Jdi na obsah Jdi na menu
 


Verbíř - Papaya pod drobnohledem fotbalového analytika

13. 10. 2012

 FC Papaya – AK Veselý Verbíř 5:2

Branky: 4 Trčka, Hrdlička – Kutman, Chomát

Pátek 12. října se střetly týmy FC Papaya a Veselý Verbíř. Favorizovaný byl před zápasem spíše tým Veselého a Verbíře, který v minulém kole podlehl velikánovi FC AC SK pouze 4:2, tudíž od nich každý očekával stejnou bojovnost, která by pro Papayu mohla být problematická. Jenže… Z mého pohledu bylo včera k vidění absolutní podcenění týmu mladíků, kteří septimánům díky tomu (a také pilnosti a Trčkovi) nasázeli pět gólů.

Zápas nezačal nijak zajímavě a pro mě osobně byly zprvu (a abych byl upřímný, vlastně i po celou dobu víc a víc) rozhodně atraktivnější určité fanynky nežli předvedený fotbal. V tu ránu jako by ale Papaya vyslyšela mé myšlenky a ujala se vedení po zajímavé akci, na jejíž konci stál neomylný Hrdlička. Otřesení septimáni poté hráli velmi rozpačitě – ztráceli míč, měli často nepřesné přihrávky a na hřišti spíše blouznili a tancovali. Toho využil Trčka a ukázal všem přítomným divákům, že to jde i levou a to zatraceně dobře! Pomyšlení na to, že mladíci vedli nad starými mazáky už o 2 góly, bylo pro Kutmana naprosto nepřijatelné. Proto o tři minuty později dnes nejlepší hráč z týmu AK po ukázkové individuální akci snížil na 2:1. S jeho tvrdou střelou Hausmann, který je v bráně spíše jen tak naoko, nemohl nic dělat.

Už to vypadalo, že se Veselý Verbíř zvedne jak psychicky, tak i gólově. Najednou jim vše vycházelo a drželi Papayu pod tlakem. Jenže jako by tak nějak zapomněli, že v Papaye hraje i Trčka, který když se dostane k míči, je zle. A přesně to se jim vymstilo. Trčka zesměšnil 4 hráče v poli i brankáře Kompase (který pak hlasitě nadával a ukazoval sever na všechny strany) a zakončoval do prázdné brány. Čtvrtý gól vsítil opět Trčka a završil tím svůj hattrick. To už bylo moc silné kafe pro zoufalé Verbíře, kteří kazili jeden balon za druhým.

Zničehonic se však Dan Chomát zbláznil a těsně za půlkou napálil míč do pravého rohu brány a Hausmann nejkrásnějšímu gólu zápasu jen přihlížel (nutno podotknout, že toto by udělala většina brankářů). Poté se hrálo vyrovnaně nahoru a dolů, doleva a doprava, šance střídala šanci, chyba střídala chybu. O gólech však toto říci nemohu, dále už skórovala jen Papaya. Trčka byl dnes opravdu při chuti a znovu to dokázal všem přítomným 7 minut před koncem, kdy definitivně srazil k zemi Verbíře po ukázkové sólové akci, kterou vstřelil svůj čtvrtý gól. Nakonec se drama nekonalo, jelikož Verbíři odpověděli jen střelou, která letěla rychlostí asi 6 kilometrů za dva dny, a tak se mohla Papaya radovat ze zasloužených tří bodů. Až na některé nudné pasáže jsem nelitoval, že jsem se přišel podívat na tento zápas. Náladu mi ovšem “zkazil“ nepříjemný personál u prodávání párků z FC AC SK, který dělal vlažné párky, čaj lil pod míru a nechtěli prodávat na dluh.

 

David Linhart

 Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vítámě tě..:)

(Karel, 13. 10. 2012 23:28)

Zdravíme nového redaktora..:D Akorát příště musíš napsat nějakej zaujatej článek, jako my všichni ostatní..:)

Re: Vítámě tě..:)

(Tomáš, 13. 10. 2012 23:32)

My jsme totiž tady celá redakce neuvěřitelně zaujatí... Obzvlášť já :-D

Re: Re: Vítámě tě..:)

(Karel, 13. 10. 2012 23:36)

A hlavně všichni píšeme strašně kriticky o vlastních týmech.. to tě ale Tomáš všechno naučí..:D