Jdi na obsah Jdi na menu
 


Termín 6

31. 8. 2015

Termín 6

29. 5. 2015

Finále:

 

FC AC SK - FC Predators 9:4 (5:0)

Branky: Tomáš Linhart (3), Jakub Kyselka (3), Štěpán Malý (3) – Martin Svatoš (3), Joseph Liu

Nejlepší hráči: Jakub Kyselka – Martin Svatoš

ONLAJN

Fotogalerie: http://michaelmotygin.zenfolio.com/p491589255

 

Termín letošního finále padnul na odpolední hodiny pátku 29. května. Příchozí fanoušky tak toho dne vedle atraktivního fotbalového programu lákala také vidina blízkého víkendu a jistě pomohlo i příjemné počasí. Obavy z těžkých mračen se ukázaly jako liché, slunko solidně hřálo a společně s diváky utvořilo důstojnou kulisu očekávanému vyvrcholení školní fotbalové sezóny.

Do něj obě mužstva vstoupila aktivně, nicméně od prvních minut bylo jasné, že minimálně první poločas odehrají pod taktovkou výrazně dravějšího FC AC SK. Červení měli takříkajíc „víc ze hry“, vycházely jim kombinace, běhali a důsledně točili sestavy. Tlak se jim navíc dařilo držet, což v 7. minutě vyvrcholilo zahrožením Tomáše Linharta, jehož pokus však Hradečný vytlačil na roh. První branka na sebe nechala čekat jen o minutu déle. Hlavičku Jakuba Kyselky zvládl gólman hostí vyrazit, proti následné dorážce Linharta byl však bezmocný. Druhou příležitost k oslavě mělo FC AC SK, když Štěpán Malý proklouzl do pokutového území soupeře a de-facto nastřelil šťastlivce Linharta. Hradečný se mohl už jen ohlížet. Marně kapitán FC Predators Martin Svatoš burcoval spoluhráče, FC AC SK přejalo iniciativu a rozjelo svůj gólostroj. Nejenže vzápětí pálil pod břevno Kyselka, tentýž hráč posléze namazal Malému a ten se z blízkosti nemýlil. Malý ke konci druhého poločasu zaznamenal ještě druhý zářez. Na jeho tečovanou střelu ze strany David Hradečný zareagovat nedokázal. Červená mašina si k tomu dokázala připsat i několik významných šancí, naproti tomu pokusy Predátorů se zpravidla tříštily o obranný val protivníka. Do kabin se tudíž po vcelku jednostranném divadle odcházelo za stavu 5:0 a v tuto chvíli asi málokdo pochyboval, že by FC Predators mohlo pomýšlet na obrat.

Po poločasové přestávce nicméně utkání nabídlo diametrálně odlišný obrázek. Martin Svatoš zřejmě svým Predátorům řádně promluvil do duše a sám se snažil jít příkladem. Během prvních tří minut se dvakrát agresivně proháčkoval na úroveň vápna a dvěma projektily upravil stav na 5:2. Snížení viditelně vlilo hostům novou krev do žil a kdekdo mohl v tu chvíli doufat v zdramatizování zápasu. Predátorské nadějně však následně přidusil Malý, který tímto zkompletoval svůj hattrick. Chybu v rozehrávce následně využila Kyselka a jazýčky vah se opět naklonily na stranu Linharta a spol. I kolem 40. minuty se hrála velmi svižná kopaná, přičemž góly na rozdíl od první půle padaly na obou stranách. Jiskřičku naděje pro FC Predators v šestatřicáté minutě napodruhé vykřesal Joseph Liu. S přibývajícími minutami jsme rovněž mohli sledovat několik vyostřenějších zákroků i mírných slovních přestřelek. Nervy tekly na obou stranách, ovšem nejednalo se o nic vážného. Výsledkem těchto tahanic byl volný přímý kop Kouby, pokus o obstřel mu ale nevyšel a skončil daleko od branky Lukáše Vojáčka. V poslední desetiminutovce navýšil náskok FC AC SK znovu Kyselka a nakonec také Linhart, když střelou z úhlu přelstil brankáře žlutých. Poslední vteřinky utkání si se svou partou už pohlídal, a tak když přišel závěrečný hvizd, mohl jako jeden z červených propuknout v bujarý jásot. Zvítězili 9:4.

Smutek a zklamání se ve tvářích oponentů zračil jasně, FC Predators však patří obrovský potlesk za výkon, který ve finále předvedlo. Navzdory nepříznivému stavu bojovali jeho borci až do konce a několikrát se jim povedlo průběžné skóre korigovat na rozdíl pouhých tří branek, což se v kontextu odehraného mače jeví jako snadno smazatelné manko. FC AC SK ale jeho průběh dokázalo kontrolovat a nakonec se po zásluze stává mistrem GyBu ligy 2014/2015.

Následoval akt předání trofeje vítězi, zlatých a stříbrných medailí oběma celkům, hromadné focení a ještě než se všichni rozprchli domů/slavit, bylo nutné vyhlásit individuální ceny uplynulé sezóny. Sošku nejlepšího střelce obdržel po úctyhodném přídělu 25 branek Jakub Kvizda z Dead Terrorists. Společný hlas kapitánů určil coby nejlepšího hráče roku Matěje Čecha z Natasha Raptors, smutným hrdinou dne byl David Hradečný, pro nějž mohla být trofej jednomyslně zvoleného nejlepšího brankáře alespoň malou náplastí na finálovou prohru. 

 

 

O 3. Místo:

 

B.K. Almdudler - Natasha Raptors 2:4 (0:2)

 

Branky: Vojtěch Podhorský, Kryštof Šimek – Matěj Čech (2), Kryštof Vilímek, Vojtěch Sotona

Nejlepší hráči: Vít Říman – Matěj Čech

ONLAJN

 

Ani duel méně šťastných celků ze semifinále se nenechal zahanbit a nabídl relativně zajímavou podívanou. Zkraje jsme měli možnost sledovat svižnou hru od obou mužstev, za Almdudlery se o první vážnější závar před brankou postaral Vít Říman, na druhé straně hrozili Matěj Čech a Vilímek.

Po několika minutách však nasazené tempo opadlo a lepším týmem se stala Natasha. Raptoři ostřelovali v bráně stojícího Doležala, ovšem ovoce to vyneslo až v 17. minutě, kdy po špatně rozehraném rohu Almdudleru míč popadl Čech a uklidil jej Doležalovi mezi nohy. O chvíli později byla po Čechově pádu v pokutovém území nařízena penalta. Jejího provedení se ujal sám jmenovaný, zamířil přesně k tyči a navýšil náskok Natashy už na 0:2. Poté se iniciativa přelila a B.K. Almdudler navzdory pokusům soupeře přímočaře směřovalo za vyrovnáním, jeho aktivní kombinaci ale přerušil poločasový hvizd.

První minuty pokračování podtrhly lepší výkon Natashy, jejíž hráči pálili na Doležala o sto šest a vůbec se jim podařilo milovníky alpské limonády uzamknout na jejich polovině. Snažení Čecha a spol. tak brzy vyústilo v zaslouženou branku. Vilímek se napřáhl od půlícího kruhu a krásnou ranou do šibenice upravil průběžný stav na 0:3. Almdudleři tentokrát nicméně dokázali nalézt bleskovou odpověď – Vojtěch Podhorský využil zmatků v nezorganizované obraně Natashy a jeho střelu od pravé lajny doprovodil Novák do sítě jen očima. Černobílí byli kolem 40. minuty nadále nebezpečnějším mužstvem, prahli po zdramatizování utkání, ale ani jeden z opakovaných pokusů Římana se neujal. Přehledný fotbal Almdudlerů se po chvíli zvrhl v zoufalou snahu o gól. Ve 48. minutě navíc učinil definitivní přítrž jejich úsilí Vojtěch Sotona, když v akci dva na jednoho rozebral společně s Čechem gólmana Doležala a po chytré přihrávce zakončoval do odkryté brány.

V posledních vteřinách zápasu ještě Preis nalezl kapitána domácích Kryštofa Šimka, kterému se povedlo prostřelit Nováka a alespoň lehce korigovat výsledek. Ne že by na konečném vyznění něco změnil. Natasha Raptors pod vedením Matěje Čecha až na ojedinělá místa kontrolovalo zápas a byť nemělo drtivou převahu, bronzové medaile putují po zásluze a po vítězství 2:4 k němu. A Šimkův tým, ačkoli za sebou má vydařenou sezónu, se tentokrát musí spokojit s bramborovým místem a nějakými těmi sladkostmi na zub. 

 

 

 

Termín pro odehrání: PÁTEK 29. května 2015