Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bud Cup 2018 - shrnutí turnaje

7. 3. 2018

11. 2. 2018 se v kunratické hale uskutečnil další ročník pověstného BudCupu. Za okny haly vládlo klasicky únorové počasí, ale to nám vůbec nevadilo, jelikož hala byla dobře vytápěná. Všech 8 přihlášených týmů se v pořádku dostavilo a mohlo se začít. Chvíli nás sice trápily technické problémy s ovládáním světelné tabule, ale zhruba v 8:15 se nám turnaj krásně rozeběhl. Prvních pár zápasů se hrálo ve slabším tempu, které bylo možná způsobeno jarními prázdninami, poněvadž se spousta lidí v noci vracela z Alp. Ze skupin stál za povšimnutí hlavně vyhrocený zápas FC AC SK proti Pěstebním dělníkům, ze kterého vzešel vítězně dělnický klub. Oba tyto týmy však do semifinále postoupily. Z protější skupiny uspěli hráči Barclays United a Pohřebního Commanda.

Následovala dvacetiminutová pauza, po které se rozjely zápasy o celkové umístění. Nejprve byla na programu malá semifinále, klíčová pro boj o 5. - 8. místo. Ta přinesla rivalský duel dvou Papay, ze kterého vyšel úspěšněji Royal Club, a mač Spavie proti Pilným čmelákům, kde slavili spavisti. Poté se už přešlo k zápasům o medaile. 1. semifinále nabídlo zajímavý souboj mezi FC AC SK a Barclays United. Po napínavém průběhu se nakonec mohli radovat hráči Barclays. Ze druhého semifinále mezi Pěstebními dělníky a Pohřebním Commandem postoupili dělníci.

Souboje o spodní příčky už probíhaly v ležérnějším tempu, hráči po náročném programu působili lehce unaveně. Pak se konečně přešlo k celkovému rozuzlení. Zápas o bronz ovládlo po jasném průběhu FC AC SK, které si spravilo chuť po neúspěšném semifinále. S bramborovými medailemi se nakonec muselo spokojit Pohřební Commando. Poté už konečně následoval zlatý hřeb celého turnaje. Ve všemi očekávaném finále poměřili své síly Pěstební dělníci a Barclays United. Domácí, kteří po celý turnaj stavěli svou hru zejména na pevné obraně, nezměnili svou taktiku ani teď. Diváci tedy sledovali tvrdou defenzivní bitvu s občasnými šancemi na obou stranách. Hru také sem tam osvěžila nějaká pěkná individuální akce. Do uplynutí řádné hrací doby však žádná branka nepadla a následovaly penalty. Ty měly nesmírně dramatický průběh, o vítězi se rozhodlo až v 9. sérii. Těmi šťastnějšími byli hráči Barclays United, kteří tak mohli začít slavit své další vítězství na tomto prestižním turnaji.

 

Výsledky turnaje:
1. Barclays United
2. Pěstební dělníci

3. FC AC SK
4. Pohřební Commando
5. BJ Spavia
6. Papaya Royal Club
7. Pilní čmeláci
8. KNG Papaya

Nejlepší hráč: Karel Dombi (Barclays United)
Nejlepší brankář: Adam Kolář (Pěstební dělníci)
Nejlepší střelec: Michael Mácha (FC AC SK)