Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. kolo ČF jako generálka na semifinále? Asi ano!

18. 4. 2013

"Všechny čtyři týmy jsou tak vyrovnané, že kalkulovat nemá cenu. Budeme hrát každý zápas na vítězství a uvidíme, kdo na nás v semifinále vyjde." Tak přesně touhle formulkou se v posledních dnech ohánějí všichni kapitáni kvarteta FC AC SK, FC SRPŠ, FC Predators a GKS Pošepowice. Pokud bude jejich předsevzetí naplněno a v závěrečném kole čtvrtfinálové skupiny všechny zmiňované celky stvrdí roli favorita proti papírově slabším soupeřům, rozhodne právě kolo aktuální o podobě semifinálových dvojic. A jako nejpravděpodobnější se jeví varianta, že právě toto hrací kolo by v takovém případě bylo generálkou na semifinále!

Pojďme si tedy trochu zaspekulovat. Zmiňovaná čtveřice týmu je letos natolik suverénní, že pochybovat o postupu právě tohoto kvarteta do dalších bojů, nemá snad ani cenu. Vždyť pouze v jednom jediném případě se stalo, že by jeden z jmenovaných týmů ztratil body proti někomu ze zbylé čtveřice týmů. Stalo se to týmu GKS, který udolal bojovné Jokery až v penaltovém rozstřelu. Šance, že by se něco podobného opakovalo v posledním hracím kole čtvrtfinále, je tak velice malá. Samozřejmě za předpokladu, že žádný z favorizovaných týmů nebude kalkulovat a do závěrečných zápasů půjde se stoprocentním nasazením. A vzhledem k úvodní větě tohoto článku, to nyní na malou chvíli předpokládejme!

V tom případě pak o složení semifinálových dvojic rozhodne právě aktuální kolo, ve kterém se nejdříve potkají týmy FC AC SK a GKS Pošepowice, po víkendu je pak na programu duel FC SRPŠ versus FC Predators. Situace ohledně semifinálových dvojic se ještě může zamotat všemi možnými způsoby a potkat se může každý s každým, nicméně čistá matematika hovoří jasně. Je zde více než osmdesátiprocentní šance, že právě aktuální vzájemné duely budou následně i těmi semifinálovými! Pojďme si nyní ukázat, proč.

Celá situace sice vypadá v současné chvíli na první pohled velice komplikovaně, ale opak je pravdou. Přesto však raději začneme s kalkulacemi z té jednodušší stránky, tedy zápasem Predátorů s Profesory. Pokud toto utkání skončí výhrou FC SRPŠ, a to ať už v základní hrací době nebo až po penaltovém rozstřelu, potkají se tyto týmy v semifinále znovu. Druhou dvojici pak logicky budou tvořit týmy Pošepowic a FC AC SK. Pokud by ale ve zmiňovaném zápase vyhráli Predátoři, situace se nepatrně zamotá a rozhodujícím pro složení semifinálových dvojic pak bude zítřejší duel FC AC SK - GKS. 

Za předpokladu, že by Predátoři brali ze zápasu s Profesory všechny tři body, budou možnosti pro skladbu semifinále následujícící:

1.) Pokud tým FC AC SK zítra vyhraje za tři body, pak bude semifinále opět reorízou aktuálního kola.

2.) Pokud tým FC AC SK zítra vyhraje za dva body, pak se v semifinále střetne s Predátory a Pošepowice narazí na FC SRPŠ.

3.) Pokud tým FC AC SK zítra prohraje po penaltách, opět narazí v semifinále na Pošepowice.

4.) Pokud tým FC AC SK zítra prohraje po padesáti minutách, střetne se v semifinále s Profesory a druhou dvojici vytvoří Predátoři s Pošepowicemi.

Za předpokladu, že by ale Predátoři brali ze zápasu s Profesory jen dva body za výhru po penltách (to je těžko představitelná varianta), budou pak možnosti následující: 

1.) Pokud tým FC AC SK zítra vyhraje za tři body, narazí v semifinále na Predátory a GKS se střetnou s Profesory.

2.) Pokud tým FC AC SK zítra vyhraje za dva body, opakuje se nám znovu v semifinále aktuální kolo.

3.) Pokud tým FC AC SK zítra prohraje po penaltách, je zde ta stejná situace znovu.

4.) Pokud tým FC AC SK zítra prohraje po padesáti minutách, tak je rovněž bude čekat v semifinále odveta proti GKS. 

Aktuální situace tak tedy opravdu spěje k tomu, že se v následujících dnech hrané duely budou hodně brzy zase opakovat, samozřejmě už v úplně jiné atmosféře, protože by se jednalo o přímé bitvy o finále! Nicméně šance, že se to nakonec celé ještě vystříbří do jiné podoby, tady samozřejmě je. A nezapomínejme ani na fakt, že vše, co bylo v tomto článku napsáno a vykonstruováno je podmíněno výhrami favoritů v závěrečném kole. A tam se, pokud si nekterý z týmů usmyslí soupeře pro semifinále "vybírat", může stát úplně cokoli...

Každopádně ještě jednou závěrem přinášíme stručné tabulkové shrnutí toho, jakým směrem se situace ohledně semifinálových dvojic bude ubírat po odehrání aktuálního třetího kola čvrtfinálové skupiny:

Zisk FC AC SK Zisk Predators Složení semifinále
3 3 FC AC SK - GKS, FC SRPŠ - FC Predators
2 FC AC SK - FC Predators, GKS - FC SRPŠ
1 FC AC SK - GKS, FC SRPŠ - FC Predators
0
2 3 FC AC SK - FC Predators, GKS - FC SRPŠ
2 FC AC SK - GKS, FC SRPŠ - FC Predators
1
0
1 3 FC AC SK - GKS, FC SRPŠ - FC Predators
2
1
0
0 3 FC AC SK - FC SRPŠ, GKS - FC Predators
2 FC AC SK - GKS, FC SRPŠ - FC Predators
1
0
* v prvním sloupci je potenciální bodový zisk FC AC SK z utkání proti GKS, v druhém pak potenciální bodový zisk Predátorů z utkání proti SRPŠ, v posledním potom situace, jaká by v tom či onom případě nastala

Naposledy tedy připomínáme, že vše je závislé od toho, zda-li všichni favorité zvládnou za plný počet bodů závěrečné čtvrtfinálové kolo. Pokud se tak ale stane, platí s definitivní platnostní následující varianty pro složení semifnálových dvojic:

1.) FC AC SK vs. GKS Pošepowice, FC Predators vs. FC SRPŠ (81,25%)

2.) FC AC SK vs. FC Predators, GKS Pošepowice vs. FC SRPŠ (12,5%)

3.) FC AC SK vs. FC SRPŠ, GKS Pošepowice vs. FC Predators (6,25%)

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář