Jdi na obsah Jdi na menu
 


GyBuliga zahájena velkým třeskem

22. 9. 2011

Teorie velkého třesku, demolice, totální nasazení, vraždění neviňátek, apokalypsa. Nazývejte podle svého, ale tohle všechno bylo v úvodním zápase k vidění. Profesorský tým FC SPRŠ nabudil diváky tím nejlepším způsobem a v tréninkovém tempu vyprovodil nováčka FC 3enes sedmadvaceti góly.

Že by někdo zpochybňoval profesorům úlohu jasného favorita, to se rozhodně říct nedalo. A že by někdo počítal s nováčkem jako adeptem na postup? To už vůbec ne. Jména, která v GyBulize nikdo nikdy neviděl a název, nad jehož správným vyslovováním si všemožní fotbaloví experti už pár dní lámou hlavu. Opravdu ne, tento tým s téměř stoprocentní jistotou letos o nejvyšší příčky bojovat nebude. Avšak i přesto nikdo nečekal, že budou mít profesoři cestu k první výhře tak ulehčenou.

Hned od úvodu bylo jasné, jak jsou v tomto zápase rozdány karty. Profesoři bušili do svého soupeře silou, kterou loni v moc zápasech nepředvedli. V gólové exhibici, kterou po několika sekundách odstartoval Aleš Krupička, dominoval zkušenější a věkově vyzrálejší tým. Diváci v GyBu aréně si museli připadat jako na střelnici, protože síť brankáře (či spíše brankářů, kteří se v průběhu střídali) žluťásků se vlnila tolikrát, že i profesorům samotným z toho šla hlava kolem.

Natěšení fanoušci, kterých se v ochozech po prázdninové pauze sešel solidní počet, rozhodně své účasti nelitovali. Ze strany 3enes sice nic kloudného k vidění nebylo, ale minimálně dresy sladěné do žluté a ostrý kontrast s profesorskou modrou zkrátka musely potěšit. Celá GyBuliga zaznamenává velmi pozitivní progres – pryč jsou doby, kdy si každý šel zakopat v propoceném tričku neurčitého odstínu (pokud se zápas vůbec odehrál). Ale zpět k duelu. Aleši Krupičkovi, jakožto hlavnímu z rychlých a přesných šutérů, zdatně sekundovali i ostatní spoluhráči. Krom brankáře Petra Bečváře (7. B) zaznamenali gólový úspěch všichni v modrém dresu. Stav 8:0 po několika málo minutách nikoho nemohl překvapit, utkání bylo rozhodnutou a jasnou záležitostí.

Profesoři neustávali v útočení a pokračovali v nastoleném trendu ofenzivní samby. Radek Bártl vstřelil další gól dělovkou ze střední vzdálenosti, Petr Tlučhoř zase hlavou po autovém vhazování. Na konci krásně zatočeného rohu se zjevil kapitán Tomáš Novák a i on skóroval. A nebýt křivých nohou, míč by do prázdné branky za pár minut dorazil i Milan Voračka. Chuť si ale spravil o chvíli později, když dorazil do prázdné svatyně přihrávku servírovanou Alešem Krupičkou.

Zase tak pozitivní to ale celých 50 minut nebylo. Profesoři sice s přehledem utkání ovládali, ale i v jejich souhře byly k nalezení mezery a značná nesehranost. Jejich výkon měl k přívlastku bezchybný asi tak stejně daleko, jako je z Prahy do Mongolska. Útočná fáze sice klapala a 27 branek může navodit dojem, že SRPŠ hráli na vrcholu svých sil. Jenže ono to bylo trochu jinak a nedostatky byly znatelné především v defenzivě – častokrát osamocený Novák se nepříjemně dostával pod tlak atakujících soupeřů a to ho přimělo k minelám. Po jedné z nich mohl Valášek zaznamenat alespoň čestný úspěch, ale Bečvář si čisté konto uhájil.

Šesťáci si ale zaslouží uznání především za bojovnost, se kterou se nezalekli starších soupeřů a nezdráhali se jim naložit, co se do nich vejde. Na vlastní kůži to poznal právě prof. Voračka, když po jednom ze soubojů před vápnem zblízka zkoumal povrch umělého trávníku. Jenže hráčům 3enes se prostě nedařilo fotbalově, a tak se za jejich největší úspěch dá považovat šlápnutí prof. Novákovi na nohu.

Na jejich obranu je však nutné zmínit, že se v prvním zápase museli obejít bez několika hráčů základní sestavy. Sice jejich záskoky v podobě Mirka Mynáře či Davida Hradečného (z jehož nastoupení vůbec neměli radost v základně Prošlých mlík a znovu vyvolali otázku, jak to bude s půjčováním hráčů) možná byly více než adekvátní náhradou, ale ani tak zkáze nezabránily.

Opravdový poprask ale nevzbudil žádný z hráčů na hřišti. Přesněji to totiž byla hráčka. Táňa Antonová se historicky stala první zástupkyní ženského pohlaví, která zasáhla do GyBu ligy. Dostala svolení od profesorů, a ač není na soupisce, v tomto zápase byla zpestřením a nikomu to nevadilo. Možná jen prof. Krupičkovi, který zřejmě nepočítal s její odhodlaností a schytal ránu do hlavy. Na každý pád byla Táňa tím nejhezčím, co bylo na straně 3enes v tomto zápase vidět.

Jejich snažení se nakonec upnulo k jedinému cíli. Celkem očekávaně a bez debat jím bylo vstřelení branky. Za stavu 22:0 už se ze střídačky 3enes ozývaly výzvy k předčasnému ukončení, ale atakující Hradečný a neustále agilní Valášek mohli stav ještě korigovat. Právě Valášek byl brance nejblíže, ale jeho slabá střela skončila na tyči. Větší šanci už si šesťáci nevypracovali, za celý zápas bylo jejich nejlepším počinem několik střel z dálky a závarů ve vápně SRPŠ po neočekávaném presingu. Do závěrečného hvizdu ale všechny další góly obstarali pouze profesoři a tak na kontě gólovém i na počtu bodů 3enes zůstává smutná nula. Na tento stav by možná měly zareagovat sázkové kanceláře, protože se sám nabízí dotaz – ve kterém zápase se 3enes podaří prolomit střeleckou impotenci? V tom středečním mnoho šancí neměli. Ihned v prvním zápase celého roku tak byl k vidění masakr, který GyBuliga již dlouho nepamatuje. Podobný nářez se naposledy datuje k listopadu 2009, kdy si ještě větší příděl odnesli tehdejší outsideři TJ Redbull. Rekord však nyní nepadl a diváci mají o důvod více, proč sledovat další zápasy. Třeba se 3enes dostane mohutnější podpory a konečně se jim povede dát gól!

Sestavy týmů:

FC SRPŠ: Petr Bečvář - Tomáš Novák (C), Radek Bártl - Milan Voračka, Aleš Krupička (+ Petr Tlučhoř)

FC 3enes: Václav Kváča - Vladimír Cipra, Luis Sánchez - Ondřej Doskočil (C), Jan Valášek (+ Jindřich Pikora, Miroslav Mynář, Táňa Antonová, David Hradečný).

Tomáš Linhart

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

chyba

(tj redbull, 22. 9. 2011 21:50)

nechci se hadat ale za nas uz taky hrala holka, prave kdyz jsme prohrali 2-62.

Re: chyba

(Tomáš, 24. 9. 2011 16:09)

Pardon, nečekal jsem, že se o ten rekord bude někdo hlásit :-D ten zápas jsem neviděl, tudíž jsem si myslel, že Táňa obstarala premiéru. Každopádně mi ale 62 gólů přijde nemožný.