Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štěpán Malý: Finále vyhrajeme v poměru √(4)^2 : sin(90)

24. 5. 2016

Štěpán Malý hájí barvy FC AC SK už několik let. Za tu dobu se prokázal jako dlouhodobě výborný střelec i platný tvůrce hry. A také jako vtipálek. Štěpán navíc od začátku sezóny nosí na paži kapitánskou pásku červených. To a blížící se finále nabízejí skvělou příležitost k tomu zeptat se ho na hodnocení uplynulého roku v GyBu lize, jeho novou úlohu v historicky nejúspěšnějším týmu soutěže a konečně i na názor na výsledek utkání o titul. Jeho odpovědi byly... inu, podívejte se sami.

Začněme otázkou přímo na tělo. FC AC SK vedeš nově jako kapitán, vnímáš aktuální sezónu jiným způsobem?

Sezónu vnímám prakticky stejně. Jediný rozdíl, který bych zmínil, je s tím dost spojené všemožné domlouvání a okecávání. Jo, a taky jsem o moc víc namyšlenější. A krásnější.

Dobře, když se teď zaměříme na FC AC SK: Základní skupinou jste procházeli prakticky bez zaškobrtnutí, na jaře jste ale museli otáčet nepříznivý stav z prvního čtvrtfinále s FC Rosol a v další odvetě řešit remízu s FC Nekopne si. Řešili jste v týmu, co bylo příčinou?

Myslím, že jsme hráli celou sezónu vážně dobře. V prvních zápasech čtvrtfinále a semifinále jsme samozřejmě nemohli předvést svou úplnou dominanci hned od začátku, jelikož na odvetu by už nikdo nepřišel. Na prohře, respektive remíze, má také velkou zásluhu nás brankář Honza Doležal, který to neskutečně kazil.

Nakonec jste se ale počtvrté z posledních pěti ročníků znovu probojovali do zápasu o titul. Jak hodnotíš Kokosy na trávě jako vašeho soupeře? Přáli jste si do finále někoho jiného?

Neviděl jsem jejich zápasy a moc netuším, jak hrají. Myslím, že jsem viděl kousek jednoho jejich zápasu, ale už si nepamatuju s kým, kdy, ani jak hráli, protože jsem v uplynulých týdnech musel soustavně vstřebávat veliké kvantum informací a na věci jako výsledky GyBu ligy či jméno Honzovy mámy již nezbylo místo. Každopádně jsem si jistý, že nějaká kvalitka tam bude. Přeci jen jdou s námi do finále. Soupeře bychom samozřejmě neměnili. Už jen podle frekvence 3 nových facebookových příspěvků za hodinu můžete vidět, jak je z toho Tomáš Linhart nadšený.

Díky moc. Nakonec si nicméně ještě nemůžu odpustit obligátní otázku. Jaká je tvoje prognóza finále?

FC AC SK - Kokosy na trávě

√(4)^2 : sin(90)