Jdi na obsah Jdi na menu
 


Predátoři míří ke hvězdám...

12. 10. 2012

Po několika utrápených sezónách, kdy nebyli hráči Predators schopni překročit svůj vlastní stín, měl v loňském ročníku k nápravě pomoci Karel Nepraš, velká posila, díky níž Predátoři směle vyhlásili útok na semifinálové boje. Po rozpačitých výkonech však přišlo vystřízlivění v zápase s Big Balls (5:6), jenž vystavilo ambicióznímu celku definitivní stopku. Tým Predátorů to ale nepoložilo, jeho vedení přes léto zlanařilo do svého kádru další dvě zvučná jména (Hradečný, Kouba) a sebevědomě vyhlásilo: Chceme do finále!

Ten zápas jako by předpověděl vývoj žlutomodrého celku pro celou nadcházející sezónu. Píše se září 2011 a tým FC Predators nastupuje ke svému premiérovému zápasu nové sezóny proti týmu FC Jokers, proti týmu, jenž nemá být výraznější překážkou v cestě za třemi body. Opak je však pravdou.

Nesourodá hra Predátorů plná nepřesností, časté střídání, díky němuž se na hrací ploše objevují v jednu chvíli hned čtyři hráči "druhého sledu" (Svatoš, Liu, Nepraš, Krása jsou v tu chvíli na laviččce) a hlavně laxní přístup všech zúčastněných. To vše vedlo k tomu, že se Predátoři v onom utkání trápili a vyvrcholením všeho zlého bylo senazční závěrečné vyrovnání Žolíků ze 3:5 až na 5:5, kdy oba góly šly na vrub před zápasem opěvovaného Nepraše. 

Ten se pak, chtíc napravit svá několikerá zaváhání, postavil hned k prvnímu pokutovému kopu série, která měla určit vítěze tohoto duelu. Nedal a byl moc rád, že jeho spoluhráči dokázali během dalších pokusů vyrovnat a zápletka pokračovala tzv. náhlou smrtí. Ani další Neprašův pokus však neskončil v síti, a když o několik vteřin později proměnil nabídnutou šanci v gól jeden z hráčů soupeřova družstva, Predátoři nečekaně svůj úvodní duel prohráli. A to nebylo všechno...

Nepraš bral prohru na lehkou váhu a navíc cestou do kabin zkritizoval většinu svých spoluhráčů, především pak gólmana Camarga, který, pravda, v zápase příliš nepodržel. To vše vyvrcholilo až v apel Josepha Liu na okamžité ukončení jeho spolupráce s týmem Predátorů. Ostatní hráči se k jeho nápadu postavili spíše souhlasně, a tak musel všechno řešit až kapitán Martin Svatoš.

"Je pravda, že jsme s výkonem Nepraše v prvním zápase byli krajně nespokojeni, avšak nehodláme vyvozovat žádné unáhlené závěry hned po prvním duelu a vše si interně vyhodnotíme až v průběhu podzimní části sezóny."

Že šlo o správné rozhodnutí se ukázalo během následujícího měsíce. Nejprve sice Predátoři padli s obhájcem FC AC SK, ale po vyrovnaném boji až zásluhou zlepšeného výkonu hráčů v červených dresech v druhém poločase. V dalším utkání už ale Predators brali všechny tři body a k výhře nad Tatranem, ve kterém zářil Šimon Trčka, je pěti góly nasměroval právě Nepraš.

Ani tento duel však nezažehnal veškeré rozbroje v týmu šelem a po skončené podzimní části se nad herním projevem žlutomodrého celku vznášela podivná pachuť. "Myslím si, že bychom se s některými hráči měli co nejdříve rozloučit, jinak nemůžeme pomýšlet na úspěch," hodnotil uplynulý půlrok Nepraš.

To se ale jeho spoluhráčům vůbec nelíbilo a vše si důkladně vyříkali s kapitánem Svatošem. Ten tak během několika týdnů musel řešit další svár uvnitř mužstva a situace se začala vymakat kontrole. Ani jednu z nesvářených stran si nechtěl poštvat proti sobě a výsledkem byla pokračující mizérie i s příchodem jara a byť si Predátoři dlouho udržovali reálnou šanci na to, že by přeci jen do semifinále mohli proklouznout, nakonec vše zhatil už onen zmiňovaný kolaps v zápase proti Big Balls. Predátoři v něm v poločase vedli zcela zaslouženě 3:1, nakonec však odešli poraženi s nepříjemnými myšlenkami na další budoucnost týmu FC Predators.

A ta se v následujících měsících opravdu nevyvíjela zcela růžově, ve hře byl dokonce i definitivní zánik mužstva. Katastrofický scénář však zažehnala velká shoda náhod a okolností. 

Po loňském bronzu totiž svou pouť GyBu ligou muselo ukončit mužstvo Barclays United a jeho hráči si začali houfně hledat angažmá v jiných týmech. Volbou číslo jedna byl pro všechny rodící se tým GKS Pošepowice, avšak kvóta dvou maturantů byla záhy naplněna a na zklamanou hvězdu Barclays Jakuba Koubu, na kterou už na Pošepném nezbylo místo, jako první natrefil právě kapitán Predátorů Martin Svatoš. 

Okamžitě se začalo vyjednávat o Koubově angažmá u žlutomodrých, avšak jednání to byla zdlouhavá a složitá. A nakonec opět zaúřadovala paní štěstěna. Na seznamu volných hráčů se totiž koncem srpna objevil i David Hradečný, jeden z nejlepších gólmanů let minulých a také Koubův fotbalový kamarád. Myšlenky na společné angažmá byly nasnadě a tyto úvahy se samozřejmě zamlouvaly i Svatošovi, který si byl dobře vědom toho, že by byl Hradečný skvělou náhradou za často chybujícího Camarga. Svatoš však, byť kapitán, nechtěl rozhodnout sám.

Proto se do celé situace vmísili i další hráči týmu FC Predators, především pak loni velmi kritizovaný Nepraš, jemuž se rodící se tým pro nadcházející ročník velice zamlouval. Vytkl si však jednu základní podmínku, a totiž, že se vedení Predátorů rozloučí s několika podle něj slabšími hráči. A přesto, že se zprvu zdálo, že jeho nápad neprojde, vedení Predators nakonec souhlasilo a na oficiální přihlášce šelem pro ročník 2012/2013 se objevila tato jména: Hradečný, Nepraš, Kouba, Svatoš, Liu, Krása, Buryš, Turzó. V podstatě hotový tým, jenž si může klást ty nejvyšší cíle.

"Je to tak, Predátoři poskládali pro letošek opravdu kvalitní tým," reagoval kapitán konkurečního FC AC SK Tomáš Linhart, který společně s dalšími organizátory soutěže ve svých předsezónních prognózách pasoval žlutomodrý tým na zisk bronzových medailí. Vstup do soutěže však měli Predátoři ještě lepší, než se čekalo, a byť zatím předváděná hra není úplně stoprocetní, mají po dvou kolech plný počet bodů při skóre 18:4 a širokou veřejností je tak velmi očekáván jejich nadcházející duel proti týmu FC AC SK. Do něj dokonce půjdou žlutomodří po nevýrazných výkonech obhájců titulu jako mírní favorité!

"Já bych slovo favorit určitě nepoužil," snaží se vyhnout tlaku na svůj tým kapitán Svatoš. "Je ale pravdou, že si v současné pohodě na FC AC SK věříme a do zápasu určitě nastoupíme s cílem získat všechny tři body."

A jaké celkové ambice tedy mají pro letošek hráči Predátorů, když si věří i na nejlepší tým uplynulých sezón?

"Náš tým prošel od svého založení mnoha změnami a myslím, že po čtyřech letech formování by už letos mohla být šance na nějaký úspěch. Jelikož loni náš tým nezvládl jeden z posledních zápasů a de facto se tak sám připravil o možnost zahrát si semifinále, doufáme, že letos se nám tuto chybu podaří napravit. Náš cíl je jasný - finále. Přes léto jsme hodně posilovali a na našich výkonech je to znát. Jistota brankáře, kterou jsme loni tak postrádali, je velmi vítaná. A naše ofenzivní činnost se přes léto díky nové střelecké posile také v mnohém zlepšila. Jsou za námi úvodní dvě kola a přesto, že po nich máme šest bodů, stále jsme nedokázali naplno využít náš potenciál. Já ale doufám, že to přijde, až nastane ten správný čas," uvedl Svatoš.

Zdá se, že onen čas, právě nastal. Utkání proti FC AC SK je totiž na programu už příští týden a ten by měl o nadějích Predátorů pro letošní ročník napovědět mnohem více, než ona uplynulá dvě kola!

 Karel Nepraš
 
 
 
 
 

Miniaplikace

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

aa

(aa, 13. 10. 2012 15:05)

Taky bych ho vyhodil, tenhle článek vůbec na tuhle stránku nepatří. To si piš ke svym Predátorům a ne sem.

Re: aa

(Houmí, 13. 10. 2012 15:14)

Tak se první podepiš krasavče.
A co to sem nepatří? článek o jednom ze spolufavoritů na titul? tak to už nevim, co by tu teda mělo bejt.

Re: aa

(Karel, 13. 10. 2012 20:28)

Musím se smát..:D Další ubrečenec..:)

Re: Re: aa

(Karel, 13. 10. 2012 20:29)

A jen tak btw Startka je můj kámoš a spoluhráč z hanspaulky, tak bych na jeho vyjádření moc vážně neragoval..:D

Re: Re: aa

(.M.M., 13. 10. 2012 22:53)

Musím souhlasit, Predátoři jsou sice jedni z favoritů, ale tohle je fakt strašný honění ega. A já se pod to klidně a rád podepíšu (kdyby někdo neznal můj nick): Miroslav Mynář, 7.A. ;-)

Re: Re: Re: aa

(Karel, 13. 10. 2012 23:24)

My sme na to pyšný, že si máme co honit narozdíl od jinejch týmů.. a nemyslim to nijak dvojsmyslně

Re: Re: Re: aa

(Houmí, 14. 10. 2012 11:22)

Mirku, já třeba souhlasím s tím, že skoro všechno, co Karel o Predátorech napíše, to je namyšlený. Ale zrovna v tomhle případě si myslím opak. Karel se vychválil v jednom jediným odstavci, a to jen v tom, že dal 5 gólů. Který vážně dal.
Zbytek je prostě pravda. Predátoři letos kvalitní tým mají, pod to se zas podepíšu já. Kdybych ten článek o nich napsal já nebo tomáš, tak to nikomu nevadí. Když to napíše Karel, tak je to problém, i kdyby to byl sebevíc objektivní článek. To je můj názor. Sám navíc vím, že je hrozně těžký psát něco o vlastním týmu. Sám si to zkus, napsat něco o Jokerech aby to nevyznělo egoisticky.

Re: Re: Re: Re: aa

(Tomáš, 14. 10. 2012 13:52)

Klidně dáme prostor jinejm týmům, aby napsali článek o aktuální situaci u nich, jako Karel vypracoval včera analýzy o Predátorech a SRPŠ... Můžete se kdokoliv vyjádřit!

Re: Re: Re: Re: aa (odpověď pro Tomáše a Houmího)

(.M.M., 14. 10. 2012 15:17)

To jo, sám sebe tentokrát popsal objektivně. Mám na mysli spíš části "Vstup do soutěže však měli Predátoři ještě lepší, než se čekalo, a byť zatím předváděná hra není úplně stoprocetní, mají po dvou kolech plný počet bodů při skóre 18:4 a širokou veřejností je tak velmi očekáván jejich nadcházející duel proti týmu FC AC SK. Do něj dokonce půjdou žlutomodří po nevýrazných výkonech obhájců titulu jako mírní favorité!" a "hráči Predátorů, když si věří i na nejlepší tým uplynulých sezón".
Chlubit se skóre 18:4, když hráli v 1. kole s nejslabším týmem, je docela zvláštní, jde o to, že tohle je prostě normální článek ze stránky Predátorů, tak se divím, proč to dává Karel sem.
Když napíšu něco o Jokerech, tak taky nebudu chtít, aby to někdo dával sem jako rádoby neutrální článek.

Re: Re: Re: Re: Re: aa (odpověď pro Tomáše a Houmího)

(Tomáš, 14. 10. 2012 17:21)

To, že hráli s nejslabším týmem, je sice pravda, ale ve statistikách je to jedno, prostě je to fakt. Uznávám, že to tam Karel mohl zmínit, ale když se chce chlubit góly ze zápasu s BFC, tak ať. Sice to neni žádnej extra počin, ale statisticky tam těch 18 vstřelenejch gólů mají.
Na žádnym jejich zápase jsem pořádně nebyl, tak předvedenou hru nebudu hodnotit, ale je zkrátka pravda, že vstup do sezony úspěšnej mají. A to, že si věří, je všeobecně známej fakt už poslední dva roky :-D I kdybych to psal já, tak to o nich napíšu, protože si prostě na nás (až moc) myslí :-D
Tenhle vhled to nitra Predátorů tady na webu rozhodně není na škodu, protože i když tam nějaký kontroverzní části jsou, tak je v tom vidět i trochu nadsázky a hlavně snaha o vyostření atmosféry před zápasem. A když se pod to Karel podepíše, tak jako redaktor má právo vyjádřit svůj názor a nedává to sem jako rádoby objektivní článek. Z velký části to totiž převážně objektivní článek je.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: aa (odpověď pro Tomáše a Houmího)

(Houmí, 14. 10. 2012 18:05)

Roli mírných favoritů jim dal i Kutman, se kterym Karel delal rozhovor. Takže tahle věta o favoritovi možná plyne i z tohohle. Navíc bez sebevědomí nevyhraješ, to je jasna vec :D ja Nas tady nechci nejak prehnane obhajovat, rekl jsem svuj nazor na tuhle vasi vycitku, to je vsechno. A jsem hrozne naklonenej tomu, aby si kdokoliv napsal podobnej clanek o svym tymu, kterej ma realny zaklady ;)

Re: Re: Re: Re: Re: aa (odpověď pro Tomáše a Houmího)

(Karel, 14. 10. 2012 20:08)

Tak nevím, ale občas se i ve Sportu dočtu něco ze zákulisí Sparty, Plzně apod. Ale jestli chceš mít na strankách gybu ligy jen tabulky a přehledy tak my se polepšíme..

Sázka

(Houmí, 13. 10. 2012 14:46)

Karle, okořenil bych to nějakou sázkou, co ty na to? ;)

hovno

(startka, 13. 10. 2012 14:14)

karel je sráč no, víme všichni, hned bych ho vyhodil, smrada jednoho