovému odpočinku odcházelo za stavu 1:1. V druhé půli už nicméně starší kluci viditelně ztráceli dech, zatímco jejich soupeři byli stále při chuti. Konečný výsledek tedy jasný – 3:2.

Branky: Škobis 2, Kučera 1 - Anzari 1, Zoulík 1

Nejlepší hráči: Jakub Škobis - Jonáš Zoulík

 

 

Skupina B

 

FC Meloun - FC Rosol Juniors 1:30

Branky: Labuda 1 - Kraváček 11, Solař 10, Koranda 4, Hroboň 3, Šulc 2

Nejlepší hráči: Labuda - Solař

 FC Meloun čekal v úvodním zápase stejný soupeř jako v sezóně minulé - FC Rosol Juniors. Papírové předpoklady hovořily více než jasně. Rosol pojmul utkání jako výhodbou možnost pro sehrání obměněného kádru, naopak houževnatý Meloun dosáhl úspěchu v podobě vstřelené branky. 

 

Zápas začali modří proti svým mladším protihráčům v sestavě 3+1. Novou sezónu rozehráli spíše mdlým výkonem, přesto ale brzy vedli 5:0. Hráči Melounu kmitali po hřišti a zničehonic se ocitl před brankářem Korandou střelec Labuda a chladnokrevně upravil na 1:5. Hrači Rosolu trochu přidali a nastříleli do konce poločasu celkem 13 gólů, v jeho závěru ještě dorazila letní posila Hroboň a Rosol hrál kompletní.

 

Druhá půle větší překvapení nenabídla. Meloun statečně vzdoroval, ale góly v jejich síti začaly přibývat. Jestli někdo v Rosolu neměl svůj den, pak to byl Šulc, jenž pálil jednu šanci za druhou a dával vyniknout skvěle chytajícímu "melounovému" brankáři. Naopak o průběžné vedení v tabulce střelců  se přesnými střelami hecovali Solař s Kraváčkem. Druhý jmenovaný nakonec vstřelil o 1 gól více (11) a onu tabulku minimálně do dalšího kola vede. Skóre se zaukrouhlilo na 30:1 a zápas byl u konce.

 

FC Tvoje Máma - FC SPRŠKA 13:1 (6:0)

Do úterního zápasu mezi FC Tvoje máma a FC SPRŠKA vstupovali právě domácí jako favorité, hosté mohli naopak jenom překvapit. Obě strany se musely obejít bez svých velkých opor, na straně Tvojí mámy to byl Dan Bartošek, na straně Spršky kapitán týmu Krupička. 

Utkání začalo dle očekávání, hráči Spršky, převážně studenti 1.F doplněni o Iltise se Zeidlerem, byli od úvodních minut pod tlakem, což vyústilo v několik rychlých branek ve prospěch Tvojí mámy. Na straně domácích by se dal vyzdvihnout především dosavadní výkon Sulka s Milerem. Uklidnění světlemodří se však po zdařilém úvodu zápasu nechali příliš uspokojit náskokem a hráči v oranžových dresech začali na útočnou polovinu pronikat stále častěji. Sympatická snaha o kombinaci však vždy kolísala ve finální fázi, kdy rozhodující přihrávka nenašla kopačky nikoho z oranžových nebo se jednalo o střelu, se kterou si lehce poradil brankář Tvojí mámy. Přestože ke konci poločasu drželi míč na svých kopačkách více hosté, míč do brány domácích se jim však dostat nepodařilo, a proto první půle skončila dle očekávání vysoko pro domácí.

Po polačase se obraz hry příliš nezměnil, do sítě Spršky padalo pořád stejné procento střel jako v prvním, nicméně do útoku to byl pro Spršku zdařilejší poločas. Po několika pohledných akcí se dostali na dostřel domacímu brankáři a dva střelecké pokusů se ujaly a Sprška mohla slavit protrhnutí střelecké smůly.

Zápas nicméně stále kontrolovali hráči Tvojí mámy, kteří si pohlídali vysoké vítězství, nedopustili už žádnou další korekci skóre a mohli se zaslouženě radovat ze třech bodů. Bodové ohodnocení na Spršku stále čeká, nechme se překvapit, zda-li (nebo kolik) oranžoví v příštím zápase porazí FC Meloun.

Branky: Miler 4, Kubata 4, Sulek 3, David 2 - Štvop 1

Nejlepší hráči: Semrád - Štvop

 

 

FC AC SK - Kokosy na trávě 5:1 (2:0)

V pátek 23.9. změřily potřetí v řadě své síly týmy FC AC SK a Kokosy na trávě. Z předchozích dvou zápasů byl stav výher nerozhodný, dnes se ale přisuzovala role favorita, i díky rozsáhlé obměně hráčů týmu Kokosů, právě borcům z FC AC SK. 

V úvodních minutách zápas plynul ve vlažném tempu, nikdo se nechtěl dopustit nějaké závažnější chyby v rozehrávce, a tak drželi balon na svých kopačkách převážně hráči v červeném, nicméně zejména na své vlastní polovině. Po pěti odehraných minutách však vítězové superpoháru přidali na obrátkách a početné šance nekončily gólem jen díky solidně chytajícímu brankáři Kolářovi a jeho dobře postaveným tyčím. Šance Kokosů by se daly jednoduše spočítat na prstech jedné ruky a rostoucí tlak FC AC SK postupně přecházel v nebezpečnější a nebezpečnější šance. Po dvou orazítkovaných tyčích se konečně skóre na ukazateli změnilo, Kyselka skrytou střelou ze střední vzdálenosti překonal Koláře umístěnou střelou k tyči. Paralyzovaní hráči Kokosů se jen těžko dostávali přes půlicí čáru a když se octli v útočném pásmu, o míč zase rychle přišli díky dobře formované obraně červených. Na 2:0 zvyšoval kapitán letošních vicemistrů Malý, který podobným způsobem jako Kyselka Koláře překonal podruhé. Za stavu 2:0 ve prospěch domácích se šlo do "šaten", opaření hráči Kokosů mohli být rádi, že balon v jejich síti skončil jen dvakrát.

Druhý poločas odstartoval v podobném tempu jako ten první, nicméně očekávaný tlak červených střídaly občasné brejky hráčů v růžovém. O vyložené šance na straně hostů se většinou nejednalo, nicméně fakt, že se prostor na hřišti začíná otevírat, hnal růžové dopředu. Vzápětí ale opařil hráče Kokosů dobře hrající Kyselka, který gólem z rohu navyšoval skóre na 3:0. Na tvářích úřadujících mistrů se značilo velké zklamání a rezignace. Přestože třígólový příděl není nic strašného, obraz hry jen těžko napovídal tomu, že by hráči Kokosů dokázali se zápasem ještě něco udělat. Když na 4:0 po individuální akci zvýšil Linhart D., bylo v podstatě vymalováno. Zápas se dohrával už jen za pomalého tempa, čehož nakonec dokázali využít i hoši v růžových dresech, kteří po akci, na jejíž konci stál sám kapitán týmu, Jonáš Menclík, snížili stav na 4:1. Rychlou odpovědí na gól Kokosů byl ale i gól Kyselky, který tím dovršil svůj hattrick a upravil skóre na konečných 5:1.

Hráči Kokosů podali sympatický výkon a počet obdržených branek nebyl nijak zvlášť vysoký, bylo ale znát, že se jedná o víceméně nový tým, který se potřebuje sehrát. Věříme, že výkony nových Kokosů budou mít vzestupnou tendenci. Dnes ale bylo jasně vidět, kdo na hřišti dominuje. Kaňkou na kvalitním výkonu hráčů FC AC SK je pouze počet zahozených šancí. Hráči FC AC SK se první výhrou nastartovali na duel s týmem FC Tvoje máma, který je bude čekat v druhém kole. Hráči Kokosů dostanou možnost k napravení reputace v příštím kole proti Rosolu.  

Branky: 3 Kyselka, Malý, Linhart D. - Menclík

Nejlepší hráči: Kyselka - Burýšek

 

Termín pro odehrání: PÁTEK 30. září 2016

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA