Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview druhých zápasů čtvrtfinále

31. 3. 2014

Druhé zápasy čtvrtfinále:

 

Zatímco čtvrtfinále evropských fotbalových pohárů tento týden teprve začínají, v GyBu lize nás již čekají odvety, které rozhodnou, kdo postoupí mezi čtyři nejlepší celky soutěže. Některé týmy mají k postupu skvěle nakročeno, jiné budou naopak muset tvrdě bojovat.

  

ČF 1: FC Predators - FC Tiki taka

Po největším překvapení v prvních zápasech sahal tým Tiki Taka, když nepříjemně potrápil Predátory. Tento tým stále sází na stejnou taktiku, kdy jejich největší hvězda Trčka hraje na pozici tzv. falešného gólmana. Aktivně se zapojuje do hry a snaží se vytvářet šance pro své spoluhráče. Tento styl hry byl nečekaně účinný i proti Predátorům a hráči Tiki Taka dokázali udržet na uzdě všechny ofenzivní hvězdy protějšího týmu. A i když po poločase mladší tým o gól vedl, zkušenosti rozhodli ve prospěch Predátorů, kteří dokázali vývoj utkání otočit. V odvetě můžeme očekávat podobný obraz hry, jaký byl k vidění v prvním zápase, ale teď už oba týmy nesmí ponechat nic náhodě. Predátoři mají dvougólový náskok, ale budou nuceni hrát až do konce zápasu naplno, aby vybojovali očekávaný postup.

Tip Adama Koláře: 7:3

 

ČF 2: FC AC SK - Kokosy na trávě (pátek 4.4., 14:30, GyBu 1)

 

Po prvním čtvrtfinále panovala v obou týmech odlišná nálada. Zatímco FC AC SK už můžou pomalu myslet na semifinále, Kokosy se pokusí ukázat, že první zápas, který prohráli 10:2, že si postup do čtvrtfinále zasloužili a můžou být FC AC SK rovnocenným soupeřem. První duel byl opravdu nevyzpytatelný, ale zároveň velmi atraktivní. Obzvláště udiví fakt, že v zápase dvou tak kvalitních celků padly tři vlastní góly. Kokosy, pro které je výsledek, asi až příliš krutý vyhořeli zejména v obranné činnosti a v koncovce, kde i přes poměrně velké množství šancí ztroskotali na skvěle chytajícím Homolkovi. Ale i vítězný tým musí určité herní aspekty zlepšit. Zejména obranná činnost nebyla ideální.  FC AC SK si budou chtít dojít pro klidný postup a zápas si užít, Kokosy zase doufají, že se nebude opakovat katastrofální úvod z prvního čtvrtfinále a pokusí se zápas alespoň zdramatizovat. Oba týmy také pevně věří, že se bude opakovat početná fanouškovská účast z prvního utkání a bude k vidění dobrý fotbal. 

 

Tip Adama Koláře: 6:2  

 

ČF 3: FC Chelsenal - Los Artilleros 

Ve čtvrtfinále proti sobě také stojí dva týmy, jejichž hráči jsou převážně studenty Pošepného náměstí, jedná se tedy o derby. A nutno podotknout, že se možná jedná již o poslední takové derby. Chelsenal, který zaujal svou bojovností, má za úkol vyřadit ambiciózní Los Artilleros. První zápas ale ovládli právě Artilleros. Výhra 5:0 dostala Artilleros do pozice, kdy jim bude stačit, aby si pohlídali svůj náskok a s Mynářem v bráně by to neměl být větší problém. Ve druhém zápase můžeme očekávat opět málo gólů a budou rozhodovat individuality v podání Sulka, Bartoška či Nguyena. V prvním zápase Chelsenalu chyběl jeden z tahounů Míla Javůrek, uvidíme, jestli nastoupí v odvetě, třeba právě on může pomoci svému týmu ještě zabojovat o postup.

Tip Adama Koláře: 1:5 

 

ČF 4: BK Almdudler - FC SRPŠ (pátek 4.4., 15:30, GyBu 1)

Čekalo se, že po prvním zápase mezi Almdudlerem a SRPŠ bude o postupujícím prakticky rozhodnuto. Avšak Almdudler favorizované profesory zaskočil dobrou hrou a dlouho s nimi držel krok. Pak však hráči Almdudleru udělali několik fatálních chyb a dovolili SRPŠ do odvety třígólový náskok, který bude nesmírně těžké smazat. SRPŠ zatím v tomto ročníku nezaznamenali jedinou prohru a chtějí tuto sérii prodloužit. Hattrickem se v minulém zápase předvedl Michael Ernesta, nejen jeho budou muset obránci Almdudleru lépe bránit, protože Procházka v bráně SRPŠ za sebe moc gólů nepouští. Síla Almdudleru je v týmové hře a na tu bude tento tým spoléhat i v odvetě. SRPŠ sice hraje technický fotbal s množstvím přihrávek, ale protiútoky by jim mohly dělat velké problémy. Almdudler možná odehrál nejlepší zápas této sezony, na SRPŠ to ale jednoduše nestačilo. Dokážou se v odvetě vyburcovat ještě k lepším výkonům a opět překvapí svého soupeře nebo si SRPŠ dokráčí v poklidu k dalšímu vítězství?

 

Tip Adama Koláře: 2:6  

 

                                                                                                              Ondřej Horký