Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. kolo ČF a barážové skupiny

12. 2. 2013

ČTVRTFINÁLE - 1.kolo

 

FC SRPŠ - Pohřební Comando 3:2 (1:1)

Navzodry očekáváním byl v GyBu areně k vidění velmiv vyrovnaný a vyhecovaný zápas. Aleš Krupička se postavil svým kolegům a málem zosnoval jednu z největších ligových "bratrovražd" a letošních senzací. Ukázalo se, že zimní prohlášení Comanda mělo něco do sebe, je jasné, že se budou rvát o každý bod. Profesoři totiž doslova hráli velmi profesorsky, Comando drželo organizovaný obranný blok a vyráželo k nebezpečným protiútokům. Takový rozběhnutý Vojta Straka do otevřené obrany, to není žádná legrace. Týmu SRPŠ krom hvězdného Nováka žádná jiný velký hráč nechyběl, a tak se alespoň do hry namísto pochroumaného Bártla více dostával Thompson. Jak dobrý tah to byl se ukázalo později - nejprve sám vstřelil životní gól, když za nohou trefil Kalibovu přihrávku z křídla Zeidlerovi přesně mezi nohy, poté naservíroval snadný gól Ernestovi. Za Comando se trefil jejich šutér Motyka a mladý Zeidler, ale další gól Bártla znamenal jednogólový rozdíl mezi oběma týmy a také to, že srdnatě bojující Comando i po tomto výkonu zůstává bez bodu.

Branky: Ernest, Thompson, Bártl - Motyka, Michal Zeidler

Nejlepší hráči: Petr Kuba / Martin Zeidler

 

GKS Pošepowice - Kokosy na trávě 6:0 (2:0)

Loni na podzim sehrál tým Kokosů ještě proti Barclays velmi vyrovnané utkání s konečným výsledkem "pouze" 4:2. Mnoho týmů by tento milosrdný výsledek bralo všemi deseti, růžoví hoši dokonce právem pomýšleli na výhru. Březen 2013 je však úplně jiná pohádka. Omlazení Kokosy a slabší odvar Barclays, to byly předpoklady slibující velmi vyrovnané utkání. Opak byl pravdou. Veškerá varování na Sulkovy dělové rány a Bartoškovu gólovou formu přišly nazmar, protože právě Sulek v páté minutě otevřel skóre nechytatelnou ranou do šibenice z trestného kopu na půlicí čáře. Od té chvíle sice převzali iniciativu růžoví, jenže Dusil se utopil ve vlastních kličkách, Fuchs neproměnil po gólu volající tutovku a ani Kršek neuspěl, když se z dálky snažil napodobit Sulka. Vlček v bráně GKS zrovna jistotou neoplýval, ale ve spojení s dokonale fungující defenzivou byl pro Kokosy nepřekonatelným oříškem. Jakkoliv byli v této fázi Kokosy lepší a převyšovali tým z Pošepného, které se těžko dostával z vlastní poloviny, byl to právě hostující tým, kdo držel pohodlné vedení a nemusel nikam spěchat, ale stačilo mu vyčkávat na chyby či na brejky. Z jednoho takového zvýšil na 2:0 po pohledné spolupráci s Vandou Dudík. Tímto gólem skončila převaha Kokosů a bylo jasné, jak se zápas dál bude vyvíjet. Ve druhé půli přidal po chybné rozehrávce Koláře druhý gól Dudík a ve zbylých 20 minutách zvládl třikrát skórovat ještě Bartošek, který potvrdil letošní formu a s jistotou a velkým náskokem si kráčí pro korunu nejlepšího střelce. Pošepowice jsou na dobré cestě k postupu do semifinále a je nepravděpodobné, že by se tam neměly dostat. Zato Kokosy si touto jednoznačnou prohrou svůj boj velmi zkomplikovaly a pro další pokračování růžové pohádky bude nutné zdolat zbývající tři protivníky (Bad boys, Jokers a SRPŠ) a doufat v zaváhání Predátorů.

Branky: 3 Bartošek, 2 Dudík, Sulek.

Nejlepší hráči: Michal Vlček - Adam Kolář

 

FC Jokers - FC Predators - 3:20 (0:11)

Jokers si veřili na zopakování rok starého úspěchu, ale tento sen měl k realitě velmi daleko. Již od začátku se kvalita Predátorů jasně projevila a nevýrazní Jokeři byli na hřišti pouze jako sparing partneři. Ajfelovy občasné pokusy z půlky hřiště, které stejně většinou zblokoval nejblíže stojící protivník, nemohly ani v nejmenším vytrhnout bídu hráčů v černém. Loni opěvovaný Mikeš se na trávníku hledal a špatný den měl hlavně brankář Mynář. Několik střel velmi lacině pustil, další si srazil do sítě sám. Oproti němu jeho vrstevník Hradečný působil velmi klidným, vyrovnaným a jistým dojmem a nezvykle často se pouštěl i do rozehrávky. Mohl si to dovolit. Krásné kombinace hráčů ve žlutém a technické finesy především Šimona Trčky lahodily očím všech diváků. Při takovém skóre už bylo jedno, že Liu sem tam nějakou tutovku neproměnil, protože Svatoš ho po lahůdkových přihrávkách zastoupil více než dostatečně. S rozvahou si počínal také Nepraš, jehož chyby stály za výhrou Jokerů v prvním vzájemném utkání. Říká se, že Predátoři nemají žádnou defenzivu. Proti Jokers jí ale ani nebylo třeba.

Branky:  Petr, Mikeš, Janoušek - 7 Svatoš, 5 Trčka, 4 Liu, 3 Nepraš, Turzó

Nejlepší hráči: Mára Mikeš / Šimon Trčka 

Bad boys from Eden - FC AC SK - 0:3 kont.

Ve 21:30, večer před zápasem, napsal kapitán Bad boys kapitánu FC AC SK, že jich je málo a nesloží tým. Pravdou však bylo, že krom tří předem avizovaných absencí na straně Bad boys a dvou na straně FC AC SK měly mít oba týmy dostatek hráčů. Kapitánu Karleszovi se i přes veškerou snahu nakonec však nepodařilo zajistit ani 4 hráče z 12 na soupisce z takových důvodů, že dva zatáhli školu a odešli, jeden ležel s kocovinou doma a dalšímu se nechce. Až hodinu před plánovaným výkopem tedy bylo bohužel jasné, že plánovaný první GyBuligový zápas jara 2013 skončí kontumační výhrou FC AC SK.

Branky: /

Nejlepší hráči: /

 

 Zápasy čtvrtfinále mají přednost před zápasy barážové skupiny.

 BARÁŽOVÁ SKUPINA - 1.kolo

Los Artilleros - FC Papaya 5:8 (3:4)

Branky: 2 Vala. 2 Marhoul, Zach - 2 Zolich, 2 Kolář, 2 Hrdlička, 2 Čech

Nejlepší hráči: Nguyen / ?

BFC - Nguyenova desítka 5:6 pen (2:1)

Branky: 3 Koutecký, 2 Kondr - 2 Veselý, 2 Zdrůbek, Bazika

Nejlepší hráči: Rybecký / Veselý

FC Rosol juniors - AK Veselý Verbíř 2:4 (?:?)

Branky: Novák, M. Šimák - 2 Kutman, 2 Yovzhiy

Nejlepší hráči: Solař / Valášek

 

Termín pro odehrání: STŘEDA 27. března 2013

 

 Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Los Artilleros vs Papaya

(Los Artilleros, 14. 4. 2013 18:32)

Pátek 26.4. Gybu dolní hřiště

Re: Los Artilleros vs Papaya

(Los Artilleros, 14. 4. 2013 18:33)

v 14:45

Kokosy x GKS

(Kokos, 13. 3. 2013 20:26)

Pátek 22.3. od 14:10 na dolním hřišti

Srps x commando

(Eso, 12. 3. 2013 12:41)

Patek 22.3 od 15:15 na dolnim hristk