Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. kolo

16. 11. 2012

FC Jokers - FC Rosol juniors 12:1 (2:1)

V pošmourném středečním odpoledni se odehrál zápas, který mnoho diváků nepřitáhl, ale o to atrektivnější podívaná to byla. Šel jsem okolo hřiště vcelku náhodou, ale zrovna mě zaujali Rosoláčci kombinující na půli soupeře, tak jsem se chvíli zdržel. O to větší bylo mé překvapení, když jsem se dozvěděl stav 0:0 po deseti minutách. Mára Mikeš si vůbec nerozuměl s míčem, obrovitý Ajfel stejně jako jeho spoluhráči nic netrefil. Zbytek Jokerů taky nedal kloudnou přihrávku a to byl důvod, proč celý tým včetně Mynáře v bráně hrál v první půli takto bídně. A mohl na tom být ještě hůř, protože Mynář za bezgólového stavu zcela nesmyslně vyběhl na půlku pro volný míč, ten mu ale utekl do autu a po dlouhém hodu mohli být Jokeři rádi, že Hlaváč v tutové šanci prázdnou branku přestřelil. Na druhé straně byly v první půli k vidění životní výkony Bečváře a hlavně obětavého Zdobinského. Odhodlání a radost z nadějného stavu byly energií, jež tým, kterému se předpokládal velký debakl, poháněly. A když samostatný únik z poloviny hřiště Mikeš neproměnil, přišel zákonitý trest na druhé straně - nová posila Rosolu Vojta Dědek se proháčkoval u postranní čáry a ranou pod břevno překonal překvapeného Mynáře. Nesmírná euforie zavládla v GyBu areně i přes protesty, že míč již opustil hrací plochu. Hrálo se ale dál a Jokers rozehráli ještě v průběhu velkých oslav Rosolu. Gólem to sice neskončilo, na hřišti to mezi nervózními Jokery začalo jiskřit. Nakonec se ale nenápadnou tečovanou střelou prosadil Mikeš a to byl impulz pro obrat. Ihned po rozehrávce se tlačil do gólu Ajfel, a ačkoliv se ten zatím neprosadil, Voříšek po něm nekompromisní bombou pod víko již ano. Dva góly v těsném sledu za sebou byly hřebíčkem do rakve nadšených Rosoláčků. Ihned po začátku druhé půle totiž padlo pět branek a všechny do jejich sítě - trefil se Ajfel z poloviny hřiště nebo Mikeš kolenem. Dále bylo k vidění několik komediálních momentů - Ajfel svému trestnému kopu asi 3 metry před vápnem věnoval takovou trajektorii, že se přesně vyhnul zdi i brance a neomylně proletěl 5 cm nad a 5 cm vedle horního ochranného pletiva. Za další komediální vložku lze považovat také precizně zahraný rohový kop Šulce - ze dvou metrů (také neomylně) napálil Nguyena do choulostivých míst, od nichž šel míč za brankovou čáru. Po skončení této vložky ještě přidal gól do šibenice sám inzultovaný Nguyen, jeden do prázdné Ajfel a dva také sám kapitán Šulc. I Rosoláčkům se tu a tam otevřela cesta, ale úspěchu proti silnějším soupeřům se dočkají až tehdy, kdy zvládnou finální fázi přihrávky a střely. Dnes byl jejich výkon (obzvláště na začátku) mimořádný, a ačkoliv zní 12:1 děsivě, mohli dostat branek ještě více. Kvůli neschopnosti Jokerů ale zápas mohl skončit také mnohem milosrdněji...

Branky: 4 Mikeš, 3 Petr, 2 Voříšek, 2 Šulc, Nguyen - Dědek

Nejlepší hráči: Mára Mikeš / Tomáš Koranda

Nguyenova desítka - Bad boys from Eden 2:13 (0:5)

Zlí hoši se na tento duel těšili jako na střelecký trénink a důkazem také budiž vysoké skóre a sedm zásahů samotného kapitána. S rostoucí chutí útočit logicky ubývalo obranné činnosti, a tak se Ngyenovci mohli radovat ve druhé půli ze dvou čestných zásahů, z nichž jeden si letos konečně připsal také kapitán Tony Nguyen!

Branky: Tony Nguyen, Hobza - 7 Karlesz, 2 Skřivan, 2 Malík, Hostinský, Fejt

Nejlepší hráči: 

GKS Pošepowice - Los Artilleros 3:0 kontumačně

Branky: /

Nejlepší hráči: /

AK Veselý Verbíř - FC Predators 3:19 (0:9)

 Tři Verbíři v poli proti šesti útočně laděným Predátorům = DEBAKL.

Branky: Valášek, Kutman, Borovan - 5 Svatoš, 5 Trčka, 4 Liu, 2 Nepraš, 2 Krása, Turzó

Nejlepší hráči: Jan Kutman / Šimon Trčka

FC AC SK - Kokosy na trávě 5:3 (3:2)

V pátém kole se proti sobě postavili ve skutečnosti kamarádi, na hřišti nesmiřitelní rivalové. Motivaci uspět krom otázky cti a dlouhotrvající série neporazitelnosti FC AC SK ještě vystupňovaly reklamní letáky, anketa, parodické obrázky a také promo videa. Bylo se na co těšit. A to nejen na párky v rohlíku. Dopředu se více od úvodu tlačili červení a odměnou jim byl vedoucí gól Linharta staršího, který po centru Masriho kolenem srazil míč do Kolářovy svatyně. Po několikanásobném střídání ale chyb v rozehrávce obhájců využili růžoví a Fuchs srovnal na 1:1. Vedení FC AC SK vrátil opět stejný střelec poté, co mu Kolář vyrazil míč zpět na nohu. Stav 2:1 ale netrval dlouho a po pár minutách bylo opět srovnáno. Dusil obehrál Kyselku a sám vyrovnal na 2:2. Do poločasu ještě mohli skórovat Rédr a Linhart mladší, ale jejich střely skončily na břevně, resp. těsně vedle. Na druhé straně hasil brejky Kokosů vybíhající Homolka. Ani z remízového stavu 2:2 se ale tým Kokosů neradoval dlouho, protože Kosíkovu střelu tečoval do vlastní sítě nejúspěšnější střelec vlastních gólů poslední doby Kuba Fuchs. Tým FC AC SK je negativně proslulý svou pasivitou při jim vyhovujícím výsledku a mohl být rád, že ve druhé půli Dusil jejich podlehnutí uspokojení z výsledku nevyužil. Kyselka zbytečně kličkoval na půlicí čáře, jenže ztratil míč a Dusil v samostatném úniku trefil tyčku. Později nadvakrát zasáhl proti Horkému Homolka a to byl pro červené varovný signál. Přidali na obrátkách a následně mohly padat góly na druhé straně - Rédrova přihrávka Linhartovi však byla odražena, mladší Linhart pálil nad a Masri nejprve do tyče a pak na Koláře, který hokejově vyrazil. Až před koncem Rédr dvěma góly konečně protrhl střelecké neštěstí a pojistil tak obhájcům tři body. Korigující gól Dusila na 5:3, kdy propálil Homolku na přední tyč, již na výsledku nic nezměnil.

Branky: 2 T. Linhart, 2 Rédr, Kosík - 2 Dusil, Fuchs

Nejlepší hráči: Jirka Rédr / Jenda Dusil

Pohřební Comando - FC Papaya 3:0 kontumačně

Branky: 

Nejlepší hráči:  

Pohřební Comando - BFC Ever 8:1 (2:0)

Po vyrovnaném prvním poločase, kdy se zoufalí Pohřebáci vůbec nemohli prosadit, se ve druhé půli rozstříleli. Pohodové utkání skončilo pro zprvu snaživé BFC osmigólovým přídělem.

Branky: 3 Straka, 3 Krupička, Motyka, Mar. Zeidler - Jan Onderka

Nejlepší hráči: Martin Zeidler / Jan Onderka

 

Termín pro odehrání: PÁTEK 30. listopadu 2012

 

 Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nguyenova desítka vs. FC SRPŠ - 6.kolo

(Tony Nguyen (C), 19. 11. 2012 15:44)

30.11. 15:15, GyBu 1

Re: Nguyenova desítka vs. FC SRPŠ - 6.kolo

(Tomáš, 21. 11. 2012 15:38)

Radši domluvte mač s Bad boys :-D

Re: Re: Nguyenova desítka vs. FC SRPŠ - 6.kolo

(Tony Nguyen (C), 28. 11. 2012 20:51)

Nguyenova desítka vs Bad Boys from Eden - dohrávka 7.12. 15:15, spodní hřiště

Tak jsme si hezky prohodili kola.. :D

rezervace 6.kolo

(Michal, 27. 11. 2012 22:16)

Pohřební Commando - Veselý Verbíř -> pátek 14.12. 14:20 (dolní hříště)

Los Artilleros vs. GKS Pošepowice

(Los Artilleros, 27. 11. 2012 17:46)

Pátek 30.11. Horní hřiště 14:30

Rezervace

(Martin, 25. 11. 2012 21:47)

FC Predators vs. AK Veselý Verbíř, Čtvrtek (29.11.), 14:25, dolní hřiště

zápasy Commanda

(Michal, 21. 11. 2012 22:15)

Pohřební Commando - BFC Ever -> pátek 23.11. 15:15
Pohřební Commando - FC Papaya -> čtvrtek 6.12. 14:20

BFC vs. Commando

(Tommy, 21. 11. 2012 17:59)

oprava: pátek 23.11. v 15:15 dolní hřiště

FC Jokers vs. FC Rosol Juniors

(Dan, 19. 11. 2012 21:28)

Středa 28.11.2012 od 15:00. Dolní hřiště.

BFC vs. Commando

(Tommy, 16. 11. 2012 22:17)

30.11. 14:15, GyBu 1