Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. kolo

Skupina A 

 

FC Anonymous - Kokosy na lajně 7:4 (4:2) 

Ani jeden tým nemá postupové ambice, přesto se jednalo o napínavý zápas, plný nádherných fotbalových akcí i kuriozit. FC Anonymous povzbuzený úterní výhrou nad Papayou začal zápas lépe díky gólu Hamana, ale bratrský tým Kokosů na trávě, v němž najdete mladé primány, ale i absolventy školy nechtěl dát ani centimetr hřiště zadarmo. Obzvlášť Kvizda jenž si do Kokosů na lajně odskočil z FC AC SK, dělal obraně Anonymů velké problémy. Anonymous se svými tahouny Danem Šulcem a Vaškem Motykou však ukazoval, na čí straně je větší kvalita. Zejména první jmenovaný se prosadil nádherným volejem z otočky do svatyně brankáře Simona. Několik minut před koncem prohrávali Lajnaři pouze o gól, 5:4 a fanoušci, kteří byli většinově nakloněni právě na jejich stranu, je hlasitě povzbuzovali, Anonymous však přidal další dvě branky a nakonec vyhrál v poměru 7:4. V týmu Lajnařů se také objevil japonský fotbalista Yuya Okuda, který si zatím se spoluhráči v češtině příliš nepopovídá, přesto se však snažil týmu pomoci k vítězství. Potvrdilo se tedy jedno krásné pravidlo: Fotbal spojuje lidi na celém světě.

Branky: 2 Haman, 2 Motyka, Šimák, Štětina, Šulc - 3 Kviza, Skuhravý J.

Nejlepší hráči: Daniel Šulc - Jakub Kvizda

FC Nekopne si - BK Almdudler 1:2 (1:0)

Nováček proti nováčkovi a dvě velké neznámé. Ani odborníci si netroufali tipnout, co by se tak v tomto zápase mohlo dít. Od prvních minut byl zápas velmi vyrovnaný, ale nakonec se tým tvořený hráčů 1.E pomalu ale jistě ujímal iniciativy, jenž nakonec byla odměněna prvním gólem. Do poločasu se nezměnil ani obraz hry, ani samotné skóre. Ve druhém poločase se ale vše otočilo. Almdudler nastoupil s nevídanou bojovností a obětavostí. Ale Vojáček, brankář 1.E, se zdál být neprůstřelný, a když už se ho podařilo překonat, zachránila ho tyč. Asi 7 minut před koncem se však po závaru před brankou z ostrého úhlu opřel do míče Buryš a vyrovnal. Přetrvávající tlak hostů vyústil i v rozhodující gól, který vsítil nádhernou ranou z dálky Malý. V posledních minutách už domácí nestihli odpovědět a Almdudler si tak na začátek připsal těžce vybojované a s ohledem na postup velmi důležité 3 body.

Branky: Hendrych - Buryš, Malý

Nejlepší hráči: Lukáš Vojáček - Štěpán Malý

FC Chelsenal - FC AC SK 5:14 (2:8)

V poslední hrací den kola proti sobě nastoupili dvojnásobní vítězové GYBU ligy FC AC SK proti nově vzniklému týmu FC Chelsenal. Jelikož tento tým z „Pošepáku“ patří věkově mezi nejstarší manšafty soutěže (se SRPŠ se pochopitelně, co se věkového průměru týče, nikdo rovnat nemůže) můžete dovozovat, že má mnoho zkušeností se soutěží, ale opak je pravdou - žádný z hráčů nikdy GYBU ligu neokusil. To FC AC SK má zkušeností i úspěchů na rozdávání, minulou sezonu však nečekaně na pohárové pozice nedosáhli. Právě tradiční tým z GYBU byl před zápasem jasným favoritem na vítězství a měl si dokráčet pro lehké tři body. Zápas začal ve velmi vysokém tempu a po pár minutách byl na správném místě David Linhart a neměl problém uklidit míč do brány. FC AC SK však byli příliš uspokojení z vedení, že za pár momentů bylo vyrovnáno. To se samozřejmě hráčům v červeném nelíbilo a nádhernou akcí opět získali vedení na svou stranu. Chelsenal hrající v černých dresech opět zaskočil protihráče rychlým vyrovnáním. Do této chvíle dokázali „Pošepáci“ držet krok se svým soupeřem, to se však vzápětí změnilo. FC AC SK začalo hrát mnohem přesněji a z toho plynuly góly za záda brankáře Chelsenalu, který si příliš jistě nepočínal. „Pošepáci“ tedy přitvrdili hru a po opakovaném faulu hráče Chelsenalu se s ním pustili do potyčky oba bratři Linhartové. Hráči si ale vše vyříkali a tak hra mohla pokračovat dál. Oba týmy ještě přidaly nějaké zásahy, ale FC AC SK už měli přesvědčivou gólovou převahu, takže na konci zápasu mohli slavit vysoké vítězství 14:5. Nejlepším hráčem na hřišti byl zcela určitě mladší z bratrů Linhartových David, jenž sám vstřelil pět gólů a na jiné přihrál. FC AC SK tedy úspěšně vykročilo za vítězstvím skupině. Jediné, co hráče tohoto týmu může mrzet je slabá fanouškovská účast, kterou lze částečně odůvodnit absencí stánku s párky v rohlíku. FC Chelsenal si sice při prvním zápase své jednoleté anabáze připsal prohru, důležité zápasy o postup ho však ještě čekají.

Branky: 2 Mareček, Bouček, Javůrek, Papoušek - 5 Linhart D., 3 Kristek, 3 Kyselka, 2 Linhart T., Motejl

Nejlepší hráči: 

FC Predators - FC Papaya 26:10

Pro Predátory bylo tropické ovoce velmi snadná kořist. Od první minuty jednoznačný zápas a mnoho gólů. Nakonec se ale rozstříleli oba týmy a výsledných 10 vstřelených branek v síti šelem je pro mnohé překvapením a pro obranu žlutých při nejmenším velkým varováním do dalších zápasů. Ale ani zde nebylo co řešit. Predátoři zkrátka jasně rozstříleli svého soupeře v zápase, který skončil házenkářským či exibičním výsledkem.

Branky: 11 Liu, 11 Nepraš, 2 Svatoš, 2 Turzó - 6 Klajbl, 2 Kolář, 1 Medenčevič, 1 Bartoš

Nejlepší hráči: Martin Svatoš - Vítek Klajbl

FC Anonymous - FC Papaya 7:3 (3:1)

Premiéra nového celku Anonymous vyšla domácím v úterním šedivém odpoledni na jedničku - zásluhou hattricku bývalého kapitána Jokers Šulce přestříleli Papayu. A to i bez největší hvězdy, šutéra Motyky! Papaya však dokázala i ve druhém utkání předvést sympatický výkon, nastřelila několikrát brankovou konstrukci a prohra o čtyři góly při hraní ve třech v poli rozhodně není ostudou.

Branky: 3 Šulc, 2 Haman, 2 Klimeš  - Klajbl, Kolář, Koranda vlastní

Nejlepší hráči: Dan Šulc - Vítek Klajbl

 

 

Skupina B

 

FC Tiki taka - Kokosy na trávě 1:7 (0:4)   

Kokosy do tohoto zápasu vstupovali jako favorité, ale nikdo netušil, co dokáže s mladým týmem FC Tiki taka jeden z nejlepších fotbalistů celé Gybu ligy, Šimon Trčka. Kokosy se od začátku ujmuli otěží zápasu a měli značnou územní převahu. Gól ale nepřicházel. Nakonec však rozvlnil síť Zolich a na kopačky Růžových hochů přidal potřebný klid. Za domácí se do branky postavil, pro některé nepochopitelně, právě Trčka, který začal chybovat a nadělil zejména Dusilovi další snadné branky. V poločase bylo skóre 0:4 a tak si Kokosy dovolili prostřídat golmany. Do brány se postavil Kozák a během druhého poločasu, který už se prakticky jen dohrával za jasného výsledku, svůj tým několikrát podržel skvělými zákroky. Skóre se vyšplhalo na konečných 1:7 a Kokosy tak vykročili směrem vstříc postupu.

Branky: Vilímek - 3 Dusil, Morávek, Kolář, Veselý, Zolich

Nejlepší hráči: Kryštof Vilímek - Tomáš Kozák

Fanáticos Elena C.F. - Los Artilleros 3:5 (0:2)

 Tým Los Artilleros měl od začátku rozhodně kvalitou navrch, i přes drobnou nepříjemnost, a tou byla prázdná střídačka. Jednalo se o vyhecovaný a poměrně tvrdý zápas. Co jiného se také dá od pošepáckého derby čekat? Střelci (Artilleros) otevřeli skóre jako první a o akci později navýšili svůj náskok o dva góly. Zničehonic však přestali útočit a soupeř Fanáticos se začal dostávat častěji do útočného pásma, nejvíce hrozil ze standartek. Jeden gól padl v neprospěch Artilleros po autovém vhazování a druhý dokonce ztečoval sám Sulek do vlastní brány. Po krizové situaci Střelců se však vzpamatovali a do soupeřovy sítě přidali ještě 3 góly. Byl to zápas plný zvratů a tyčí, které byly za zápas nastřeleny celkem 7x. Oba týmy odehrály utkání v poli obdivuhodně a dokázaly si vytvořit příznivé šance na obou stranách, nicméně Artilleros, i přes nepřízeň tyčí, dokázali své soupeře zdolat.

Branky: 2 Karlesz, Skřivan - 2 Sulek, 2 Marhoul, Růžička

Nejlepší hráči: Mirek Mynář - Pavel Sulek

Bangbros FC - Natasha Raptors 2:1 (1:1)

Zápas mezi Bangbros FC a Natasha Raptors byl značně ovlivněn vločkovou kaší s medem, která se podávala ve školní jídelně. Zápas začal velmi zvolna, oba týmy se spíše jen "oťukávaly". Nejnadějnější akce Bangbros FC se v prvních deseti minutách chopil kanonýr Martin Kondr a pohotovou střelou rozvlnil krycí síť u oken učebny. Na druhou stranu Natasha Raptors také nic kloudného nevymysleli, a tudíž se do poloviny prvního poločasu hrálo jak bez gólů, tak bez šancí. Jakmile však odbila druhá polovina prvního poločasu, Rédr Jr. přelstil obranu Natashy a jeho "tvrdou" ránu zastavila pouze tyč, od které se míč odrazil zpět do pole, kde ho vybojoval Miller a posunul tým hostů do vedení. Opět se potvrdilo pořekadlo: Nedáš, dostaneš. Před koncem poločasu, po načechraném centru Kondra, zasunul míč do sítě nejlepší střelec loňského prvního kola Jan Hájek, neobvykle hlavou. První poločas tedy skončil 1:1. Tento fakt jako by vzbudil hráče Bangbros a ti dokonce začali běhat. Najednou hosty lehce přehrávali, dostávali se častěji do útoku, kde vyslali několik nebezpečných střel. Avšak všechny orazítkovaly tyč či trefily hruď brankáře. I mladí Raptoři měli své šance, nicméně byla jejich únava znát. Bangbros si i ve druhém poločase vybrali krátkou slabší chvilku, kterou však ukončili druhým gólem Jana Hájka, který rychlou střelou posunul balon za záda brankáře a zpečetil tak vítězství svému týmu.

Branky: 2 Hájek - Miller

Nejlepší hráči: Jan Hájek - Matěj Čech

AK Veselý Verbíř - FC SRPŠ 0:10 (0:5)

Lonští vítězové si s chutí zastříleli proti Alkoholickému klubu a nakonec slavili snadnou výhru, čímž navázali na výsledky z minulé sezóny. Celý zápas byl na hřišti prakticky jen jeden tým. Profesoři celý zápas kontrolovali a již v poločase měli pohodlný pětibrankový náskok. Konečný výsledek je možná přeci jen k Verbířům trochu krutý vzhledem k množství zahozených šancí, ale na to se fotbal nehraje. Nakonec se u Profesorů gólově prosadili všichni hráči nastupivší v poli a výsledné skóre tak ukazovalo dvoucifernou desítku. K tomu když přidáme čisté konto Procházky, tak nemůžeme SRPŠ nic vytknout, nýbrž jen konstatovat, že za obhajobou titulu vykročili i za absence Kaliby zřejmě tou správnou nohou.

Branky: 4 Krupička, 3 Ernest, Bártl, Halamásek, Kuba

Nejlepší hráči: Jan Kosík - Aleš Krupička

 

Termín pro odehrání: PÁTEK 27. září 2013

 

 Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.