Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUALIZOVÁNO: Proběhl los základních skupin!

V neděli 16. září 2012 v 10:07 se v McDonaldu ve švýcarském Nyonu sešlo nejužší vedení GyBu Ligy a vylosovalo základní skupiny letošního ročníku. Zároveň byl navrhnut a schválen termínový řád a herní plán pro aktuální ročník 2012/2013. 

Do letošního ročníku GyBu Ligy se překvapivě přihlásil skoro stejný počet týmů, jako tomu bylo v loňském roce, byť některé týmy po konci uplynulé sezóny ohlásily konec působení. Hráči však pokračují dále, protože využili možnosti doplnění týmů o dva absolventy. Přesto měli letos organizátoři ulehčenou práci, protože se počet týmů z lichých patnácti zredukoval na čtrnáct, a to je pro spravedlivější herní řád GyBu Ligy optimální číslo.

Vedení GyBu Ligy rozhodlo, že čtrnáct týmů se rozdělí do dvou základních skupin, přičemž z každé z nich postoupí čtyři nejlepší do jedné velké čtvrtfinálové skupiny. V té pak každý mančaft odehraje další čtyři utkání proti postupivším celkům z opačné skupiny, body ze zápasů s postupujícími soupeři v základní skupině se týmům přenesou do čtvrtfinále. Ze čtvrtfinále pak postoupí první čtyři týmy do semifinálových bojů (viz herní plán).

Když byl schválen výše zmíněny Herní řád, prodiskutovaly se hrací termíny pro jednotlivá kola (základní skupiny se dohrají ještě na podzim, čtvrfinále a zápasy o umístění pak do konce května 2013) a následně už mohl začít samotný losovací akt.

 

Více k termínům a zvláštnostem v rozlosování šesti kol základních skupin zde:

www.ligagybu.estranky.cz/clanky/aktuality/informace-od-vedeni/anomalie-v-terminove-listine-.html

 

Všech čtrnáct týmů bylo rozděleno po dvojicích do jednotlivých výkonostních košů takto:

I. FC AC SK - FC SRPŠ

II. FC Predators - FC Jokers

III. Pohřební Comando - GKS Pošepowice

IV. Kokosy na trávě - Bad boys from Eden

V. BFC Ever - Los Artilleros

VI. FC Rosol juniors - FC Papaya

VII. AK Veselý Verbíř - Nguyenova desítka

Z každého koše posledním počínaje pak byl vylosován jeden tým, který byl umístěn do skupiny A. Zbylé týmy vytvořily skupinu B. K takto vylosovaným týmům už pak vedení pouze přiřadilo, opět losem, pořadová čísla A1 až B7 tak, aby ani plán jednotlivých utkání nebyl zmanipulovaný či ovlivněný. Základní skupiny tedy vypadají následovně:

SKUPINA A:

A1: FC Jokers

A2: Nguyenova desítka

A3: GKS Pošepowice

A4: FC Rosol juniors

A5: FC SRPŠ

A6: Bad boys from Eden

A7: Los Artilleros

 

SKUPINA B:

B1: AK Veselý Verbíř

B2: FC AC SK

B3: Pohřební Comando

B4: FC Predators

B5: BFC Ever

B6: Kokosy na trávě

B7: FC Papaya

 dsc00149.jpg

Kompletní soupis pravidel najdete v rubrice Pravidla, pro připomenutí: na Budějovické i na Pošepném se hraje 2x25 minut, na Budějovické 4+1, na Pošepném 5+1. Na Budějovické byl přes léto vyměnen povrch horního hřiště, tudíž i na něm je možné hrát své zápasy (což přináší výhodu dvou souběžných utkání), také 4+1 se stejnými pravidly.

Remízové zápasy rozhodují pokutové kopy (3 série a poté náhlá smrt), vítězná penalta se zapisuje jako vstřelený gól a vítězný tým si po remíze připíše bod navíc, prohraný má pouze jeden. Nutné jsou zápisy o utkání, které si budete moci stáhnout buď na stránkách GyBu ligy na webu či na Facebooku, vyzvednout na vrátnici nebo v kabinetě TV. Vyplněný a podepsaný zápis odevzdají kapitáni buď někomu z vedení GyBu ligy (Petr Homolka a Tomáš Linhart, oba 7.B) nebo na vrátnici.

Hráč na soupisce týmu musí být studentem/bývalým studentem/zaměstnancem/absolventem Gymnázia Budějovická. Bez jakékoliv spojitosti s naší školou tento hráč nemůže nastoupit. Každý tým může mít na soupisce pouze dva hráče, kteří už mají za sebou čtvrtý rok na vyšším stupni gymnázia (tedy absolventy).

Letošní novinkou jsou přestupy! Každý hráč může jednou za sezonu přestoupit do jiného týmu, avšak pouze do začátku jarní části soutěže. Nesmí však už poté nastoupit za svůj původní tým. Každý tým může přivést 3 nové posily, odchody omezeny nejsou. Do startu jarní části také týmy mohou na soupisku dopisovat volné hráče (tedy ty, kteří nejsou na soupisce žádného týmu). Jejich počet omezen není, ale nelze přesáhnout kvótu maximálně 12 členů v jednom týmu.

Fauly a jiné sporné situace si týmy posuzují dle pravidel fair-play sami, na tom je GyBu liga založena od samého počátku. Stejně tak si týmy zajišťují časomíru, v lepším případě oba nebo alespoň někoho neutrálního. Na ofsajdy se v GyBu lize nehraje.

Důležité upozonění: (a zároveň prosba a upozornění) Vzhledem k nabitému podzimnímu programu soutěže je zcela bezpodmínečně nutné, aby týmy dodržovaly hrací termíny jednotlivých kol. Ve výjimečném případě zápas, který nestihli odehrát v termínu, dohrají co nejdříve to bude možné. Předehrávání ve volných termínech omezeno není. Zápasy neodehrané po 21.12. 2012 budou kontumovány výsledkem 0:0 bez bodů. 

Každý tým je povinnen uvést barvu dresů, kterou bude v zápasech dodržovat. Dresy doslova potřeba nejsou, ale pro zamezení zmatků musí každý tým nastupovat ve sjednocené barvě triček.

Jak si zamluvit termín zápasu? To je velice jednoduché. Systém je stejný jako loni, kapitán či příslušník jednoho z týmů pod článkem aktuálního kola v rubrice Zápasy přidá komentář, ve kterém uvede den v týdnu, datum, čas, soupeře a hřiště (GyBu arena spondí či horní nebo Pošepného stadium).

V zimě se můžete těšit stejně jako loni na jednodenní halový BudCup, jehož vítěz má posléze právo startovat v zápase o GyBu Superpohár proti vítězi celé ligy.

Na závěr prosíme týmy, které ještě neodevzdaly přihlašovací poplatek (ať už v celé nebo částečné výši), aby tak v co nejbližší době udělaly. Také prosíme každý tým o zaslání svého loga elektronickou formou. Peníze nejdou organizátorům na ruku, nýbrž budou uloženy ve školním trezoru a poté použity na BudCup, Utkání hvězd a ceny pro vítěze.

Rozpis utkání, stejně tak jako ostatní důležité informace, se dozvíte našem webu nebo na facebookových stránkách GyBu Ligy. To nejdůležitější však máme za sebou a hned v pondělí 17. září tak můžeme začít.

Viva GL 2012/2013!

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Horní hřiště

(krumpac007, 16. 9. 2012 19:36)

Rád bych se zeptal, zda se na horním hřišti smí hrát v kopačkách nebo pouze v tarfách. Obvykle se totiž na téhle generaci kopačky používat nesmí.

Re: Horní hřiště

(Tomáš, 16. 9. 2012 20:08)

Správná otázka, ale spíš asi pro pana Kozáka nebo tělocvikáře. Ale tipuji, že na horním hřišti pouze v tarfách nebo sálovkách...