Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po lítém boji si trofej Superpoháru odnesli hráči Barclays United!

6. 9. 2015

Hned první pátek školy jsme měli na programu velmi kvalitní zápas mezi odvěkými rivaly – Barclays United a FC AC SK. První ze zmíněných letos v únoru vyhráli BudCup, druzí zase získali prvenství v GyBu lize. Každý rok se mezi těmito týmy očekává vypjatý duel, jinak tomu nebylo ani nyní. Ani fakt, že oba týmy předem nahlásily určité ztráty v sestavě, neubral zápasu na atraktivitě.

Potíže se však dostavily hned v úvodu, tým Barclays nakonec nesehnal dostatečný počet hráčů pro hru, proto jim musel vypomoci jeden z diváků, odchovanec týmu FK Loko Vltavín, Kuba Hendrych.

Hned v úvodu zápasu však každý přítomný mohl postřehnout, že i přes tuto slepenou sestavu vítězů BudCupu, zápas kvalitu neztratí. Právě naopak. V prvních minutách se začalo naplno, stoprocentní nasazení vyúsťovalo ve tvrdé souboje. FC AC SK však měli navrch. Nejen, že měli více hráčů, tudíž i více sil, ale i fotbalovostí své soupeře přehrávali. V 5. minutě skóroval levou nohou po povedené akci Homolka. Přestože Sulek po neméně pohledné akci srovnal stav na 1:1, kolotoč v podání FC AC SK pokračoval. Po několika minutách navýšil na 2:1 Tomáš Linhart ranou pod břevno a na 3:1 upravoval šikovným bodlem k tyči. Barclays sice snížili na 3:2, ale ani korigování skóre trojnásobné vítěze GyBu ligy nezastavilo, na 4:2 zvyšoval svou slabší nohou staronový člen FC AC SK Jakub Kvizda. Hráči FC AC SK kontrolovali hru a chtěli v klidu dohrát první poločas s dvougólovým náskokem, minutu před koncem první půle však po nepřesné rozehrávce dosud bezchybného Doležala mohl do prázdné brány zavěsit Dudík. V půli byl tedy stav 4:3.

Do druhého poločasu vstoupil každý celků poměrně opatrně, hra na chvíli ztratila náboj. Toho využili hráči z Barclays a po dalším nedorozumění Petra Homolky a Honzy Doležala brzy dorovnali stav na 4:4. To ale nebylo vše, o pár desítek sekund později strhl poprvé vedení na svou stranu Pavel Sulek. Borci z FC AC SK po patnáctiminutovém nezodpovědném výkonu opět nastoupili a už už to vypadalo, že by mohli vyrovnat, nastupující tlak však utnul Daniel Dudík, který svou povedenou kličkou brankáři zvýšil stav na 6:4. Přestože FC AC SK měli na srovnání přibližně okolo patnácti minut, nemohli vyzrát na zodpovědně bránicí defenzivu Barclays. Balon drželi u nohy velmi často, udávali tempo hry, ale jejich časté střely ne a ne najít bránu. Nakonec se to přeci jen povedlo Filipu Holakovskému, který z dorážky konečně Mynáře propálil, hned po gólu byl však odpískán konec zápasu a Barclays se mohli radovat z těsného vítězství.

Nakonec je nutno podotknout, že oba celky disponují velmi kvalitními hráči, proto nemůže být překvapením, že ze čtyř Superpohárů, které se kdy odehrály, si dvakrát trofej odnesl tým Barclays, dvakrát FC AC SK. Stav je vyrovnán! Kdo si pohár odnese příští rok?

 

FC AC SK – Barclays United 5:6 (4:3)

2 T. Linhart, Kvizda, Holakovský, Homolka – 3 Dudík, 2 Sulek, Hendrych

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.