Kokosy na trávě - FC AC SK 3:2 po pen. (0:0 - 1:1 - 2:2) 3:2 pen.

Branky: 29. Karlesz, 52. Dusil, Kršek (rozh. pen.) – 37. Malý, 52. Buzek

Nejlepší hráči: Adam Kolář - Štěpán Malý

ONLAJN

Jan Hrdlička:

Finálové klání mezi Kokosy (na trávě a FC AC SK přilákalo do GyBu areny velmi početné publikum, které bylo zvědavé, jak se oba celky zhostí své role v závěrečném duelu sezóny a jak se naplní předzápasové předpoklady. Karty byly rozdány jednoznačně. FC AC SK nastupovali jako obhájci titulu, vítězové letošního BudCupu, nejúspěšnější tým historie. V play-off se červeným sice příliš nedařilo, nakonec vždy ale zabrali v pravý čas a celkově již popáté si proklestili cestu až do finále. Růžové zase zdobí tradice. Jedná se o nejstarší tým GyBu ligy, který ale pravidelně ztroskotával na branách čtvrtfinále, které neprorazil hned třikrát po sobě. Páté místo bylo také doposud nejlepším umístění svalnatých hochů.

Před samotným výkopem se umoudřilo počasí a nic tedy nebránilo vypuknutí napínavé podívané, která byla skutečným vrcholem celého ročníku GyBu ligy. Kokosy vsadili stejně jako v předchozích zápasech play-off na pevnou defenzivu a nebezpečné brejky, a tak bylo na červených, aby diktovali tempo hry. Ti sice měli územní převahu, jako první přesto zahrozili domácí. Kršek se prosmýkl po pravé straně a jeho pokus z ostrého úhlu se otřel o tyčku.

Po první velké šanci se začalo dařit překonávat obranu soupeře i fotbalistům FC AC SK. Nejprve i Koláře musela zachránit tyčka a záhy sám brankář růžových vychytal Vojáčka v obrovské šanci, když mu nedovolil skórovat střelou do šibenice po přečíslení dvou na jednoho. O chvíli později pak mířil sám na Koláře Buzek, i tentokrát byl ale úspěšnější domácí gólman. Velké šance hostů zase připomněly Kokosům, že pokud chtějí uspět, musejí být v defenzivě koncentrovaní opravdu na sto procent, neboť další zaváhání by již mohli červení trestat. První poločas tedy branku nepřinesl.

Kokosy trpělivě čekali a zkraje druhé poloviny utkání se také dočkali. Dusil doběhl téměř ztracený míč a pasem pod sebe napříč vápnem vybídl ke skórování Štěpána Karlesze, jenž z první propálil Doležala a poslal růžové do překvapivého vedení. Hosté přeřadili okamžitě na vyšší rychlostní stupeň, jenže ne a ne překonat skvěle chytajícího Koláře, ani jeho kouzlo ale nebylo věčné. Ve 37. minutě využil Štěpán Malý toho, že Kolář při přímém volném kopu nic neviděl a napálil míč z dálky přesně do sítě. Záhy mohlo být pro domácí ještě hůř, po závaru v brankovišti ale míč dopadl jen na spojnici jejich svatyně.

Padesát minut tedy vítěze neurčilo a muselo se jít do prodloužení. Krátce po jeho začátku udeřili znovu Kokosy. Jan Dusil se ocitl zčistajasna sám před Doležalem, kterého kličkou poslal na druhou stranu a zakončil do poloodkryté klece. O několik vteřin později mohli jít domácí do dvoubrankového vedení, když Dusil s Karleszem postupovali ve dvou sami na Doležala, prvně jmenovaný se nakonec rozhodl zakončit individuálně, brankář FC AC SK ho ale vychytal a připsal si veledůležitý zákrok.

Následovalo klasické nedáš-dostaneš. Hned z protiútoku bylo totiž srovnáno. Matyáš Buzek si to namířil neohroženě středem hřiště a vypálil křížem přesně ke vzdálenější tyč. Svou střelu navíc znovu skryl tak, že brankář Kokosů neviděl vůbec nic a neměl tak šanci zareagovat – 2:2. Druhé prodloužení pak nabídlo hodně opatrný fotbal, přesto k rozhodnutí nebylo daleko. Holakovský si pohrál s Nguyenem v rohu hřiště a na vápně vybídl ke skórování Kyselku, ten však z první trestuhodně přestřelil.

Rozhodnout tedy musel penaltový rozstřel, konkrétně hned první penalta. Tu si totiž postavil Kyselka, míč ale poslal jen doprostřed brány a Kolář bez potíží balon vyrazil. Následně se z řad FC AC SK sice prosadili jak Malý, tak Tomáš Linhart, bezchybně stříleli ale i Kokosy – Nguyen, Horký a hlavně Daniel Kršek, jehož penalta se nakonec ukázala jako stěžejní a vítězná.

Kokosy tedy senzační tažení dotáhli až do konce a sezónu zakončili s pohárem nad hlavou. Finále nabídlo oboustranně urputný boj o každý centimetr hřiště, nikdo nedaroval nikomu nic zadarmo, jen těžko si lze představit napínavější a více nervydrásající finále. Samotné penalty pak byly zkrátka logickým vyústěním pevné kokosácké defenzivy s nebezpečnými brejky a kvalitního ofenzivního snažení červených.

O 3. Místo:

FC Sprška - FC Nekopne si 4:6 (3:4)

Branky: 8. Rédr, 20. Krupička, 25+1. J. Bouček (vla.), 43. Motyka – 2., 37., 40. Hendrych, 4. Mareček, 7. J. Bouček, 12. Haman (vla.)