Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předkolo play-off (Termín 1)

31. 8. 2015

Předkolo play-off (Termín 1)

24. 12. 2014

Los Artilleros - FC Tvoje máma 6:1 (1:1)

Los Artilleros jsou prozatím jen svým stínem z loňské sezóny, což se potvrdilo i v zápase s papírově výrazně slabším soupeřem. Ještě několik málo minut před začátkem utkání se nevědělo, s kým bude hrát legendární Karel Nepraš, ten nakonec zůstal věrný týmu Tvojí mámy a mohlo se začít. Právě Nepraš byl úhlavní postavou prvního poločasu, dokonale totiž splňoval, co se od něj očekávalo, svým mladším spoluhráčům připravoval vyložené šance a jen zásluhou Bernklaua se skóre poměrně dlouho nehýbalo. Přece jen se ale jako první prosadili hosté a nemohl u toho opět chybět Nepraš, jenž po pohledném ťukesu pohodlně skóroval do prázdné branky. Kanonýrům se nevedlo prakticky nic, avšak i přes mizernou hru se dočkali relativně brzkého vyrovnání. Marhoul se vydal středem hřiště, s trochou štěstí se prokličkoval až před gólmana Tvojí mámy a s obrovskou dávkou štěstí překonal i jeho. Branka domácí konečně probrala. Bartošek mohl záhy přidat druhý gól, jenže zamířil těsně mimo. Ve druhém poločase už ovšem nebylo, co řešit. Pohodu ze závěru prvního dějství si střelci přenesli i do toho druhého a žádné drama nepřipustili. Celkem přidali ještě pět branek a nakonec se tedy mohou radovat z ubojovaného postupu. Pokud to ale kanonýři myslí s obhajobou titulu vážně, budou muset hodně přidat, ve čtvrtfinále si totiž zrekapitulují loňské finále, v cestě jim bude stát tým FC AC SK, a to už je rozhodně jiný kalibr než FC Tvoje máma.

Branky: 2 Bartošek, 2 Marhoul, Nguyen, Růžička - Nepraš

Nejlepší hráči: Dan Bartošek - Karel Nepraš

FC Koráč - Nekopne si 3:5 (2:2)

Všechny čtvrtfinálové duely byly vyrovnané a výjimkou nebyl ani duel mezi Koráčem a Nekopne si. Koráči scházel Buk, který se v GyBu lize ve své premiérové sezoně dobře uvedl, Nekopne si žádná opora nescházela. Ze začátku se sice začalo poměrně opatrně, čemuž se ani nelze divit, ale územní převahu si postupně získávalo Nekopne si. Tento celek sice v první půli dvakrát vedl, ale Koráč dokázal v obou případech bleskově srovnat. Přesto hra Koráče nebyla nijak přesvědčivá. Klajbl byl nevýrazný a Solař si svůj výkon za rámeček také asi nedá. S poločasovým remízovým stavem 2:2 tedy mohli být spokojenější hráči Koráče. Ve druhé půli ale Nekopne si zvýšilo obrátky a zaslouženě se dostalo do vedení. Voříšek dovršil hattrick a patičkou se prosadil Hendrych. Nekopne si mělo ještě více šancí na gól, ale zakončení většinou bylo nepřesné. Koráč se v útoku prosazoval jen sporadicky. Snahu sice vyvíjel Bartoš, ale ani on se nedokázal prosadit. Koráč sice dokázal vstřelit ve druhé půli jednu branku, na víc se ale tento tým nezmohl, brána do čtvrtfinále mu tedy zůstala zavřena. Radovat se může po výhře 3:5 Nekopne si, které si to zanedlouho rozdá s Almdudlerem.

Branky: Bartoš, Klajbl, Štětina - Voříšek 3, Hendrych 2

Nejlepší hráči: Klajbl - Hendrych

Natasha Raptors - Rakeťáci 5:3 (2:2)

V pátek 6. března se v předkole play-off střetl tým Rakeťáků s techniky z Natasha raptors. Z minulosti víme, že i přes drobnou nedůvěru dokázal tým Rakeťáků nejednou překvapit a potrápit soupeře. Zato Natasha jsou už ve škole známí jako tým obávaných techniků. V předkole play-off se hrálo o účast ve čtvrtfinále, konkrétně o střetnutí s týmem FC SRPŠ. Každý tým se na utkání připravoval po svém, o něco zodpovědnější rozcvičení zvolili mladíci z Natashy. Naopak Rakeťáci, kteří přišli na začátek zápasu v alkoholovém opojení, se zdáli být už předem odepsaní. První poločas však nepotvrdil naše prognózy. Přestože duo Čech - Vilímek neustále větralo obranu Rakeťáků, dva vstřelené góly, na které důrazní Rakeťáci ihned odpověděli, nebylo takové terno, jaké každý přítomný před zápasem očekával. Ač se to zdálo být k nevíře, maturanti překvapivě drželi krok s hbitými techniky. Druhý poločas už však patřil mladíkům z tábora Natashy Šimků, kteří svým vytrvalým výkonem postupně rozebrali obranu maturantů a vstřelili další tři góly. Omámení Rakeťáci se ve druhé půli zmohli už jen na vstřelení jedné branky a místo závěrečného tlaku jim síly akorát tak ubývaly. Nemůžeme se proto divit, že se SRPŠ si zahrají Natasha Raptors. Nicméně otázkou zůstává, kdo by byl čtvrtfinalistou, nebýt alkoholového dýchánku hostujícího týmu. 

Branky: Čech 3, Vilímek 2 - Šulc, Kondr, Motyka

Nejlepší hráči: Vilímek - Kandráč

FC Predators - Dead Terrorists 4:0 (1:0)

FC Predators a The Dead Terorrist. Z pohledu nezaujatého diváka naprosto jednoznačná záležitost. Opak byl ale pravdou. Velmi vyrovnaný zápas rozhodlo až několik nenápadných gólů.

Po dlouhé době uvítala GyBu arena velké množství diváků a většina přítomných držela palce spíše Mrtvým Terorristům, kteří vsadili na reklamní kampaň, která se točila okolo profesora Nováka. Zápas začal v ospalém tempu, již první minuty ukázaly, že zápas nebude mít výrazného favorita. Přesto však měli lehce navrch Predátoři. Vše vygradovalo ve 13. minutě, kdy přemotivovaný Tomáš Novák chtěl pro diváky předvést individuální akci, vše se ale nějak zvrtlo hned po pár metrech na hranici vlastního pokutového území a jeho "akcička" skončila fiaskem. Zbytek poločasu se spíše jen dohrával bez vyloženějších šancí, a tak skončil poločas hubenou výhrou Predátorů 1:0. Zbývalo však dalších 25 minut na vyrovnání a hosté viděli, že účast ve čtvrtfinále není nereálná. O poločase dorazil i zbytek fanoušků z tábora Mrtvých Terorristů a snažil se své hrdiny co nejvíce namotivovat. Promluva do duše nejspíše zabrala a Teroristé jakoby polití živou vodou do druhého poločasu vlítli s nevídanou vervou. Zeman likvidoval každou střelu Predátorů a hned rozdával míče dopředu, kde Kvizda s Kraváčkem rozebírali obranu Predátorů. Smůla se jich však držela po celý zápas, Profesor Novák nastřelil tyčku a dvakrát přestřelil bránu. Ani Kvizda s Kraváčkem neměli o moc více štěstí a přestože se jim brána nepovedla přestřelit, každá jejich rána zasáhla jen brankáře Hradečného. Frustrace po bezgólové čtyřicetiminutovce byla znát a podepsala se na hostech. Ve čtyřicáté minutě se z protiútoku z úhlu prosadil Svatoš. Trochu kruté pro Teroristy, kteří do té doby odehráli velmi kvalitní poločas. Opět se potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Do vypršení časového limitu se Predátoři radovali ještě dvakrát a mohli se radovat z nepřesvědčivého, ale z vytouženého vítězství.

Branky: 

Nejlepší hráči:

 

Termín pro odehrání: 2.3. - 13.3.