Jdi na obsah Jdi na menu
 


Superpohár 2016

5. 9. 2016

Zdravím všechny fanoušky fotbalové kultury na Budějovické, je mi potěšením shrnout pro vás všechny první zápas letošní sezóny. Jako klasicky se na začátku září hraje superpohár, tedy jediný zápas mezi vítězem ligy a vítězem Bud Cupu, který určí, kdo si odnese třetí a poslední trofej, kterou náš školní fotbal může nabídnout. Pokud nejste naprostý ignorant, určitě jste zaregistrovali, že Kokosy na trávě si nechali svůj první skalp věčného rivala FC AC SK na ten nejlepší moment, protože to byli oni, kdo v květnu po nervydrásajících penaltách zvedali svůj vysněný pohár nad hlavu, zatímco partě kolem loučícího se Tomáše Linharta zbyly jen oči pro pláč.

FC AC SK jakožto vítěz již tradičního lednového halového turnaje však dostalo začátkem školního roku šanci ukázat, proč jsou historicky nejlepším týmem z našeho gymnázia a nezačali vůbec špatně. Kokosy očividně zaspaly začátek a FC AC SK rychle uniklo do dvougólového vedení, růžoví hoši ale před koncem poločasu dokázali najít půdu pod nohama a vrátili se do zápasu, do šaten se však šlo za stavu 3:2 pro červené a pro nestranného diváka se značnou skepsí směrem k ovocnému týmu.

Druhá půle nabídla zase bojovný fotbal, již zlepšený, posledních vítězů Gybu ligy dovedl zápas na remízový stav, i když o žádném velkém tlaku se hovořit nedá, vyrovnávací branka k tomu padla ze střely z dobrých 15 metrů. Kokosy ale brzy zase spadly na dno, ze kterého se už, hlavně díky podstatně menšímu počtu hráčů a kvalitních výkonů bratrů Linhartů a Štěpána Malého, nezvedli. Tečku za zápasem udělal nečekaný hrdina Vojta Skuhravý, který těsně před závěrečným hvizdem proměnil svoji jedinou šanci, která skóre zápasu posunula až na možná pro Kokosy hrozivě vypadající výsledek 4:8. Nutno však říci, že tým Adama Koláře za stavu 4:6 svůj poslední zápas na trávnících Gybu ligy vypustil.

Kokosům tak nakonec jejich velká pohádka trochu zhořkla a FC AC SK oslavili svojí odplatu za poslední prohru pozvednutím trofeje pro vítěze Superpoháru.

 

FC AC SK: Kokosy na trávě 8:4