Termín 3

2. 4. 2016

Čtvrtfinále play-off:

Papaya FC - FC Sprška 0:5 (0:2)

Po prvním vyrovnaném a také vyhroceném utkání se očekával podobný průběh i v odvetě. Do branky Spršky se znovu postavil David Hradečný, který po nebezpečném dohrání jednoho z hráčů Papayi nedochytal první utkání.

Hráči Papayi nastoupili do utkání odhodlaní zvrátit porážku z prvního zápasu, ale narazili na pevnou defenzívu Spršky v zádech s jistým Hradečným. Střelec prvního utkání Jirka Rédr ukázal, že je pro něj především důležitý týmový výkon a od začátku utkání zodpovědně bránil největší zbraň Papayi Vítka Klajbla. To se nakonec ukázalo jako skvělý taktický tah, protože bez Klajblových průniků, které mu skvěle vycházely v prvním zápase, Papaya nebyla zdaleka tak nebezpečná. Když k tomu ještě přičteme rychlý gól, který se podařilo vstřelit Rédrovi, tak Papaya v tomto zápase již od začátku tahala za kratší konec. Její místy poměrně nebezpečné výpady v klidu vyřešil David Hradečný v brance Spršky. Do poločasu přidal dvě branky z dálky, u kterých neměl brankář Papayi úplně čisté svědomí, obránce Spršky Jakub Haman a vypadalo to, že o vítězi tohoto dvojutkání je rozhodnuto. Hráči Papayi byli viditelně zklamaní poločasovým výsledkem i výkonem, a tak do druhé půle znovu nastoupili s důrazem a vervou výsledek ještě otočit. Sprška, která byla donucena se stáhnout do obrany, však tento počáteční tlak ustála stále bez inkasované branky. Naopak Jirka Rédr vystihl špatnou rozehrávku brankáře Papayi a míč se od něj odrazil do prázdné branky - 4:0. Do konce utkání ještě po dobře vhozeném autu hlavou zvýšil Vašek Motyka a Sprška tak mohla slavit postup do semifinále.

Papaya předvedla statečný a bojovný výkon, ale chybělo jim možná i trochu štěstí a rozvahy v koncovce. Sprška si klidným výkonem držela náskok a postupně ho navyšovala. Výsledek byl tedy možná až moc krutý k borcům Papyi, ale takový už je fotbal.

Branky: - 2 Haman, 2 Rédr, Motyka

Nejlepší hráči: Haman - Klajbl​

Úroveň zápasu: 4

První zápas: 4:5

Jakub Haman (FC Sprška): "Myslím, že jsme velmi dobře bránili, což bylo velmi důležité, jelikož jsme zvládli udržet čisté konto. Také se nám povedlo dát tři rychlé góly, po kterých soupeř nevěděl, jak na nás hrát. Tím jsme získali velkou převahu a zezadu jsme to v klidu ubránili a přidali ještě další dva góly."

Natasha Raptors - Kokosy na trávě 5:3 (1:2)

Kokosy vstupovali do odvety s pětigólovým náskokem v zádech a cokoliv jiného než jejich postup by bylo obrovské překvapení. Hráči Natashy ale nic nebalili, uzdravil se jim totiž tahoun Liu, a tak v utkání s růžovými neměli vůbec co ztratit.

Obraz hry vypadal stejně jako v prvním zápase. Balon drželi domácí, proti pevné defenzivě Kokosů se jim ale nedařilo prosadit. V první půli navíc růžovým poměrně vycházela taktika hrát na brejky, v jednom z nich se totiž ocitl i Kršek, který otevřel skóre. Na hřišti se ale nic neměnilo, červení byli za svou aktivitu brzy odměněni srovnáním stavu utkání, i když šlo o velmi šťastný gól. Vilímkova střela se od tyčky odrazila do Kolářových zad a skončila za brankovou čarou.

Tlak domácích pokračoval i nadále, poztrácel ale efektivitu, většina střel byla zablokována, ty které na bránu prošly, bez potíží pochytal gólman růžových. Klid na kopačky Kokosů pak navíc z dalšího rychlého protiútoku přidal Kandráč, jehož střela bodlem tak trochu z nouze skončila zcela přesně u levé tyčky Slukovy svatyně. Růžoví toho tak sice kromě pevné defenzivy mnoho nepředvedli, přesto šli do druhé půle s těsný náskokem, který je v součtu s výsledkem prvního zápasu už téměř posílal do historického semifinále.

Tento scénář ale fotbalisté Natashy nechtěli dopustit, ve druhém dějství ještě více přidali a poměrně brzy skóre taky otočili ve svůj prospěch. Z vedení se neradovali ovšem příliš dlouho, neboť o několik málo minut později probuzený střelec Kršek napřáhl z poloviny hřiště a přesnou dělovkou překvapil Sluku.

Deset minut před koncem už bylo jasné, že by Kokosům neměl postup uniknout, což se také projevilo na hře růžových. Ti začali být mnohem laxnější, už tolik nedohrávali souboje. Červení pasivity a vypuštění závěru svého soupeře dokázali využít alespoň k tomu, aby dvěma góly rozhodli o své výhře ve druhém čtvrtfinále, z postupu se však radují Kokosy. Ti si pro něj dokráčeli především díky precizní obraně, kterou praktikovali po devadesát minut v součtu obou zápasů, Natashe barcelonský styl držení míče úspěch tentokrát nepřinesl.

Branky: 3 Arntz, Čech, Vilímek - 2 Kršek, Kandráč

Nejlepší hráči: Michael Arntz - Daniel Kršek

Úroveň zápasu: 5

První zápas: 1:6

Michael Arntz (Natasha Raptors): "Bylo to hodně nanic jít do zápasu s pětigólovým deficitem, protože nám ten předchozí zápas chyběli tři hráči. Nicméně jsme si celkem věřili, že bychom to mohli otočit. To, co nám zkazilo představu, byl brankář Kokosů, který měl snad ten nejlepší zápas života. Můžu s čistým svědomím říct, že jsme byli o hodně lepší, jenom tam prostě nepadly střely, které by byly s každým jiným brankářem góly."

Rosol Juniors - FC AC SK 0:6 (0:2)

O poslední semifinálové místo svedli souboj hráči Rosolu Juniors a FC AC SK v pátek 15. 4. od 15:30. Oba celky šly do zápasu s velkým odhodláním. Rosoláci dokázali svému soupeři v 1. zápase uštědřit překvapivou porážku 6:3, FC AC SK se proto rozhodlo nenechat nic v náhodě a přijelo s téměř kompletním velmi početným kádrem.

Začátek utkání se silně podobal předchozímu střetnutí těchto dvou mužstev. Domácí celek se na hřišti nějakou chvíli rozkoukával a obhájci titulu zahájili úvodní tlak. Rosol opět vsadil na defenzivní taktiku, kdy iniciativu přenechával soupeři a snažil se ho nepouštět do vyložených šancí. Své protiútoky naopak vést co možná nejpřímočařeji. Hráči FC AC SK měli úkol jasný – smazat rychle ztrátu. Míč drželi na svých kopačkách a velmi často ohrožovali branku domácího Montilly. Výsledkem byly přibližně v polovině poločasu 2 úspěšné zásahy, o které se postarali Vojáček a Kyselka. Jejich protivníci však o sobě občas také dávali vědět nenápadnými šancemi, z nichž v asi největší nedokázal Solař propálit skvěle chytajícího Doležala.

Ve druhé půli se obraz hry výrazněji nezměnil. S ubývajícím časem přibývalo osobních soubojů a soupeřilo se o každý metr. FC AC SK vytrvale napadalo soupeřovu branku, ale kýžený 3. gól stále nepřicházel. Rosol statečně bojoval, menší počet hráčů přesto rozhodl. Síly docházely a jejich protivníci střílejí góly s číslem 3 a 4. Hráči hrající v červených dresech si konečně mohou ulevit. Domácí se ještě nechtěli vzdát, vysunuli svého pilíře Svatoše do útoku a za cenu otevřenější obrany se několikrát 1. gólu přiblížili. Svou produktivitu ze zápasu předchozího však nenapodobili a FC AC SK definitivně rozhodlo zápas dalšími dvěma zásahy. Utkání tedy končí 0:6 a červení mohou slavit další postup do semifinále. Rosol opouští hřiště se vztyčenou hlavou. Hráčem utkání se stal Lukáš Vojáček s obdivuhodnými 4 brankami.

Branky: 4 Vojáček, 2 Kyselka

Nejlepší hráči: Luis Montilla - Lukáš Vojáček

První zápas: 6:3

Martin Šimák (FC Rosol Juniors):"Ač výsledek druhého zápasu vypadá strašidelně, zdůraznil bych, že až do 35. minuty jsme postupovali. Poté přišly 2 slepené góly a museli jsme hru otevřít, což si vyžádalo svou daň. Myslím, že kdybychom v první půli aspoň jednou skórovali z našich několika šancí, jdeme dál my. Tak se však nestalo, takže dál postupují zaslouženě FC AC SK."

FC Tvoje Máma - FC Nekopne si 3:2 (3:1), 0:2 po pen.

V pátek 8. dubna se odehrála odveta mezi týmy FC Tvoje máma a FC Nekopne si. Ani jeden z týmů se ještě nikdy nepodíval za brány čtvrtfinále, o motivaci bylo tudíž postaráno. Tým FC Nekopne si si z prvního zápasu odnesl jednogólový náskok, za cílem smazat toto manko přišel týmu FC Tvoje máma poprvé vypomoci Pavel Sulek.

Obraz hry se od minulého zápasu poměrně změnil, v prvním utkání to byli hráči FC Tvoje máma, kdo tahal za kratší konec provazu a mohli být jen rádi, že zápas skončil těsně v poměru 5:4 ve prospěch FC Nekopne si. V druhém zápase po příchodu Pavla Sulka však spolupráce dua Sulek-Bartošek začala zaznamenávat úspěch, byli to právě domácí, kdo otevřel skóre zápasu.

Náskok byl smazán, hrálo se opět od nuly. Modří (FC Tvoje máma) měli v kombinaci navrch, soupeři vše však doháněli svým nasazením. Přestože se domácím podařil stav navýšit, nic nenasvědčovalo tomu, že by byl zápas rozhodnut. Šance byly na obou stranách, chvílemi by se dal duel nazvat i soubojem brankářů. Poté se o slovo přihlásili hosté, kteří snížili na 2:1. Stav, za kterého by se hrálo prodloužení, nevydržel dlouho, Miler po přesném centru Bartoška navýšil skóre na 3:1. Za tohoto stavu také odcházeli hráči do šaten.

Do půle byl zápas vyrovnaný, každý gól po přestávce mohl zahýbat s vývojem hry, proto si hráči obou táborů v poločase dopřáli dobrých deset minut, aby se navzájem řádně namotivovali.

To se povedlo lépe hráčům Nekopne si. Přestože i nadále to byli domácí hráči, kteří drželi balon na svých kopačkách, hráči v černém je do ničeho výraznějšího nepouštěli. Když se přeci jen tak stalo, balon do svých rukavic vždy přesvědčivě zalepil golman Bouček, který Sulkovi zlikvidoval minimálně 5 velmi nebezpečných střel. I v tomto zápase se potvrdilo fotbalové pravidlo "nedáš, dostaneš". Po několika neúspěšných pokusech domácích se o pozornost zasloužili hosté, kteří pronikli nepozornou obranou domácích a snížili stav na 3:2. Ve chvíli vyrovnání zbývalo do konce ještě 10 minut a inkasovaný gól vlil opět krev do žil domácím. Ti se z každé situace snažili střílet na bránu, většinou se střela zabrzdila o velmi aktivní obranu hostů, když ne, míč zachytil výborný brankář Bouček, který se tak postaral o dokonalou frustraci domácích.

Za stavu 3:2 doběhlo celých 50 minut zápasu a na programu byly 2 pětiminutová prodloužení, po kterých by za nerozhodného stavu následovaly penalty. To se nakonec stalo, přes velké množství šancí domácích gól za 10 minut nepadl a proto se přistoupilo k pokutovým kopům. To hrálo více do karet týmu FC Nekopne si.

Každý tým kopal 3 základní penalty, hosté začínali. Na značku si postavil balon Voříšek, za domácí se v bráně představil Sulek. Ten voříškovu nepovedenou střelu s přehledem vyrazil a vylepšil tak výchozí pozici pro Milera, který si míč na značku chystal po Voříškovi. Bohužel ani ten penaltu neproměnil a za vyrovnaného stavu se přikročilo k druhému kolu. Za FC Nekopne si kop s přehledem proměnil Mareček, Bartošek za modré selhal. Ve třetím kole mohl v případě proměněné penalty posunout do semifinále tým FC Nekopne si Mikuláš Zbořil. Ten se nemýlil a FC Nekopne si mohli slavit historicky první postup do semifinále!

Výsledek se mohl pro domácí zdát velmi krutý, protože to byli právě oni, kdo dnes měl navrch. Na druhou stranu tým hostů dnes velmi dobře a trpělivě bránil a za zády se skvělým Boučkem nenechal Sulka vyniknout.

Branky: Miler 2, Sulek - Hendrych, Zbořil

Nejlepší hráči: Sulek - Bouček J.  ​

Úroveň zápasu: 8

Jan Bouček (FC Nekopne si): Musím říct, že jsme měli opravdu hodně štěstí a také mě v bráně, což byl pro dnešek rozhodující faktor. Musím se pochválit, opravdu...(směje se) Každopádně i zbytek týmu hrál dobře, jak základní sestava, tak střídající hráči. Na závěrečné penalty jsem si vůbec nevěřil, protože vždy, když jsem je chytal dříve, chytil jsem maximálně tak jednu, dnes to byla naštěstí výjimka."