Jdi na obsah Jdi na menu
 


Superpohár po penaltách pro FC AC SK!

17. 9. 2014

FC AC SK - Los Artilleros 6:6 (3:3 - 0:0) 6:5 pen.

Ještě před startem dalšího ročníku GyBu ligy se konal prestižní zápas mezi Los Artilleros, jakožto vítězem soutěže a FC AC SK, kteří sice žádnou soutěž v minulém ročníku nevyhráli, ale díky finálové účasti v GyBu lize a Budcupu si vysloužili možnost hrát Superpohár.

Této „ochutnávce“ před startem nové sezóny ale bohužel počasí příliš nepřálo, a tak si pochopitelně do GyBu areny našlo cestu méně fanoušků, než se předpokládalo. Ale, ten kdo se přece jen dostavil, rozhodně nemohl být zklamaný, jelikož se hrál z obou stran špičkový fotbal a k vidění bylo i dostatek gólů.

 Oba týmy nastoupili posílené o jednoho hráče z jiného týmu (Ernest – SRPŠ), resp. Masri (bez angažmá). Tito hráči ještě zvýšili už tak vysokou úroveň utkání, které se rozhodně nehrálo v exhibičním tempu, jak se očekávalo.

Úvod utkání zvládli lépe fotbalisté Artilleros, kteří se dostali do tříbrankového trháku. Hráči FC AC SK se rozehrávali o něco pomaleji, rozhodně ale nechtěli dopustit nějaký debakl a do přestávky třígólové manko stáhli a do druhé půle se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

Ve druhém dějství se hra přelévala ze strany na stranu a oba celky si střídaly těsné jednogólové vedení. Už se zdálo, že pro pohár si půjdou hráči FC AC SK, když chvíli před koncem Bartošek díky umístěné střele vyrovnal na 6:6 a poslal utkání do prodloužení.

V něm už hráči hráli opatrněji a za remízového stavu tedy zápas dospěl až k penaltám. V něm měli dlouho střelci překvapivě pevné nervy. V brance Artillros se dokonce vyměnili Mynář se Sulkem, ale ani jeden proměněné penaltě nezabránil. Až v šesté sérii nepřekonal brankáře FC AC SK Bernklau, a tak se mohli červení radovat z penaltového vítězství a zisku Superpoháru.