Jdi na obsah Jdi na menu
 


Semifinále a 5. kolo barážové skupiny

10. 5. 2013

     SEMIFINÁLE

FC SRPŠ - FC Predators 5:4 (3:1)

Už to skoro vypadalo na rozhodnutý zápas, ale Predátoři si v závěru vynutili velké drama a málem prodloužení. Ale popořadě - nejprve bylo nutné vyřešit problematický termín. Nakonec se kapitáni shodli a jako druhý zápas v pořadí mohli do GyBu areny nastoupit. Od počátku aktivnější tým SRPŠ svou snahu korunoval úvodním gólem, kdy se do míče opřel Thompson a odkrytou branku trefil přesně. Další branku o chvíli později přidal Ernest a do poločasu ještě Kaliba. Liu sice snížil, ale s Predátory to v tu chvíli vypadalo hodně bledě... A bylo ještě hůř, protože sám Liu nevyužil přísně nařízený pokutový kop. To na druhé si za ruku Nepraše o poznání lépe vedl Kaliba a Profesoři jistě kráčeli do finále. Snaživý tým ve žlutém však později měl více ze hry, Kouba a dvakrát Svatoš zaváhali před odkrytou brankou ukolébaných Profesorů. Síly na zvrat přeci jenom však našel, protože Liu napravil své penaltové zaváhání a snížil na 4:2. 10 minut před koncem se Profesoři už jen soustředili na držení svého náskoku, tahouni Kaliba a Ernest téměř nestřídali. Ani to však nestačilo, z trestného kopu přesně k tyči mířil Kouba a o chvíli později téměř z tomožné pozice vyrovnal Nepraš! Senzační vyrovnání bylo na světě a Nepraš se dokonce dočkal pochvaly od Josepha! Nervózní Profesoři byli za remízového stavu pod tlakem, ale zachránila je nastřelená tyčka. 2 minuty před koncem se na druhé straně do odraženého míče opřel Ernest a Hradečnému nedal nejmenší šanci, přesně vymetl horní roh branky! Postupový gól už si hráči v oranžovém nenechali vzít a mohli se radovat z druhé finálové účasti po sobě! Predátoři mohli jen se sklopenými hlavami vstřebávat nepochopitelný fakt, že jim nadějné vyrovnání proklouzlo mezi prsty doslova v posledních vteřinách. Ačkoliv po většinu zápasu za zkušenějším soupeřem zaostávali, v závěru zápasu se vybičovali ke skvělé hře a zaslouženě vyrovnali. Nakonec se však rovnováha štěstěny přehoupla na stranu Profesorů...

Branky: 2 Kaliba, 2 Ernest, Thompson - 2 Liu, Kouba, Nepraš

Nejlepší hráči: Michael Ernest / Jakub Kouba

GKS Pošepowice - FC AC SK 2:0 (1:0)

 Oproti očekáváním se v prvním semifinále zrodilo velké překvapení. Dvojnásobní mistři a vládci posledních let zůstali po smolné prohře před branami finále a letos je bude čekat pouze boj o bronz! Za celých 5 let existence GyBu ligy se týmu FC AC SK nestalo, aby nevstřelil v zápase gól. Podařilo se to i proti takovým kalibrům, jakými bývali FC Rosol nebo Chiquita Banán. Velmi dobře organizovaná hra pošepáků a taktický výkon však zabránily červeným v dokonání zlatého hattricku. Zápas se od počátku vyvíjel v opatrném tempu, nikdo nechtěl udělat chybu. Přeci jen to však byli borci v červeném, kdo měl více ze hry - Masri pořádně vyprášil Vlčkovi rukavice a Kosík nastřelil tyčku. Ojedinělá šance Dudíka přišla vniveč, protože nyní už absolvent Pošepného vysoko přestřelil. Jenže jak už to bývá, v takto vypjatých zápasech rozhodují brankáři a stálá jednička FC AC SK mohla kvůli zranění ruky nastoupit pouze v poli. Toho dokázal dokonale využít nejlepší hráč GKS Pavel Sulek - celá hra týmu stála na něm, řídil pevnou defenzivu svého týmu, a kdykoliv mu to soupeři dovolili, jejich zaváhání potrestal. Nejprve se prodral k míči kvůli nedůraznosti Linharta a bodlem propálil Rédra v bráně. Do konce poločasu se však ještě kapitán FC AC SK snažil své zaváhání napravit, ale jeho dělovku do vinglu fantasticky vychytal Vlček a ten samý hráč v nadějné pozici nezamířil a pouze trefil opět Vlčka. Herní převaha ani velký počet rohových kopů změnu skóre nepřinesly a nepomohla ani po dlouhé době účast Davida Kristka. Ten stejně jako Masri ve druhé půli znovu trefil jen tyč a gól nepřišel ani po sólech Linharta a Masriho. Nejlepší střelec ligy Bartošek sice jako by na hřišti nebyl, ale Sulek ho dokázal dokonale zastoupit - odpovědí na veškerou snahu byla jeho rána z půlky hřiště do šibenice, na kterou i kvůli zakrytému výhledu neměl Rédr nárok. Ve fotbale se zkrátka na žádnou spravedlnost nehraje, Pošepowice podaly výborný defenzivní výkon a vychytrale se probránily ke konci, ať už za cenu jakéhokoliv poléhávání i odkopávání míčů přes plot. Emoce na hřišti plály, nervy pochodovaly a rivalita mezi GyBu a Pošepákem se jen prohloubila. Tým FC AC SK se odhodlaně snažil cokoliv s nepříznivým výsledkem udělat, ale po 50 minutách se hráčům v očích zrcadlilo pouze velké zklamání. Oproti jiným zápasům červení nijak extra dobře nehráli, nedařilo se jim ve finální fázi, ale měli rozhodně na víc než celkový souboj o 3. místo. Znovu se potvrdilo, že vše záleží na jediném zápase, a celoroční snahu tak může ovlivnit jeden nepodařený zápas či zraněný brankář... Ať tak či tak, po takticky skvěle zvládnutém utkání se z postupu radují hráči v bílem! Jejich poslední sezona v GL tak může nečekaně získat zlaté razítko.

Branky: 2 Sulek

Nejlepší hráči: Pavel Sulek / Jakub Kyselka

 

 

 BARÁŽOVÁ SKUPINA - 5.kolo

Los Artilleros - Nguyenova desítka 11:12 (4:6)

Nguyenovci pokračují v senzačním tažení za opuštěním poslední příčky a v závěrečném kole se jim to konečně podařilo! Nejprve penaltová výhra nad BFC, poté důležité tři body z derby proti Rosolu a nakonec těsná výhra nad Artilleros! V semifinálový pátek se zrodil asi nejtěsnější výsledek letošní GyBu ligy. Po poločase na spodním hřišti se oba týmy přesunuly nahoru, ale i po skončení druhé pětadvacetiminutovky slavili senzační výhru proti oslabenému týmu z Pošepného Ngyenovci!

Branky: 4 Marhoul, 3 Růžička, 2 Nguyen, 2 Bernklau - 6 Veselý, 4 Štětina, Nguyen

Nejlepší hráči: Dennis Růžička / Mikuláš Veselý

BFC - AK Veselý Verbíř 5:1 (3:0)

Možná trochu překvapivým debaklem skončil tento duel, protože vzhledem k posledním výsledkům se očekávalo jasné vítězství Verbířů. To se však nestalo a týmy si s největší pravděpodobností kvůli skóre prohodí konečné pořadí - BFC 11., Verbíř 12.

Branky: 2 Koutecký, 2 Kondr, Melín - Yovzhiy

Nejlepší hráči: Jakub Kopáč / Marek Elznic

FC Papaya - FC Rosol juniors

Branky: 

Nejlepší hráči: 

 

 

 

Termín pro odehrání: PÁTEK 31května 2013

 

 Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

AKVV vs. BFC

(Uhel, 29. 5. 2013 15:53)

Čtvrtek 30.5. 14:30 dole

N10 vs. Los Artilleros

(Nguyen Tony (N10), 27. 5. 2013 22:47)

Pátek 31. května 2013 - 14:15 - dolní hřiště