Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview SUPERFINÁLE

25. 5. 2014

FINÁLE

FC AC SK - Los Artilleros

Cesta soutěží FC AC SK:

Jeden z nejtradičnějších, nejlepších a nejoblíbenějších týmů posledních tří let v úvodu letošní sezóny nevykazoval takovou kvalitu jako v loňských ročnících. Tým bez problémů drtil slabší soupeře jako Papayu, Chelsenal a další, ovšem když šlo do tuhého nastal problém. První vážnou prověrkou mělo být střetnutí s Predátory, a v tom červení jasně vyhořeli. Nedařilo se nikomu a nic a šelmy zvítězily jasně 9:2. 

Od této porážky se ale cosi změnilo. S dalšími těžšími soupeři už se sice tým okolo Tomáše Linharta ve skupině nesetkal, na kopačky jeho hráčů se ale postupně začala vracet ztracená lehkost, kombinace byly svižnější a hra začala celkově vypadat mnohem lépe. Zbytek skupiny už červení prošli bez ztráty bodu a ve čtvrtfinále na ně čekali Kokosy na trávě.

Mělo to být derby, vyrovnaný a vyhecovaný zápas. To všechno také platilo, až na slovo "vyrovnaný". Během zimní přestávky přišly do kádru FC AC SK dvě posily z Pošepného náměstí a Štěpán Karlesz byl jedním z hlavních tvůrců jasného vítězství červených v úvodnímstřetnutí. V něm se dostali do pohodlného vedení 5:0 během několika prvních minut a následně už utkání kontrolovali až do konečné podoby 10:2, což byla historicky nejvyšší výhra v historii zápasů těchto dvou mužstev. V odvetě si v exibičním tempu došli pro remízu 2:2 a v semifinále čekal na FC AC SK tým FC SRPŠ.

První díl reprízy loňského finále se odehrál za hustého deště, což hrálo do karet právě profesorům, protože s horším počasím zanikala převaha červených a SRPŠ tak v prvním utkání zvítězili těsně 4:3. Ve druhém zápase už se ale počasí udobřilo, červení vytáhli eso z rukávu v podobě Ondřeje Brejchy a profesoři drželi s favority krok jen první půli, po které byl stav 1:1. V té druhé už se červení rozstříleli, zvítězili jasně 6:2 a otevřeli bránu finále.

Cesta soutěží Los Artilleros:

Od střelců se před sezónou moc nečekalo, vždyť loni hráli baráž, ve které podlehli mimo jiné Rosol Juniors. Jenže! Ještě před prvním zápasem angažovali jedny z nejlepších fotbalistů na GyBu, respektive na Pošepném náměstí Dana Bartoška a Pavla Sulka. Dvojice špílmachrů jim pak zajistila několik jasných vítězství ve skupině, první prověrkou bylo až střetnutí s Kokosy na trávě, které po vyrovnaném průběhu nakonec střelci ovládli těsně 6:5. 

Jediné zaváhání zaznamenali fotbalisté z Pošepného proti profesorům. Další bývalí studenti z Pošepného a neméně skvělí fotbalisté Tomáš Kaliba a Michael Ernest toiž pro kanonýry znamenali nesnadno překonatelnou překážku a FC SRPŠ, mimojiné díky pěti brankám této dvojice, zvítězili 8:5. Další zaváhání už hráči z Pošepného nedopustili a z druhého místa postoupili do čtvrtfinále, kde narazili na FC Chelsenal.

Také tento tým je složen výhradně z hráčů, kteří navštěvují budovu odloučeného pracoviště. V derby střelci nezaváhali. V prvním utkání dbali zejména na obranu a zápas dovedli do konečného stavu 5:0. V odvetě bylo jasně znát, že už je rozhodnuto, a v exibičním tempu zvítězili hráči okolo kapitána Nguyena jasně 7:4. V semifinále byl jejich soupeřem tým Predátorů.

Do úvodního utkání nemohl za šelmy nastoupit obranný pilíř v podobě Pavla Turzóa a žlutí na to doplatili. Pavel Sulek a Dan Bartošek dělali velké problémy domácí obraně a nakonec střelci, které podržel také gólman Mynář pozásluze zvítězili 6:2 a předčasně tak rozhodli o svém postupu do finále. V odvetě totiž Predátoři dělali co mohli, výraznějšího vedení se v odvetě ale nedočkali a tak ač vyhráli 8:7, do finále se dostali šťastnější kanonýři. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Je jasné, že se máme tento pátek rozhodně na co těšit! O motivaci mají postaráno oba týmy. FC AC SK by jistě chtěli ukázat všem kritikům, že jejich hráči se ve výběru hvězd objevili oprávněně, a že to jsou stále oni, kdo opanují GyBuligovou scénu. Naopak pro hráče z Pošepného náměstí je to poslední možnost, jak dostat alespoň na jeden rok trofej z hlavní budovy na odloučené pracoviště. Největší motivaci a chuť po vítězství budou mít zřejmě Pavel Sulek a Dan Bartošek, protože jim titul už několikrát těsně unikl a o jejich rivalitě s hráči červených se také všeobecně ví.

Jak již jsme několikrát zmiňovali, hlavním tématem letošního finále bude souboj hlavní budova GyBu vs. odloučené pracoviště Pošepného náměstí!

Střelci jistě cítí šanci pomstít se za všechny finálové porážky týmů z Pošepného v minulosti. Ať už za loňský rok, kdy GKS Pošepowice podlehli FC SRPŠ 4:7, tak za tři roky starý souboj FC AC SK s Barclays United, který ovládli domácí těsným vítězstvím 5:4. Pamětníky tohoto utkání jsou mimo několika hráčů z kádru FC AC SK také Pavel Sulek a Dan Bartošek, kteří by měli být největší útočnou zbraní kanonýrů i v letošním finále. 

FC AC SK by se po loňské nevydařené sezóně, kde nedosáhli ani na medaili jistě chtěli vrátit na trůn pro GyBuligového vítěze. Zvlášť poté, co je po porážce s Predátory většina široké veřejnosti i fotbalových odborníků odepisovala. Červení se budou v zápase o všechno spoléhat zejména na výrazný gólový příspěvek kapitána Tomáše Linharta nebo na tradičně jistý výkon své jedničky v bráně Petra Homolky.

 

o 3. místo

FC Predators - FC SRPŠ

O bronzové umístění si zahrají Predátoři se SRPŠ. Ani jeden z týmů, který byl do základních skupin nalosován z prvního koše, se do finále nedostal. Oba týmy sice bez ztráty bodu vyhrály skupiny a zvládly čtvrtfinálové duely, ale v semifinále měly tyto týmy v konečném součtu horší skóre a tak si zahrají pouze o 3. místo. A zatímco v neděli oznámil Jaromír Jágr konec své reprezentační kariéry (všichni pevně věříme, že své rozhodnutí změní), zřejmě poslední zápas v GyBu lize odehraje jeden z nejlepších hráčů této soutěže za poslední léta – Karel Nepraš. Ten sice spolu s ostatními Predátory toužil po zlatu, ve své závěrečné sezoně ale získá maximálně bronz. Hráči Predators sice vévodí individuálním statistikám, ale zejména v obraně hra tým pokulhává. Navíc se ani v posledních zápasech příliš nedařilo brankáři Hradečnému, který ve dvou posledních zápasech pustil stejně gólů (tedy 13), jako na druhé straně Procházka v 7 zápasech v základní skupině.  Hráči SRPŠ dokázali v semifinále držet postupový stav ještě na začátku druhého poločasu odvetného zápasu, závěr utkání jim však hrubě nevyšel, prohráli 6:2 a titul tedy neobhájí. Očekává se, že i když týmy nebudou hrát o zlato, nastoupí v nejsilnějších sestavách a budou bojovat o vítězství stejně, jako kdyby hráli finále.

Na pátek si tedy rozhodně nic neplánujte a doražte podpořit svého favorita! Vše vypukne zápasem o bronz již ve 14:30!

www.facebook.com/events/237286126467015/