Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kokosy na trávě

13. 9. 2015

Kokosy na trávě

13. 9. 2015

529709_502628603111589_422646601_n.jpg

 

Kokosy na trávě, pojem, který zná kromě nově příchozích studentů snad každý, kdo na GyBu kdy studoval. Přestože se nikdy nejednalo o ten nejfavorizovanější tým v GyBu lize, pozornost na svou stranu si strhli především díky svým PR aktivitám a rivalitě s týmem FC AC SK.

Tento tým, který byl založen již roku 2006 okolo skupiny Vítka Voltra, nezapomenutelného absolventa naší školy, nevznikl za účelem vyhrávat soutěže, hráči si chtěli pouze v klidu po škole zahrát fotbal. Kromě Denise Bezemka v týmu nepůsobil žádný fotbalista, využívali však pravého entuziasmu pro hru! Rivalita s FC AC SK rok od roku rostla a Facebook se čím dál tím častěji plnil různými kampaněmi zaměřenými proti druhému týmu. Tuto epizodu si pamatuje snad každý. Nicméně po odmaturování většiny z nich se kapitánské pásky chopil mladší a o poznání ambicióznější Adam Kolář. Z Kokosů vytvořil víceméně třídní tým obohacený o několik absolventů. Od té doby, co převzal tým Adam Kolář, šla kvalita hry rapidně nahoru. Přestože Kokosy nezaznamenaly nějaký výraznější úspěch, pomalu, ale jistě se přibližují nejvyšším příčkám naší školní soutěže. Loňské 5. místo nám může být důkazem. Uvidíme, jak se jim letos povede, přeci jen tým opustilo velké množství hráčů a z Kokosů zbyl s přimhouřeným okem třídní tým, nicméně fakt, že jsou právě borci z Kokosů těmi nejstaršími a fyzicky nejvyspělejšími na škole, může jejich tým často vyzdvihnout do role favorita. Uvidíme, jak si v letošní sezóně povedou. 

Rok založení: 2006

Největší úspěchy: 5. místo GyBu liga 2012/2013, 2013/14, 2014/15

Loňské umístění: 5. místo

Barva dresu: růžová

Preferované hrací dny: pátek

Složení týmu:

Adam Kolář (8.C) - 776 638 557

Jan Dusil (abs.) - 608 483 752

Daniel Kršek (8.C)

Nguyen Ngoc Tu (8.C)

Ondřej Horký (8.C)

Petr Kandráč (8.C)

Štěpán Karlesz (abs.)

Jakub Fráňa (8.C)

Jonáš Menclík (2.E)

Ondřej Burýšek (2.D)

Příchody:  Nguyen Ngoc tu (FC Predators), Petr Kandráč (Rakeťáci)

Odchody: Radek Zolich, Jakub Fuchs, Stanislav Zdrůbek, Tomáš Kozák, Mikuláš Veselý

Největší hvězda: Jan Dusil

Hráč, který v dávné minulosti působil v týmu mistrů - FC AC SK, startuje za Kokosy již dlouhá léta a poslední dobou všem ukazoval, že si FC AC SK mohou rvát vlasy, že tohoto tahouna Kokosům uvolnili ze svých spárů. Je silný v situaci jeden na jednoho a jeho střela také není žádné pápěří! Jednoznačně největší hvězda Kokosů na trávě! 

Tip na umístění: