Jdi na obsah Jdi na menu
 


Termín 1

10. 3. 2017

Termín 1

Čtvrtfinále (1. zápasy)

ČF1: FC AC SK - FC Bicák 5:0 (1:0)

Jarní část sezony odstartoval zápas dvou týmů z odlišných částí tabulek základních skupin. Na jedné straně loňští vicemistři z FC AC SK, kteří se po konci podzimní fáze vyhřívali na prvním místě, na straně druhé hoši z týmu FC Bicák, kteří se jen taktak probojovali do čtvrtfinále ze čtvrtého místa. 

Zápas probíhal dle všech očekávání, jednoznačnou převahu měli borci v červeném, nicméně jak už se ukázalo v několika zápasech, borci z FC AC SK mají problém se střeleckou potencí. To se potvrdilo i dnes, kdy se konečný výsledek zastavil hluboko pod očekáváním veřejnosti, čemuž jistě přispělo ležérní tempo celého zápasu. 

V prvním poločase se hrálo převážně na polovině týmu FC Bicák a hlavní činností hráčů v černém bylo především bránění. Do útoku se dostávali jen zřídka a když už se tak stalo, tak po rychlých protiútocích nebo chybách v obraně červených. Po poměrně kvalitní hře ve středu pole se hráči FC AC SK neustále dostávali do nových a nových šancí, jenže předfinální a finální fáze dnes u červených vázla. Buď jejich akce troskotaly na velice nepřesném zakončení, nebo se často tříštily o výborně chytajícího brankáře Nesvadbu. Pro všechny přítomné, kteří byli svědky aktuálního rozpoložení favorita FC AC SK, tedy nebylo překvapením, že se do šaten odcházelo za hubeného vedení 1:0 ve prospěch FC AC SK. 

Druhý poločas všem přítomným poskytl nepatrně odlišnou hru, nicméně tempo nadále zůstalo "vycházkové". Rozdílem oproti prvnímu poločasu byly četnější šance týmu FC Bicák, jež se rodily po individuálních chybách či nedostatečně intenzivním bránění hráčů v červeném. Vždy však příkladně zakročil brankář FC AC SK Doležal, který vytasil hned několik dobrých zákroků. Abychom však jen nehanili hráče FC AC SK, je nutno dodat, že směrem dopředu se jejich hra také vylepšila a především zefektivnila. Pohledné akce konečně zdobily i góly a ne jen nepovedené střely jako v prvním poločase. Přestože se favoritům celkově moc střelecky nedařilo (především Linhartovi s Kyselkou), prosadit se v druhém poločase dokázali hráči Holakovský, Kvizda a Skuhravý a skóre upravil i jeden vlastní gól v síti Bicáku. Ačkoliv se diváci z gólů moc často radovat nemohli, když už padaly, stály za to. Za připomínku stojí umístěná přízemní střela Holakovského, vymetení šibenice Kvizdou nebo krásné zakončení ze vzduchu, kterým se blýskl Skuhravý. 

To bylo však všechno, jediným vzrušením v negativním slova smyslu bylo nešťastné zranění brankáře Nesvadby, kterého musel v bráně vystřídat Haman. Doufejme tedy, že se nebude jednat o nic vážného a že bude moct nastoupit do odvety.

Dnešní zápas dopadl dle všech očekávání, nicméně pro hráče v červeném to zas tak velké terno nebylo. I přes zaslouženou výhru se v současné době potýkají se špatnou koncovkou a do dalších zápasů mají co vylepšovat. Bicák podal sympatický výkon, který sice přiliš nezdobily útočné akce, nicméně z hlediska bránění se borci v černém nemají za co stydět. 

Branky: Malý, Skuhravý, Holakovský, Kvizda, vlastní 

Nejlepší hráči: Skuhravý - Nunez

ČF2: FC Rosol Juniors - FC Nekopnem si 1:5 (1:1)

Jako druhý zápas posledního březnového dne 2017 bylo naplánováno střetnutí mezi FC Rosolem Juniors a FC Nekopnem si. Prvně jmenovaní prošli do vyřazovací části bez větších problemů. Ve své skupině B si dokázali v průběhu podzimu se 4 soupeři. Důležitým vítězstvím se stal zejména zápas proti Kokosům na trávě, který byl soubojem o druhou příčku v tabulce. Porážku si připsali pouze v posledním zápase se suverénním FC AC SK. I přesto slibovalo 2. místo dobrou výchozí pozici pro čtvrtfinále.

Tým Nekopne si vstoupil do letošního ročníku též velmi dobře. Série vítězných zápasů se zastavila až u Fackelmannu ve 4. kole, který později celou skupinu A ovládl. Mnohem větším překvapením se stala těsná porážka od Auťáků. Následné vítězství nad Pulpitem Fiction už nic nezměnilo a loňský bronzový medailista se musel spokojit až se 3. místem ve skupině.

Toto všechno zapříčinilo, že dva celky se semifinálovou ambicí stanou proti sobě. Nejeden fanoušek očekával napínavou bitvu. Oba kádry se navíc sešli v nejsilnějších sestavách, začínalo se však lehce později. Defenzivní pilíř Rosolu Hroboň a útočná síla soupeřů Dusil si dali načas o dorazili do arény se zpožděním. Dále již nic nebránilo výkopu.

V úvodu střetnutí působili aktivněji hráči Nekopnem si, jejich několikaletá sehranost byla znát. Rosol zvolil defenzivní taktiku a spíše se rozkoukával. Zpočátku bránil kvalitně, kdy soupeře nepouštěl k bezprostřednímu ohrožení branky. Hosté však převahu po nějaké chvíli a po pohledné kombinační akci prostřelil brankáře Montillu Šafránek. Rosoláci byli nuceni přeřadit na vyšší rychlostní stupeň a poměr sil na hřišti se srovnal. A hned vzápětí se mohli také poprvé radovat. Kapitán Solař unikl po pravé straně a chladnokrevně zakončil s odrazem o vzdálenější tyč - 1:1. Protivníci si následně chtěli vzít vedení zpět, ale ze série šancí skórovat nedokázali. Odpovědět na tuto aktivitu se ještě před koncem poločasu pokusili domácí Šulc a Solař, kteří své příležitosti ale také zahodili.

Druhá půle začala stejně jako ta 1. – větší iniciativou Nekopnem si. Ti obdrželi odměnu ve formě 2. branky. Dusil vystřelil dělovku, která s odrazem o bránícího hráče skončila v síti. Po nějaké chvíli přidali další branku, když se míč dostal k levé tyči brány Rosolu, kde stál osamocený Šafránek – 3:1. Rosol musel přidat a také se začal dostávat do šancí. Většina však končila na brankáři Boučkovi. Definitivní zlom nastal po obrovské šanci Hroboně, jehož rána skončila na tyči. Rosolu pak začaly docházet síly, čehož Nekopnem si dokázali využít a přidali ještě další 2 branky.

K semifinále mají tedy blíže obhájci bronzových medailí. Rosol se bude pokoušet smazat čtyřgólové manko. Odveta se hraje v pátek 21. 4. od 14:30 v GyBu Aréně.  

Branky: Solař - Šafránek 3, Dusil 2

Nejlepší hráči: Solař - Šafránek

ČF3: FC Fackelmann - FC Tvoje máma 14:6 (10:0)

Branky: Buzek 7, Klajbl 3, Novák 2, Arntz, Čech - Miler 5, Kohout 

Nejlepší hráči: Kohout - Klajbl

ČF4: Auťáci - Kokosy na trávě 1:2 (1:1)

Asi nejvyrovnanější čtvrtfinále letošního ročníku mezi černým koněm ligy, týmu s druhým nejmladším věkovým průměrem, proti obhájci titulu s velmi obměněnou sestavou začal větší aktivitou prvně jmenovaného týmu. Auťáci svojí počáteční převahu přetvořili do několik pohledných kombinací, na konci jedné z nich stál Bartoš a z bezprostřední blízkosti propálil Koláře. Po vstřeleném gólů pokračovala převaha mladších, po chvilce ale opadla a o slovo v zápase se hlásily Kokosy. Po nenápadném centru z rohu hřiště doletěl míč až na Menclíka a ten hlavou zkušeně vyrovnal. Jestli někdo čekal gólovou přehlídku dvou nejlepších střelců ligy, tak se mýlil, jelikož zápas během pátečního odpoledne připomínal spíše taktickou bitvu dvou armád. Auťákům se nedařilo přejít přes dobře připravenou obranu Kokosů a naopak Kokosy nedokázaly navázat na svojí taktiku nakopávaných balonů přes celé hřiště, a tak poločas skončil nerozhodně 1:1.

Druhý poločas připomínal víceméně ten první, Kokosy už se lehce probudily, jejich nebezpečné akce však likvidoval dobře chytající Horyna. Kombinace dua Škobis-Chlum čas od času zahrozila, když se však neuchytila střela Chluma ani Bartoše, tak na druhé straně využil Menclík zaváhání obrany a bombou do šibenice poslal Kokosy do vedení. A jelikož o pár minut později Bartoš nevyužil Škobisovy přihrávky za obranu a trefil pouze tyčku Kolářovi svatyně, mohly se Kokosy na trávě radovat z těsné výhry 2:1. Do druhého čtvrtfinále tedy nastoupí ve výhodě. Na rozdíl od ostatních duelů play-off je tohle čtvrtfinále ještě dokořán otevřené a v odvetě se bude hrát o hodně. 

Branky: Bartoš - Menclík 2

Nejlepší hráči: Bartoš - Burýšek

 

O 9. - 13. místo

Papaya FC - FC Meloun 7:6 (1:4)

Branky: Hlaváč 3, Hausmann 2, Trejbal 2 - Lai 5, Kýr 1

Nejlepší hráči: Hlaváč - Kubala

Pulpit Fiction - FC Sprška 4:3 (1:2)

Branky: Kolář 2, Křemen, Dopita - Zeidler, Lindovský, Štrop

Nejlepší hráči: Štrop - Dopita

 

Termín pro odehrání: Pátek 31. března 2017

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA