Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kokosy na trávě

16. 9. 2013

  

 

529709_502628603111589_422646601_n.jpg

 Kokosy v GyBu lize prozatím nejlépe vystihuje jedno slovo - tradice. Už je tomu tak, že načínají letos svou osmou sezonu. V těchto počtech nemají konkurenci. Těžko si lze soutěž bez tohoto oblíbeného týmu představit, avšak otázkou je - nakolik původní a tradiční tento tým vlastně ještě je? A kdy slovo tradice konečně nahradí slovo úspěch?

 Před rokem začala odcházející generace Kokosů v čele s Ungerem, Hanusem a Bezemkem generační transformaci Kokosů. Představte si růžový tým jako mladoboleslavskou oktávku s novým faceliftem. Návrat k originálnímu logu, nové dresy a především nové tváře. Z bývalých Kokosů už na soupisce nyní zůstávají jen absolventi Fuchs a Morávek, ani jeden z nich však "původním" Kokosem tak úplně není - k týmu se totiž připojili až v posledních zhruba třech sezonách. Při založení týmu byli oba pilnými a o GyBu lize nic netušícími žáky 1.B. O to neuvěřitelnější je fakt, že zbytek týmu tou dobou ještě spokojeně hltal vlastivědu na základce. Kokosy se mění, o tom není sporu. Název i barva zůstává, avšak přeci jen, jako by nové dresy odstartovaly novou éru. Éru, ve které není prostor pro marketing, cheeseburgery, letáky, Pink party a především pro růžovou legendu Vítka Voltra. Namísto něj se jádro týmu utváří okolo tahouna Dusila. Odchovanec FC AC SK přesně převzal Bezemkovu roli v týmu a s jeho výkony růžoví hoši stojí a padají. Prostor mezi třemi tyčemi stejně jako loni hájí urostlý Adam Kolář a tým si může dovolit dokonce takový luxus, jako je týmová dvojka. Tou je loňská opora N10 Tomáš Kozák. Z již rozpadlého týmu si Kokosáci přetáhli zbylé opory, další dvě odloudili Papaye a srdce týmu tvoří kolektiv 6.C + 7.C, alias hoši letos konečně pomýšlející na velký úspěch. Postup do play-off je samozřejmostí, ale oním úspěchem by pro Kokosy bezpochyby bylo historicky první semifinále. Ačkoliv ubylo fanouškovských lákadel, těšme se konečně na to, že od Kokosů uvidíme i fotbal. A bylo by bláhové tvrdit, že růžoví a svalnatí hoši budou hrát druhé housle.

Rok založení: 2006

Největší úspěchy: 5. místo GyBu liga 2012/2013

Loňské umístění: 5. místo

Barva dresu: růžová

Preferované hrací dny: úterý, pátek

Složení týmu:

 Adam Kolář (6.C) - 776 638 557

Jan Dusil (7.C) - 608 483 752

Mikuláš Veselý (7.C) - 728 566 214

Josef Hroboň (7.C)

Stanislav Zdrůbek (7.C)

Tomáš Kozák (7.C)

Radek Zolich (6.B)

Ondřej Horký (6.C)

Jakub Fuchs (abs.)

Petr Morávek (abs.)

Richard Sebastiao (7.C)

Jiří Nouza (5.D)

Příchody: Mikuláš Veselý, Tomáš Kozák, Stanislav Zdrůbek (všichni z Nguyenovy desítky), Radek Zolich, Josef Hroboň (oba z FC Papaya), Richard Sebastiao

Odchody: Daniel Kršek (BK Almdudler), Marek Unger, Josef Hanus, Denis Bezemek

Největší hvězda: Jan Dusil, o tom u Kokosů není sporu. I on si jako každý někdy vybere slabší chvilky, ale obvykle jeho stabilní výkonnost je rozhodující pro celý tým. Hvězda týmu Kolovraty dokáže soupeře udivovat svýma rychlýma nohama a jak se celá soutěž loni přesvědčila, střílí také gól za gólem. Jen pokud tohoto špílmachra někdo ubrání, může pomýšlet na zisk bodů proti Kokosům.

Síla týmu:

BRANKÁŘ - 7

OBRANA - 6

ÚTOK - 8

CELKEM - 7

Tip na umístění: 4. místo

Stránky na Facebooku: https://www.facebook.com/kokosy

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.