Jdi na obsah Jdi na menu
 


Není 10:1 jako 10:1...

Predátoři získali povinné tři body a vstoupili do sezony výsledkově přesvědčivou výhrou, avšak oku náročného diváka rozhodně nemohla lahodit. Herně to taková sláva nebyla a zvláště laxně odehraná první půle svědčila o tom, že u Predátorů panují stále stejné poměry.

Po několika sekundách propálil hrdinně bez rukavic chytající bývalou jedničku FC AC SK Melína Svatoš, o pět minut později se za hlasitého skandování "HEERR MELÍÍÍN" prosadil právě po chybě brankáře kapitán Predátorů znovu. Tím ale představení skončilo - Liu zahazoval jednu tutovku za druhou, Svatoš se pouštěl do nesmyslných sólových výpadů, Nepraš nebyl s to vyrovnat se se zákony gravitace a nová posila Kouba po každé zahozené příležitosti tradičně jen hýkal. Celkový dojem nula dovršil Turzó střelou na Kačerov a znuděný nový brankář Hradečný mohl litovat, že nedal přednost fyzice.

Po zásluze přišel trest, jelikož jak známo, Predátoři neznají pojem defenziva. Tudíž se klidně mohlo stát, že na jediného "žluťáska" se řítili hned tři modří z BFC. Nutno podotknout, že BFC nebyl tým, který by zrovna obranu Predátorů prověřil. Každý náznak jejich přechodu půlky skončil stejně rychle, jak rychle začal.

Diváci se ale touto marnou snahou bavili a milým potleskem oceňovali bojového ducha viditelně slabšího týmu. Predátoři za laxní přístup a diváci za fandění však dostali odměnu - jako dar z nebe se před Maierem otevřel prostor a jediný "fotbalista" v BFC ranou pod víko nedal svému bývalému spoluhráči vbráně šanci. Když nepočítáme Kondrovu hlavičku a Rybeckého pokus o střelu, bylo to asi tak to jediné, co bylo od BFC dnes k vidění.

Predátoři se po ostudně inkasovaném gólu konečně trochu probrali, po krásné akci, kde přihrávka střídala přihrávku, skóroval Kouba. Do poločasu padl ještě 4. gól a bylo rozhodnuto. Druhá půle krom již naplno fungujícího predátorského gólostroje, rezignace BFC a šesti branek v jejich síti přinesla pouze dva zajímavé momenty - (her) Melína rozehrávajícího od čáry přímo na nohu Svatoše, který zívající svatyní nepohrdl, a penaltový zkrat Nepraše. Mnozí v tribunách si vybavili rok staré drama, kdy proti Jokers Nepraš neproměnil pokutové kopy hned dva, a právě to nakonec stálo jeho tým důležité body. I letos po ruce jednoho z modrých obránců ve vápně nechal z puntíku vyniknout odvážného Melína, ale všem bylo jasné, že historie se opakovat nebude (při vší úctě k hráčům BFC, jejich dnešní nasazení a odvaha byly obdivuhodné, ale název Best football club se opravdu nehodí).

Můžeme být sami zvědavi na další počínání obou soupeřů v naší kvalitní soutěži. Úvodní duel soutěže nám krom pohledu pod taktickou pokličku týmů nabídl také (a myslím tím hlavně druhý poločas ze strany Predátorů) chutnou fotbalovou degustaci toho, co nás v následujících měsících bude čekat...

 Sestava FC Predators - Hradečný - Nepraš, Kouba - Liu, Svatoš (C) + Turzó

Sestava BFC (what)ever - Melín - Maier (C), Kondr - Truong Anh, Kopáč + Jan Rédr, Rybecký, Máka, Koutecký

Tomáš Linhart

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

penalty

(.M.M., 20. 9. 2012 18:58)

Loni zvládnul penalty zahodit hned 3. ;-)

Re: penalty

(Tomáš, 21. 9. 2012 0:41)

Dokonce! Myslel jsem si, že už to s kritikou přeháním, ale ještě jsem je teda šetřil, koukám :-)

Re: Re: penalty

(Karel, 21. 9. 2012 19:46)

Ne, ne.. Máš to dobře, shodneme se na dvou.