Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za Superpohárem...

19. 9. 2012

 FC AC SK : FC SRPŠ - 5:2 (3:1)

Branky: 2 Tomáš Linhart, 2 Kyselka, Jirka Rédr - Hejda, Jirka Rédr vl.

Nová sezóna odstartovala historicky prvním Superpohárem. V tom se podle pravidel setkává vítěz ligy proti vítězi poháru. V loňské sezóně ovšem obě soutěže ovládl tým FC AC SK a tak se přistoupilo k záložní verzi, a soupeřem mistrů se stal druhý celek loňské ligové sezóny, Profesoři.

Samotný zápas se bohužel netěšil moc velké divácké návštěvy, a tak jen malá hrstka skalních fanoušků sledovala raketový nástup borců v červeném. Tomáš Linhart hned z první střely na bránu po rohovém kopu prostřelil Procházku v bráně SRPŠ, 1:0. Takový začátek si Profesoři nepředstavovali ani v nejhorší noční můře. Sice se snažili o okamžitou odpověď, ale buď zkazili finální nahrávku nebo pohořeli na Homolkovi v bráně FC AC SK. A tak přišel trest. A zároveň druhý zásah Tomáše Linharta, tentokrát mezi Procházkovy betony. 2:0. FC AC SK tedy mohli hrát v klidu a stačilo jim vyčkávat, co předvede soupeř. Ten se snažil, seč mu síly stačily, ale obranná hráz ve složení Kyselka-Kristek fungovala spolehlivě. A když se objevila nějaká ta skulinka, opět to byl Homolka, kdo svůj tým spolehlivě podržel.  Postupně si na brankáři loňských mistrů vylámal zuby snad každý člen Profesorského týmu kromě brankáře Procházky, který držel své nohy raději v bezpečné vzdálenosti od kuletého nesmyslu... Přeci jenom, jeho hlavní práce spočívá v používání rukou.

Takto zafungovalo pravidlo nedáš-dostaneš. A byl to Jakub Kyselka, kdo potrestal díru v obraně soupeře a vstřelil svůj premiérový gól v novém dresu. O chvíli později si slabší chvilku vybral Homolka a jasným faulem ve vápně nabídnul SRPŠ penaltu. K té se postavil Jan Hejda, ale jen nastřelil nohu gólmana, který tak své zaváhání napravil. Stále nula na kontě vstřelených gólů u SRPŠ. Až se na střeleckou nemohoucnost Profesorů minutu před koncem půle nemohl dál koukat Jiří Rédr a kamarádsky srazil roh svého bývalého spolužáka Kaliby do vlastní brány. 3:1.

Druhý poločas začal v lehce vlažnějším tempu než ten první, ale měl podobný průběh. Po útočné akci FC AC SK dorazil zblízka Rédr míč za záda Procházky. 4:1. Aby to ovšem nevyznělo jenom na jednu stranu, ani Procházka nebyl v bráně jen pro okrasu. I on svůj tým několikrát skvěle podržel, především vyhrané souboje 1 na 1 byly ozdobou tohoto zápasu. (David Kristek by mohl vyprávět). A po těchto zákrocích šli jeho spoluhráči několikrát do rychlého brejku, který jednou konečně přinesl kýžené ovoce. Hejda krásně z voleje uklidil míč k tyči a vykřesal naději pro svůj tým.

Tu ovšem brzy zhasil Kyselka. Po průnikové nahrávce dokázal propálit vše, co mu stálo v cestě, a pátou brankou v síti svého profesora tělesné výchvovy uklidnil své spoluhráče. V dalších fázích zápasu pokračovala snaha Profesorů snížit gólové manko, ale už se jim nedařilo zásobovat své útočníky tak kvalitními pasy, a tak se do žádných větších šancí již nedostávali. To FC AC SK mělo ještě pár šancí na zvýšení skóre. Žádná z nich se ovšem neujala, a tak skóre zůstalo stejné až do závěrečného hvizdu, který přišel zanedlouho.

FC AC SK pokračují v nadvládě fotbalového světa GyBu a podařilo se jim získat i Superpohár.

Sestava FC AC SK: Homolka - Kristek, Kyselka, Masri - T. Linhart, Ji. Rédr, 

Sestava FC SRPŠ: M. Procházka - T. Novák, Kaliba - Thompson, Krupička, Hejda

Nejlepší hráč FC AC SK: Tomáš Linhart

Nejlepší hráč FC SRPŠ: Jan Hejda

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Miniaplikace

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář