Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview 4.kola

4. 11. 2013

  Po třetím kole jsme zjistili, že vlastně vůbec není jasné, kdo je ještě ve hře o postup ze základní skupiny a kdo se těsně nepropasíruje přes postupové příčky a bude odsouzen pouze ke hře o umístění. Uvidíme jestli se sitace rozuzlí ve 4. kole.

 

Skupina A 

 

FC Anonymous - FC Chelsenal

 Ve čtvrtém kole nás čeká zápas mezi těmito dvěma celky, o kterých je těžko říci, jak tento zápas sehrají. Jedná se o týmy s velmi nejasnou hrou a rozdílnými výsledky. Jeden zápas nečekaně vyhrají nad papírově silnějším týmem a v kole dalším lacině podlehnou týmům ze spodních příček tabulky. FC Anonymous se po třech kolech vyhřívají na 2. místě tabulky s osmi body, když po fantastické a zároveň nečekané výhře nad Almdudlerem zdolali i Papayu a Kokosy na lajně. Tým, který byl zprvu zatracován, překvapuje a určitě nebude lehkým soupeřem pro FC Chelsenal. Na druhou stranu Chelsenal v čele se známým Mílou Javůrkem je spíše silový tým a také umí zaskočit a vyrazit dech týmům z vyšších postů v tabulce, např. drtivou výhrou nad Papayou o 31 gólů. V tomto zápase dojde na lámání chleba, jelikož Chelsenal nutně potřebuje na postup body a Anonymům nenechá nic zadarmo. Ze začátku by měli mít Anonymové navrch, avšak Chelsenal později přitvrdí hru, která Anonymům vyhovovat nebude.

Tip Redakce: 4:6

Tip Honzy Hrdličky: 2:6

Tip Matese Suchana: 7:4

 

Kokosy na lajně - FC AC SK 

 V pátek 8. listopadu se na školním hřišti odehraje opravdu zajímavý zápas. Náhodný pozorovatel by podle papírových předpokladů usoudil, že v něm budou mít navrch borci z FC AC SK, ale kdo ví? Jejich červená mašina se totiž ve třetím kole zadrhla a po dvou suverénně vyhraných utkáních inkasovali ve třetím kole 9 branek od Predátorů a zaznamenali tak první letošní porážku. Naproti tomu Kokosy v sezóně 2013/14 ještě nevyhráli a potácejí se tedy na dně tabulky skupiny A. Jistojistě se můžeme těšit na velmi vyhecovaný zápas, protože v obou mužstvech můžeme najít několik studentů pátého ročníku, kteří se navzájem dobře znají a nedají si ani metr hřiště zadarmo. To platí i o tahounovi Kokosů Kvizdovi, který si k nim odskočil na hostování právě z FC  AC SK. Třeba se Lajnaři pod jeho vedením probudí a budou vůbec poprvé v sezóně brát 3 body. Zápas začíná ve 14:30 a my tam rozhodně budeme. A vy? 

Tip redakce: 4:13

Tip Honzy Hrdličky:  3:8

Tip Matese Suchana: 5:6

 

BK Almdudler - FC Papaya

 FC Papaya má velmi podobnou výchozí pozici jako Kokosy na lajně. Stejně jako oni, i Papaya má nula bodů a navíc se ve 4. kole postaví silnému soupeři. Tím není nikdo jiný než tým B. K. Almdudler, jehož hráči si se svým kapitánem Šimkem vedou v letošní sezóně velmi dobře. Dle dostupných údajů by na Almdudlery mělo čekat snadné vítězství (93 gólů vstřelených do Papayské branky mluví za vše), ale soupeře nikdy není radno podceňovat. I Papaya totiž disponuje jedním dobrým fotbalistou, za všechny jmenujme třeba Klajbla. Zápas to bude jistě zajímavý. Teď už jen doufat, že utkání přitáhne dostatek fanoušků a fanynek a že se bude na co dívat.

Tip redakce: 14:5

Tip Honzy Hrdličky: 12:4

Tip Matese Suchana: 20:2

 

FC Nekopne si  - FC Predators

 V tomto kole dojde ke střetu nováčka a protřelého matadora GyBu Ligy. FC Nekopne si, tvořené hráči z 1.E sice zaznamenalo nějakou tu porážku, ale stále jde o velmi silný tým. Vedle toho Predátoři si mohou užívat pocit dosud neporaženého celku s plným počtem bodů, který navíc minule dokázal o body obrat i FC AC SK a navíc svým soupeřům nasázel úctyhodný počet gólů. Jak jsme zde opakovali již několikrát, největší síla FC Nekopne si tkví v týmové hře, kterou zaručuje jejich sehranost. U Predátorů najdeme jak technicky šikovné, tak rychlé hráče, kteří se dokážou postarat o nejeden závar před brankou soupeře. Jak celé utkání dopadne, to nevíme. Víme, ale jistě, že půjde o opravdu vyrovnaný zápas.

Tip redakce: 3:11

Tip Honzy Hrdličky: 6:8

Tip Matese Suchana: 4:8

 

Skupina B

 

FC Tiki taka - Bangbros FC 

 Dále nás ve čtvrtém kole čeká zápas mezi týmem FC Tiki taka a Bangbros FC. V kole minulém Tiki taka překvapivě zdolala maturanty z Pošepného (Fanáticos Elena C.F.) 6:5 a zaskočila tím nejeden mančaft, se kterým se ještě mají utkat. Domácí tým disponuje svou abnormální technickou hrou a líbivým fotbalem, který se ze začátku zdál být neefektivní, ale po prvním prohraném zápase to vypilovali a s tím přišly a příjemnější výsledky. Naopak Bangbros po čtyřech odehraných zápasech nijak neoslnili a jejich jedinou výhru si připsali v zápase proti mladíkům z Natasha Raptors a nutno podotknout, že jen těsnou výhru 2:1. Vše nasvědčuje tomu, že Bangbros budou na hřišti o třídu, ne-li o více, horší, přesto však mají šanci Tiki taku potrápit. Především tvrdá a důrazná hra domácímu týmu nevoní, a proto by pro ně mohl být problém, kdyby k tomuto zápasu Bangbros nastoupili takovýmto způsobem.

Tip redakce: 8:4 

 

Kokosy na trávě - Natasha Raptors 

 

 V utkání 4. kola se utkají obr s Goliášem. Tento zápas by měl být pohodovou záležitostí domácího týmu. Zkušení matadoři hrají proti nováčkovi a podle toho by také měl tento zápas vypadat. Domácí Kokosy zatím potvrzují svoji roli jednoho z favoritů skupiny B a zápasy zatím proplouvají až na zápas proti silným Artilleros bez chyby. Travaře zatím táhne desetigólový Jan Dusil a obrana také podává přesvědčivé výkony. Domácí mají letos velké ambice a rádi by postoupili alespoň do semifinále soutěže, což ale vzhledem k přibývající konkurenci bude nelehký úkol. Jejich soupeř by jim ale plány kazit neměl, protože Raptoři ve své premiérové sezóně sbírají zkušenosti a hrají hlavně pro potěšení ze hry. To ale neznamená, že 3 body odevzdají zadarmo a určitě budou chtít odehrát utkání se ctí a favorita potrápit. Myslím si, že se máme na co těšit a žádný správný fanoušek by na téhle bitvě neměl chybět.

Tip redakce: 14:3

 

Los Artilleros - FC SRPŠ 

 

 Tento zápas bude zápasem, kde se střetnou dva lídři skupiny B, FC SRPŠ a Los Artilleros z Pošepáku. Na jedné straně uvidíte neprůstřelného Martina Procházku, kanonýra Krupičku a stále po Hanspaulské lize zraněného Tomáše Nováka, který bude oslňovat fanynky svými nohejbalovými prostocviky. Na druhé straně bude k vidění třída z maturitního ročníku obohacená o hvězdy, jako jsou Bartošek a Sulek.  V tomto zápase se odehraje boj o první příčku v tabulce skupiny B. Profesoři mají  po čtyřech odehraných zápasech postup jistý, na rozdíl od Los Artilleros, kteří mají zatím jen 6 bodů, ale po dvou odehraných zápasech, takže Střelci mají svým způsobem taktéž plný počet bodů. SRPŠ uklidněni jistým postupem si nikam hnát nebudou a budou to spíše Artilleros, kdo se bude tlačit do útoku, nicméně SRPŠ určitě nebude chtít přetrhnout vítěznou šňůru a dát tak Střelcům čichnout k prvnímu místu. Tento fakt z tohoto duelu vytvoří vyhecované utkání a rozhodně neprohloupíte, když se na zápas vypravíte. V kalendáři si zaškrtněte datum 15.11. a přijďte se podívat na kvalitní GyBu fotbal.

Tip redakce: 5:6

 

Fanáticos Elena C.F. - AK Veselý Verbíř 

 Ve 4. kole skupiny B se utkají dva týmy, které si zatím jako by prohazují své role v bojích o playoff. Zatímco Veselý Verbíř zvládá souboje s papírově vyrovnanými soupeři a prohrává pouze s favority, jejich soupeř se překvapivě krčí na dně tabulky a uchovává si už jen teoretickou šanci na postup. Hosté zatím baví diváky svou ethanolově odlehčenou hrou a skoro zázrakem mají na svém kontě již dvě výhry, díky kterým se směle mohou hlásit do boje o postup ze skupiny. Nad vodou je drží obávaný střelec Jan Kutman, který má na svém gólovém účtu 4 branky a tvoří tak téměř polovinu branek svého týmu, i díky němu tak dokázali i přes ne příliš dobrou práci obrany své soupeře přestřílet. Naopak pro domácí borce je tato sezóna velkým zklamáním. Zatím nenaplňují předsezónní předpoklady, a přestože jejich hra je především díky kapitánu Karleszovi na dobré úrovni, nezvládají koncovky zápasů, a proto nemůžou pomýšlet na lepší výsledky. Jestli i přesto budou chtít zaútočit na celky před sebou, budou muset zbytek zápasů odehrát v plné koncentraci a posbírat co největší počet bodů. V tomto utkání půjde o hodně, a proto očekáváme tvrdý zápas s velmi vypjatou atmosférou.

Tip redakce: 8:3 

 

Fanáticos Elena C.F. - Natasha Raptors

 Velmi nabitý program 4. kola přinesl oběma týmům los GyBu ligy. Pro hráče domácího týmu to bude již druhý zápas v tomto kole a uvidíme, jestli se na nich nějakým výrazným způsobem únava podepíše. I přes počáteční odhady jsou na tom oba týmy před 4. kolem velmi podobně, ale zatímco hosté nijak zásadně nezklamali, od domácích se toho čekalo mnohem více. Fanáticos do tohoto utkání týmů ze spodku tabulky vstupují jako favorité, navzdory tomu že zaostávají oproti původním předpokladům. Špatné výsledky totiž nejsou známkou malé kvality a technické vyspělosti hráčů, nýbrž mizernou produktivitou a špatně zvládnutými koncovkami zápasů. Na druhé straně stojí tým, od kterého popravdě nikdo moc nečekal a jehož ambice nejsou nikterak veliké. Tento mladý tým zatím nikterak nepřekvapuje, ale zase se nedá říct, že by mužstvo, hrající pouze pro zábavu úplně propadlo. Dokázalo vstřelit branku SRPŠ a sehrálo velmi vyrovnaný zápas s Veselým Verbířem. Závěrem si řekněme, že něco jiného než vítězství domácích by bylo velikým překvapením a ukončením nadějí Fanáticos na postup ze skupiny.

Tip redakce: 11:2