Jdi na obsah Jdi na menu
 


Commando je vinou vražedného losu stále bez bodu, Kokosy slaví postup!

12. 11. 2012

Jak už to tak většinou bývá, losování kterékoli soutěže nemůže být, a tím pádem ani není, vždy spravedlivé. Nejinak tomu bylo letos v září, kdy se losovaly základní skupiny GyBu Ligy 2012/2013. Některé týmy po zveřejnění výsledků mohly začít pomalu oslavovat pohodlný postup do čtvrtfinále (FC SRPŠ), některé naopak propadaly panice. Nejhůře ze všech ale určitě dopadlo POHŘEBNÍ COMMANDO. Nejen že skončilo v béčkové skupině smrti, od cesty navíc dostalo pro první tři kola soupeře v následujícím sledu: FC AC SK, FC Predators, Kokosy na trávě. Z toho by se jeden...

Bezprostředně po nalosování obou základních skupiny se široká veřejnost pustila do úvah, které že to celky si proklestí cestu do jarních čtvrtfinálových bojů. V béčku se zdála být situace nad slunce jasná - dál půjdou obhájci z FC AC SK, silní Predátoři, růžoví Kokosáci a pro letošek Alešem Krupičkou posíleni borci z Pohřebního Commanda. S tím, že poslední dva jmenované celky si to s největší pravděpodobností rozdají o celkovou třetí příčku v základní skupině. A byť to tak ještě celé může dopadnout, po vzájemném souboji právě Kokosů a Commanda vypadá aktuální situace obou celků ve skupině diametrálně odlišně. Kokosy se se ziskem plných dvanácti bodů vyhřívají na čele, když ještě ani jednou nezaváhali, Commando je naopak stále bez bodu a okupuje nejspodnější příčku tabulky. Jak je tohle možné?

Vysvětlení je nasnadě - naprosto odlišný los. Protože zatímco Kokosy se před již zmíněným vzájemným duelem, které se hrálo v rámci čtvrtého kola, střetly s outsidery skupiny B (BFC, Papaya, Verbíř), Commando se utkalo jen a pouze s nabitými kádry FC AC SK a FC Predators, ve třetím kole pak mělo volný los. Tím pádem i do onoho vzájemného souboje vstupovali hráči Kokosů a Commanda v naprosto odlišném rozpoložení, Kokosy by si výhrou definitivně zajistily postup (tak se také stalo), Commando by naopak evidovalo v případě prohry nejhorší vstup do soutěže za celou dobu jeho působení (i to se logicky vyplnilo). Komu pak asi nervozita více svazovala nohy...?

Odpověď je jasná, byli to Pohřebáci, kteří se po čas celého duelu strachovali o výsledek a dík tomu nakonec pracně získané vedení 2:1 v průběhu druhé půle ztratili. Navíc po gólech, které rezultovaly z chyb hráčů, u kterých by se to určitě neočekávalo. Do očí samozřejmě nejvíce bily hrubice gólmana Michala Jirků, po nichž Kokosáci skórovali hned dvakrát, zrovna jistotou ale neoplývali ani hráči v poli v čele s Alešem Krupičkou, který je po přestupu ze SRPŠ pouze svým loňským stínem.

Konečný výsledek 3:6 z pohledu Commanda tak definitivně završil jeho hrůzostrašný start do sezóny, který se ale právě díky tomu strašidelnému losu dal tak trochu očekávat. Na hráčích Pohřebáků tak nyní bude, aby se s nastálou situací popasovali, uvědomili si, že naráželi v prvních kolech opravdu jen na horké favority a poprali se o čtvrtou postupovou příčku v následujících duelech. Zápasy s BFC, Verbířem i Papayou ale budou mít hodně těžké. Všechny tyto tři týmy už totiž alespoň nějaký ten bod na svém kontě mají a větří šanci na obrovský úspěch, kterým by čtvrtfinále bezpochyby bylo. Takže co s tím?

Hráči Commanda by asi měli všechny dosavadní zápasy hodit za hlavu a brát to tak, že doteď mohli jen a jen překvapit a ta "pravá" GyBu Liga pro ně začíná až teď. Nepanikařit a nepřipouštět si, že jakékoli zaváhání může znamenat pro letošek konečnou. To by totiž také ten konec mohl přijít až krutě rychle. Musejí si uvědomit, že pokud budou i v dalších zápasech předvádět hru, jako proti favoritům, která nebyla vůbec špatná, nemohou neuspět. Kvalitu kádru totiž mají nepoměrně větší než všichni tři zmiňovaní soupeři, takže hlavně se z toho nepodělat a i přes nulový bodový zisk na konci čtvrtého kola dokráčet s devíti body k braně čtvrtfinále. 

Na tu, jak už jsme avizovali, hlasitě zabouchali hráči Kokosů na trávě a ta se jim na jejich naléhání rozevřela dokořán. Růžoví hoši vytěžili z opačného extrému zapříčiněného "nespravedlivým" losem maximum a po čtyřech odehraných zápasech mají plný počet bodů. Na favority skupiny B teď mohou jít bez respektu a strachu z neúspěchu. Jaká to odlišná situace oproti Commandu.

A pak že každý hraje s každým a je jedno kdy...

 

Karel Nepraš

 

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář