Jdi na obsah Jdi na menu
 


Termín 2

1. 4. 2017

Termín 2

Čtvrtfinále (2. zápasy)

ČF1: FC Bicák - FC AC SK 4:5 (4:1)

V pátek 7.4. se odehrálo první odvetné utkání ve čtvrtfinálové fázi. Utkal se tým FC AC SK s týmem FC Bicák. První ze zmíněných celků měl před zápasem jasně lepší výchozí pozici, když v prvním utkání zvítězil 5:0. Nicméně červeným před zápasem ze sestavy vypadli 2 hráči, brankář Doležal a Vojáček. Proto se do brány hrdinně postavil Kyselka. 

Zápas začal za poměrně hustého deště v rozvážném tempu, ani jeden celek se do útoku příliš nehrnul. Většinu času měli míč na kopačkách hráči FC AC SK, nicméně tým FC Bicák bránil výrazně lépe než v prvním zápase a z dobře zajištěné obrany podnikal ojedinělé nebezpečné protiútoky. Když po pár šancích týmu FC AC SK pořád svítil stav 0:0, byl to právě tým FC Bicák, který udeřil jako první. Macar ustál faul na svou osobu na půli hřiště a tečovanou střelou balon nekompromisně umístil k tyči. Následovala lehká převaha hráčů v červeném, nicméně dlouhé minuty bez kýženého výsledku. Nakonec však po povedené akci, za kterou stál Linhart, Holakovský a Malý, právě poslední ze zmíněných uklízel míč do odkryté brány. Hráči v červeném si nadále po většinu času aktivně vyměňovali balon, avšak dobře zajištěná obrana týmu FC Bicák nepřipustila žádnou výraznější šanci. Naopak obrana FC AC SK (složená převážně z útočníků) byla v pátek velmi rozhozená a potýkala se s výraznými problémy. Hráči v červeném špatně přebírali hráče v černém, kteří se při protiútocích dostávali poměrně často do přečíslení. Nejprve několik pokusů Bicáku vytáhl Kyselka na roh, 5 minut před koncem poločasu však Macar udeřil podruhé. Kyselka s tímto pokusem opět nemohl nadělat téměř nic. Vzápětí navíc utekli dva hráči v černém Kvizdovi s Holakovským a Louda povedenou střelou k tyči zvýšil skóre na 3:1. Poločas uzavřel Macar, který po nedůsledném bránění Holakovského uklidil míč znovu do sítě a zkompletoval tak svůj hattrick. To už bylo silné kafe i na uklidněné hráče FC AC SK, kterým se úsměv na tváři o poločasové přestávce vytratil. Z týmu červených by přísnější měřítka snesl pouze Malý, výkon zbytku hráčů by se dal vyjádřit přívlastkem "opařený".

Jakmile si hráči v červeném vyříkali všechny své chyby, mohli nastoupit do druhého poločasu proti namotivovaným hráčům Bicáku, kteří s vidinou postupu do semifinále nenechávali loňským vicemistrům mnoho prostoru. Avšak druhá půle nabídla obraz naprosto opačný. Přestože bylo znát, že hráči v červeném nejsou ve své kůži, jejich defenzivní i ofenzivní hra se razantně vylepšila a začala se pomalu obracet. Výrazně častěji se rodily i gólové šance, kterých dnes velmi dobře chytající brankář Haman pochytal nesčetné množství. Na 4:2 snižoval opět Malý, který svým obstřelem k tyči nakonec Hamana překonal. Skrytou střelou k tyči vzápětí upravil skóre Linhart na 4:3. Netrvalo dlouho a Holakovský vyrovnal na 4:4. vítěznou tečku za zápasem udělal znovu Linhart, který svojí dělovou ránou z dálky propálil Hamana.

Přestože v druhém poločase už to byli hráči FC AC SK, kdo na hřišti kraloval, na první půli by hráči v červeném jistě co nejrychleji zapomněli. Ta nám ukázala, že bez běhání to prostě nejde a i tak sehraný tým jako FC AC SK se tak lehce může dostat do potíží. Samozřejmě svou roli sehrála i absence Doležala, kterého v bráně nahradil Kyselka, nicméně na to se hráči v červeném vymlouvat nemohou. Ani jeden gól Kyselka chytit nemohl a hra červených v prvním poločase opravdu nebyla dobrá. Naopak hráči v černém předvedli velmi dobře fungující obranu, kterou doplňovaly na rozdíl od minulého zápasu i nebezpečné protiútoky.

Nakonec tedy postupuje tým FC AC SK, který má do semifinále jistě co zlepšovat. Zde se utká s jedním z dvojce týmů Kokosy na trávě, Auťáci. Naopak Bicák bude hrát v GyBu lize o umístění ve skupině o 5. - 8. místo.  

Branky: 3 Macar, Louda - 2 Malý, 2 Linhart, Holakovský

Nejlepší hráči: Louda - Malý

ČF2: FC Nekopnem si - Rosol 4:5 (2:1)

Odvetné čtvrtfinálové utkání mezi Nekopne si a Rosolem nabídlo velmi pohlednou přestřelku, a to oproti všem očekáváním. 1. zápas skončil čtyřgólovým náskokem pro Nekopne si a předpokládalo se, že budou domácí spíše kontrolovat výsledek. Bylo krásné páteční odpoledne, hodinky ukazovaly 14:30 a zápas mohl být zahájen.

Střetnutí bylo rozehráno vcelku podobně jako zápas minulý. Rosol se rozjížděl tradičně pomalu a bavil diváky spíše svými nepřesnostmi než fotbalovými dovednostmi. Ani od Nekopne si to nebyl zrovna aktivní začátek, ale postupně přebírali iniciativu. Výsledkem byly 2 velmi pohledné akce, kdy doslova rozebrali hostující obranu. Na konci stál v obou případech přesný Zeman – 2:0. Rosol se trochu oklepal a po několika pokusech se mu podařilo korigovat skóre. Brankáře Boučka propálil Hroboň. To bylo z 1. poločasu vše, gólové hody si však střelci nechali na druhé dějství.

Na jeho začátku přišla velmi zajímavá zápletka. Rosolu se podařilo vstřelit 2 rychlé branky a poprvé v zápase vedl. To jako by hráče hrající v červených dresech polilo živou vodou. Vycítili šanci a vrhali se střemhlav do útoku. Následkem byly logicky odpovědi domácích, ale Montillova branka se štěstím odolávala. Velkým dílem tomu přispěl i výtečně hrající obránce Šimák. O chvíli později byl rozehráván volný přímý kop proti Nekopne si. Na starosti si jej vzal Šulc a nekompromisní pumelicí navýšil vedení Rosolu. Drama najednou bylo na světě. Klíčový moment přišel po několika dalších minutách. Obránce domácích zahrál v pokutovém území rukou a kopala se penalta. K míči se postavil Kraváček. Kdyby proměnil, hostům by chyběl k prodloužení jediný gól. Tak se ovšem nestalo a Nekopne si brzy trestali. Míč si navedl po pravé straně aktivně hrající Dusil a dělovkou vrátil svému mužstvu opět klid. Ale ne na dlouho. Povedenou individuální akci zakončil Rosolácký kapitán Solař mezi nohy gólmana Boučka. Času už mnoho nezbývalo, hosté museli riskovat útok v 5 hráčích. Další gól už se jim ale vstřelit nepodařilo. Poslední slovo si vzal kapitán domácích Hendrych, když z brejkové situace trefil odkryté zařízení. Konečný stav zápasu 4:5.

Kdo dorazil na zápas, určitě neprohloupil. K vidění bylo velmi pěkné fotbalové představení. FC Nekopne si si po roce zopakují účast v semifinále, tentokrát proti Fackelmannu. Ani FC Rosol Juniors se nemusí za předvedený výkon stydět. Teď na ně čeká boj o konečné 5. místo v soutěži.         

Branky: Zeman 2, Dusil, Hendrych - Hroboň 2, Šulc 2, Solař

Nejlepší hráči: Zeman - Hroboň

ČF3: FC Tvoje máma - FC Fackelmann (Kontumováno)

Poznámky: FC Tvoje máma neměla dostatečný počet hráčů k odehrání utkání. 

ČF4: Kokosy na trávě - Auťáci 3:3 (2:1)

Do druhého zápasu, asi nejnapínavějšího čtvrtfinále letošní sezóny, nastoupili Auťáci se stabilním hráčem Tondou Chlumem překvapivě v brance, a tak se mohlo zdát, že si Kokosy svoje těsné vedení z prvního utkání udrží. 

V prvním poločase se narozdíl od minulého střetnutí ujali vedení starší Kokosy, kdy pohotový Rychteník uklidil míč za Chluma. Burýšek poté vedení navýšil a Auťáci, aby dotáhli zápas aspoň do prodloužení, potřebovali 3 branky. První přišla těsně před koncem poločasu, kdy se Bartoš prodral přes všechny hráče a nakonec téměř z nulového úhlu uklidil do prázdné svatyně.

V druhém poločase se hrálo ve středu hřiště, Auťákům se nedařilo přejít přes pevnou obranu Kokosů, ti naopak nedokázali prostřelit branku Auťáků, tvrdá Menclíkova rána skončila pouze na tyčce. 10 minut před koncem se však po krásné kombinaci Bartoš-Škobis-Bartoš prosadili Auťáci a najednou bylo vše otevřené. Horký pak ovšem propálil vše co mu stálo v cestě, a i když si minutu před koncem vyťukali Auťáci rozhozenou obranu soupeře, na prodloužení to nestačilo a s play-off se loučí. Kokosy naopak ve snaze o obhajobu titulu vyzvou v semifinále FC AC SK.


Branky: Burýšek 1, Rychteník 1, Horký 1 - Bartoš 2, Šamánek

Nejlepší hráči: Burýšek - Chlum

 

O 9. - 13. místo

Papaya FC - FC Sprška (Nedohráno)

FC Meloun - FC Napijem se 1:16 (0:8)

Branky: Vondra - Kaplan 5, Lánik 3, Grössl 3, Škoda 3, Hrnčárek, Donth 

Nejlepší hráči: Kubala - Kaplan

 

Termín pro odehrání: Pátek 21. dubna 2017

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA