Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview čtvrtfinále

10. 3. 2014

První zápasy čtvrtfinále:

 

Nejen hráči, ale i fanoušci Gybu ligy museli čekat kvůli zimní přestávce na vyřazovací část dlouhé tři měsíce, ale nyní konečně přichází play off a s ním plno zajímavých zápasů. Sice o něco méně důležité, ale přesto napínavé střetnutí se dají očekávat v baráži. Také pevně věřím, že počasí z posledních dnů se nijak nezhorší a slunce přiláká na zápasy více fanoušků, než na základní skupiny. Teď už ale k samotným duelům. 

  

ČF 1: FC Predators - FC Tiki taka

Jako nejjednoznačnější záležitost se jeví zápas mezi Predátory a Tiki Taka. Predátoři jsou hladoví po vítězství celé Gybu ligy, ale cesta je ještě dlouhá a první jarní překážkou jim bude tým mladých technických hračičků, který sice postoupil se štěstím, ale nechal za sebou týmy jako Fánaticos Elena nebo AK Veselý Verbíř. Tiki Taka má jako jediný z postupujících záporné skóre, navíc se proti nim postaví tým s nejvíce vstřeleným góly, v čele s legendou Gybu ligy Karlem Neprašem. Ale právě s tím souvisí i největší slabina Predátorů, kteří se často nestíhají vracet do obrany a dostávají laciné góly. Na takovéto příležitosti také budou vyčkávat Kraváček a spol. Pikantní dvojzápas to také bude pro Šimona Trčku, který minulou sezonu pomohl právě Predátorům ke třetímu místu. Teď by jim nejradši ale postup překazil. 

 

Tip Adama Koláře:  9:3, 12:1

 

ČF 2: FC AC SK - Kokosy na trávě (pátek 28.3., 14:30, GyBu 1)

 

Jednoznačnými šlágry čtvrtfinálových zápasů budou utkání mezi FC AC SK a Kokosy na trávě. FC AC SK rozhodně nezvládlo skupinu podle představ, zejména výprask od Predátorů se stal pro hráče FC AC SK noční můrou. A proto kapitán týmu Tomáš Linhart nijak neotálel a domluvil příchod dvou posil, kterými by žádný tým Gybu ligy rozhodně nepohrdl. Jedná se o bývalé hráče Eleny, Karlesze s Brejchou. Zatímco Karlesz už nějaký čas svoje fotbalové kvality při zápasech ukazoval, Brejcha je kvůli malému počtu odehraných zápasů pro většinu fanoušků i hráčů velká neznámá. Na druhé straně budou bojovat všem známé Kokosy, kteří klíčové chvíle v základních skupinách nezvládli, a i když sahali po prvním místě ve skupině, nakonec se musí spokojit až se třetím. Kokosy doufají v postup a budou spoléhat hlavně na kanonýra Dusila, který ze sebe bude muset stejně jako zbytek týmu vydat to nejlepší, aby Kokosy dosáhli vytoužených vítězství. Ale obrana Trávařů si bude muset dávat velký pozor také na bratry Linharty, kteří dohromady nastříleli 55 gólů. I když je mírným favoritem FC AC SK, bude k vidění velký boj a klidně může dojít i na rozhodující penaltový rozstřel.

 

Tip Adama Koláře:  3:3, 4:5 (pen.)

 

ČF 3: FC Chelsenal - Los Artilleros (pátek 28.3., 15:30, GyBu 1)

Další čtvrtfinále obstarají Chelsenal a Los Artilleros. Tady se bude jednat zřejmě o nejvyrovnanější zápasy a budou rozhodovat detaily. Chelsenal mile překvapil a hned v jejich první sezoně se dostali mezi osm nejlepších. Los Artilleros postoupili, ale asi ani oni sami nečekali, že budou mít takové problémy. V zápasech s Bangbros, Fanáticos a zejména s Kokosy na trávě měli obrovské problémy a taky mohou být určitě spokojeni s druhým místem ve skupině. V zápasech s Chelsenalem bude vše otevřené a čeká se, že rozhodne duo Bartošek a Sulek, dlouhodobě jedni z nejlepších hráčů Gybu ligy.  Chelsenal ale v Gybu lize nejenže získal stejně bodů jako Artilleros, povedlo se jim dokonce vstřelit dvakrát víc gólů. Ale takovéto statistiky k postupu ani jeden tým nedovedou, vše bude záležet, na tom, kdo zvládne lépe nadcházející zápasy.

 

Tip Adama Koláře:  3:6, 1:8

 

ČF 4: BK Almdudler - FC SRPŠ (patek 14.3., 14:00, GyBu 1)

Obhájci titulu SRPŠ, kteří zvládli skupinu bez ztráty bodu, mají na první pohled lehkého soupeře. Avšak nenechte se zmást, Almdudler po začátečních rozpačitých výkonech zabral a zejména těsná prohra s FC AC SK a vítězné přáteláky s Kokosy na trávě dělají z Almdudleru nepříjemného soupeře. Také proti sobě nastoupí dva týmy, které nejméně inkasovaly. Na jedné straně Jan Doležal pustil 17 gólů a na druhé straně jeden z nejlepších brankářů v historii Gybu ligy Martin Procházka dokonce ještě o čtyři méně. Almdudler se ale bude muset oba zápasy obejít bez své brankářské opory, kvůli zdravotním problémům. Nechme se překvapit, kdo ho nahradí v bráně. Na straně SRPŠ je kvalita i zkušenosti, ale Almdudler už několikrát ukázal, že se jen tak nevzdává a právě zaskakující brankář jim může vychytat senzační postup.

 

Tip Adama Koláře:  1:6, 0:7

 

                                                                                                              Ondřej Horký