Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohřební Commando

16. 9. 2012

commando.jpg

 

 Po Kokosech na trávě je Pohřební Commando druhým nejstarším týmem v Gybulize. Nejvyšší meta, na kterou kdy Pohřebáci dosáhli, bylo třetí místo. Ale že by jim vadilo, že nikdy neprošli až do finále? Ani náhodou! Fotbal hrajou především pro radost.

Letos je to již jejich šestá sezóna, takže zkušeností mají na rozdávání. A od samotného založení hrají v téměř stejné sestavě. Po pár letech se k nim akorát přidal mladší z bratrů Zeidlerů a letos se do jejich kádru vrací i jeden z nejlepších útočníků Gybuligy posledních let, Aleš Krupička. Ten za Pohřební Commando hrál již dříve, pak se ale nechal zlanařit do týmu Profesorů. Letos se však vrací tam, kde začínal. A to především proto, aby odehrál zřejmě poslední sezónu tohoto týmu. Pohřebáci jsou totiž z drtivé většiny (až na již zmíněného Zeidlera mladšího) z jedné, maturantské, třídy.
Těžko říct, proč tento tým nikdy nedosáhl výš než na třetí místo, protože jména na soupisce jsou zárukou velikého potenciálu. Málek, Zeidlerové, Straka. Všechno konkurenceschopní hráči. Do toho Motykův střelecký instinkt. Tento mix by měl být zárukou každoročního boje minimálně o semifinále, ale například loni měli problém se samotným postupem ze základní skupiny. Pokud jim však jde jenom o radost ze hry, ke které se otevřeně hlásí, tak jsou zřejmě spokojeni. Škoda. Kdyby někdy zapnuli svůj motor na plné obrátky, mohli by zase bojovat o nejvyšší příčky. Třeba je návrat Krupičky vybičuje k podobným výkonům, které podávali  v bronzové sezóně 2008/2009. Uvidíme, jak a jestli se bude zapojovat dřívější několikanásobný nejlepší střelec Hejda získaný překvapivým transferem ze SRPŠ... V zimě však Comando postihla tragická ztráta, když přišli o brankáře Michala Jirků. Rozhodli se však s fotbalem i na jeho památku pokračovat, tak se nechme překvapit, jak si na jaře povedou.

Rok založení: 2007

Barva dresu: Černá

Preferované hrací dny: Pondělí, Čtvrtek, Pátek

Složení týmu:

Michal Jirků (8.A)

Vojtěch Straka (8.A) - 725 732 234

Václav Motyka (8.A) - 732 724 278

Pavel Málek (8.A)

Martin Zeidler (8.A)

Michal Zeidler (5.B)

Aleš Krupička (prof.)

Jan Kodeš (přestoupil)

Jiří Šulc (8.A)

Michal Kuchař (8.A)

Jan Hejda (absolvent)

Příchody: Aleš Krupička, Jan Hejda (ze SRPŠ)

Odchody: /

 

Největší hvězda:

 Aleš Krupička - Návrat takové střelce by byl vzpruhou pro jakýkoliv tým. Vzpruha to však bude i pro samotného Krupičku. I on se bude ve "svém" týmu hrou bavit. Je totiž mezi svými oblíbenými studenty, nikdo na něj nebude tlačit a to vše jen podpoří jeho výkony. Boj o korunu krále střelců z toho letos asi nebude, ale pár pěkných a důležitých gólů určitě dá.

Síla týmu:

BRANKÁŘ - 6

OBRANA - 7

ÚTOK - 8

CELKEM - 7

Tip na umístění:

 5. místo - V jejich poslední sezóně zůstanou opět těsně před branami semifinále. Ale i 5. místo bude pěknou rozlučkou.

Stránky na Facebooku:   http://www.facebook.com/pages/Poh%C5%99ebn%C3%AD-Commando/164502156940064?ref=pb 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář