Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jan Dusil: Za Kokosy hraju, protože dal Mikuláš před GyBu ligou přednost obědu v KFC

26. 5. 2016

Jak bys popsal své GyBuligové začátky? Vzpomeneš si na první sezónu?

Pamatuju si, že nás GyBu liga nadchla už jako primány. Fotbal byl v naší třídě už od adaptačního kurzu vždy populární. Chtěli jsme hrát GyBu ligu už v primě, ale než jsme se zorientovali, tak jsme promeškali lhůtu pro přihlašování. Příští rok jsme se dohodli s naším tehdy třídním profesorem Danem Žákem a kluky z tehdejší 3.B, že založíme GyBuligový tým FC AC SK. Pamatuji si, že naše taktika byla hrát všechno na pana profesora (směje se).

Takže jsi byl spoluzakladatelem FC AC SK, je to tak? Jak pak došlo k tomu, že jste tento tým opustili a nyní je váš letošní finálový soupeř spojován s úplně jinými jmény?

Jak už jsem zmiňoval, tým jsme původně skládali jako spojení dvou třídních týmů (2.C, 3.B + pan. prof. Žák). Nutno podotknout, že už od začátku se o chod týmu, domlouvání zápasů nebo stránky na Facebooku staral Tomáš Linhart s Petrem Homolkou. My ostatní jsme byli na takové věci jako psaní reportů ze zápasu líní, příliš jsme se nezajímali o nic jiného než o hraní fotbalu. Postupem času se tým přetvořil spíše k obrazu kluků ze 3.B a lidé odcházeli dobrovolně i nedobrovolně, po dvou letech jsem nakonec odešel i já.

Chvíli jsi pak působil ve třídním týmu Noobs team, nakonec jsi přešel do Kokosů. Jak se zrodil tento přestup?

Tomu se opravdu nedá říkat přestup (směje se). Chtěli jsme pokračovat v Noobs teamu, ale protože Mikuláš zapomněl na přihlášku a nejspíš si za peníze, co stihl vybrat, šel koupit oběd do KFC, tak jsme byli všichni na volné noze. Nakonec jsem napsal podlejzavě klukům z Kokosů já sám a zeptal jsem se, jestli bych si s nimi mohl aspoň občas zajít kopnout, protože by mě mrzelo, kdybych ten rok nehrál GyBu ligu vůbec. K mému překvapení mě vzali, za což jsem byl nesmírně rád. Byla to fajn parta, která je vlastně v týmu doteď i přes všechny změny v kádru. Tuším, že i většina kluků z Noobs teamu si ten rok našla nějaké nové působiště.

S dobrou partou ale dlouho nepřicházely nijak oslnivé výsledky (do letoška bylo vaším maximem třikrát páté místo). Neuvažoval jsi někdy o návratu do FC AC SK?

Tak v první sezóně za Kokosy jsme dosáhli pátého místa, což pro mě bylo dobrým výsledkem. Navíc jsem byl hlavně rád, že si můžu někde zahrát a že v týmu panovala dobrá atmosféra. Samozřejmě postupem času, když jsme viděli, že máme na lepší umístění, jsme chtěli víc, a tak pro nás další roky byly možná trochu zklamání. Každopádně i přesto, že jsem chtěl GyBuligu vždy vyhrát, nebo si alespoň zahrát finále, jsem nikdy nepřemýšlel o návratu do FC AC SK, kteří jsou v GyBulize nesmírně úspěšní. Bylo mi to jednou nabídnuto a to po mé první sezóně v Kokosech, ale věděl jsem, že chci zůstat v novém týmu, kde jsem hrál a hraji neskutečně rád.

Letos jste prolomili dvě prokletí – prošli jste přes ČF a porazili jste SRPŠ/Spršku. Čím to, že se vám letošní sezóna takhle vydařila?

Jsem rád, že jsme se konečně prodrali přes čtvrtfinále a postoupili dokonce až do finále. Jako důvod vidím hned několik věcí. Nejprve je zapotřebí říct, že zejména v tomto roce ubylo dost kvalitních týmů a hráčů, které jsme vídali v minulých ročnících, což jistě přispělo k tomu, že zejména v základních skupinách nebyla konkurence tak velká jako v posledních letech. Další věcí bylo štěstí, které jsme měli ve čtvrtfinále, když se soupeřům zranilo dost klíčových hráčů, se kterými mohl dvojzápas vypadat jinak. Jako poslední důležitý aspekt při cestě do finále byl pro mě náš výkon v semifinále. Tam jsme odehráli jistě nejlepší dvě utkání za sezónu a po nepříliš vydařeném čtvrtfinále, ve kterém nás soupeř často přehrával, jsme ukázali, že do finále patříme.

Ve finále vás čekají FC AC SK, nejlepší tým GyBu ligy posledních let. Co od zápasu očekáváš?

Očekávám od obou týmů, že do střetnutí půjdou na sto procent už vzhledem k vzájemné rivalitě obou celků. Co se týče průběhu utkání, nebo vítěze, tak si netroufám hádat. FC AC SK jsou určitě favoritem utkání, ale my se nevzdáváme.

Přesto tě na závěr musím poprosit. Zkusíš odhadnout přesný výsledek?

Pokud musím říct nějaký tip, tak tedy 3:2 po penaltách pro Kokosy.