Jdi na obsah Jdi na menu
 


FC SRPŠ

16. 9. 2012

gybu.jpg

 

 Situaci uvnitř týmu Profesorů nejlépe vystihuje jeden z říjnových článků v rubrice Aktuality. Loni druhý nejlepší tým se přes léto téměř zhroutil před očima, což ještě vyvrcholilo na podzim odchodem Hejdy. Nový kapitán Procházka však s mladickým elánem nahradil a++ Nováka a pustil se do revitalizace týmu s velkou chutí. Podařilo se mu vytvořit něco, co alespoň vzdáleně bude připomínat loňské suverény?

Procházka, Kaliba, Voračka, Krupička, Hejda. Loni jsme od této pětky byli zvyklí na velké věci, lepší sestavou se v GyBu lize 2011/2012 téměř nikdo chlubit nemohl. Jenže... Krupička si na stará kolena vymodlil přestup ke "svým" hochům z Commanda, kde s GyBu ligou začínal a kde získal bronzovou medaili (nic naplat, že se SRPŠ získal dokonce stříbro... Zajímavé je, že v obou medailových případech mu byli soupeřem FC AC SK), a tak chtěl své kluky před odmaturováním a opuštěním GyBu posílit. Chvályhodná myšlenka, ale co bude se SRPŠ? Milan Voračka sice na soupisce je, ale je pravděpodobné, že kvůli zdravotním problémům letos do soutěže vůbec nezasáhne. Stejně tak se s týmem po jediném měsíci rozloučil Hejda, který nejspíše hledá nové výzvy. Jak si tedy povede skvadra poskládaná podél lídra Kaliby? Profesoři Novák, Kuba ani Bártl při vší úctě zkrátka nejsou ani Krupičkou, ani Hejdou. Procházka sice přivedl Thompsona a tři volné hráče z Pošepného, otázkou je (stejně jako u nového profesora Bůžka), jak dokážou SRPŠ pozvednout. Zábleskem naděje by snad mohla být Bártlova podzimní forma, ale už to nejsou ti Profesoři, co loni válcovali jednoho soupeře za druhým a chybělo jim 25 minut do zisku titulu. Loňský lesk by jim měl pomoci navrátit ex-pošepácký hračička Ernest.

  

Rok založení: 2009

Barva dresu: Oranžová

Preferované hrací dny: Pátek

Složení týmu:

Martin Procházka (prof.) - 777 128 686

Milan Voračka (prof.)

Tomáš Novák (A++ ) - 721 402 594

Petr Kuba (prof.)

Radek Bártl (prof.)

Tomáš Kaliba (abs.)

Oliver-James Thompson (7.B)

Martin Svojš (4.F)

Tomáš Topolczan (4.F)

David Platil (4.F)

Lukáš Bůžek (prof.)

Michael Ernest (abs.)

Příchody: Oliver-James Thompson (volný hráč - Prošlý mlíka), Martin Svojš, Tomáš Topolczan, David Platil, Lukáš Bůžek (všichni čtyři volní hráči), Michael Ernest (volný hráč - Barclays)

Odchody: Aleš Krupička, Jan Hejda (oba do Pohřebního Commanda), Petr Bečvář (do FC Rosol jun.)

 

Největší hvězda:

 Tomáš Kaliba - v posledních letech není v GyBu lize kvalitnějšího hráče, Kaliba je jednoduše žijící legenda. Třikrát GyBu ligu vyhrál a do podvědomí všech soupeřů se zapsal nejen jako neprostupný bek, ale také technický hráč s velkým přehledem, vytrvalý bojovník, schopný hlavičkář a také schopný střelec - jeho levačka umí velké věci...

Síla týmu:

BRANKÁŘ - 9

OBRANA - 8

ÚTOK - 8

CELKEM - 8,3

Tip na umístění:

 4. místo - Profesoři letos doplatí na letní změny. Ačkoliv se Procházka v bráně rozchytá, Kaliba v defenzivě odehraje všechno za sebe i za Nováka a Bártl se vypracuje v novou oporu, na loňské triumfální tažení to stačit nebude. Tohle už je zkrátka jiný tým...

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář