27. 2. 2016

Čtvrtfinále play-off:

Papaya FC - FC Sprška 4:5 (3:2)

První plánovaný čtvrtfinálový duel se nakonec odehrál se značným skluzem oproti původnímu termínu, alespoň částečnou kompenzací ale byla solidní podívaná.

Domácí Papaya měla zkraje utkání možná poněkud překvapivě více ze hry, zatímco hráčům FC Sprška se nedařilo dostat se do tempa, míč jim odskakoval od kopaček a i sebejednodušší kombinace se tříštily o obranný val soupeře. Bezzubost hostí vzápětí podtrhl Klajbl, který si povodil balón přímo ve vápně Spršky a vstřelil první gól zápasu. Borci ze Spršky se posléze trochu vzpamatovali a především přičiněním Rédra začali Papayu stíhat. Do poločasu to však opět zásluhou Klajbla nestihli a k přestávkové poradě se tudíž odcházelo za stavu 3:2 pro Papayu.

Druhá polovina zápasu nabídla obdobný obrázek. Hrál se standardní fotbal bez vyloženě krásných situací. Oba celky působily vyrovnaně. Ani chytrá souhra a efektní hlavička Medenčeviče, která dopadla za záda bránícího Hradečného, obraz hry příliš nezměnila. Postupem času se však přeci jen iniciativa přelila spíš na stranu FC Sprška, která s kanonýrem dne v čele, Rédrem, postupně kradla jednu branku za druhou, až nakonec srovnala stav na 4:4. Aby toho nebylo málo, Rédr přidal ještě svůj čtvrtý gól a poslal sebe a své spoluhráče poprvé do vedení. Najednou to byli hráči Papay, kteří museli dotahovat. Hráči Papayi už to nicméně nesvedli, a to znamená, že Sprška si do odvetného utkání nese lehkou výhodu v podobě výhry 5:4.

Branky: 2 Klajbl, 2 Medenčevič - 4 Rédr J., Krupička

Nejlepší hráči: Medenčević – Rédr

Úroveň zápasu: 6

Jirka Rédr - první zápas v letošním ročníku GL (FC Sprška): Ze začátku jsem se hodně rozkoukával, pak jsem trefil Aleše a skoro z toho byl gól, tak jsme věřil, že to půjde a taky to šlo. Dal jsem čtyři góly, tak si myslím, že musím být spokojený, každopádně do odvety musíme zlepšit defenzivu. V zápase jsme čtyřikrát prohrávali, tak s tím musíme něco udělat. Jsme rádi, že jsme splnili to, co jsme si řekli o poločase a nakonec jme to zlomili."

Natasha Raptors - Kokosy na trávě 1:6 (0:2)

Očekávané play-off odstartoval duel mezi Kokosy na trávě a Natsahou Raptors. Zápas sliboval parádní podívanou hned z několika důvodů. Tak například jsou oba celky známé rozsáhlou základnou fanoušků a vzhledem k tomu, že do Natashy před play-off přišel Matěj Čech, dalo se předpokládat, že spolu s Josefy Liu a Hroboněm budou pořádně zatápět obraně růžových a o vítězi budou rozhodovat detaily. Bohužel pro červené se však jak Liu, tak Hroboň zranili, a tak zůstal z obávaného tria Čech sám.

Úvod utkání byl hodně opatrný z obou stran. Více míč na svých kopačkách drželi Raptoři, proti pevné obraně se ale nemohli prosadit. Naopak na druhé straně si první varování připravil Kršek, jeho střela z ostrého úhlu po rychlém brejku ale skončila jen na tyčce. Jenže právě růžová třináctka záhy otevřela skóre, opět se tak stalo po brejkové situaci, kdy Kršek nadvakrát se štěstím propálil Nováka přízemní střelou.

Domácí s odpovědí nechtěli dlouho otálet, při střele ze střední vzdálenosti ale nejprve zachránila tyč i Koláře, který musel o chvíli později likvidovat nebezpečnou dělovku Vilímka z poloviny hřiště. V této fázi utkání měli červení více ze hry a pod taktovkou Čecha dělali obraně Kokosů velké problémy, přesto se jim nepodařilo své šance využít, a tak přišel trest. Horký vystihl nepřesnou rozehrávku Raptorů a tváří v tvář Novákovi se prosadil ranou na bližší tyč, čímž stanovil poločasové skóre 2:0 pro růžové.

Ve druhé půli se obraz hry příliš neměnil. Hosté spoléhali na brejky a pozorně a úspěšně bránili. Třetí branku svalnatých hochů přidal překvapivý střelec utkání Nguyen. Ten se nejprve sám zamotal v rohu u své branky, následně se ale parádní individuální akcí dostal až před klec Natashy, ještě si narazil míč s Dusilem a pohlednou akci bez problémů zakončil do prázdné Novákovy svatyně.

Snaživí hráči v červeném se o chvíli později přece jen dočkali. Dusil přišel o míč na vlastní půlce a Macar přečíslení dvou na jednoho vyřešil ideálně, když poslal míč nekompromisně do bližší šibenice – 1:3. Paradoxně se jednalo asi o zlomový moment zápasu. Raptoři totiž vycítili šanci a poprvé od začátku utkání se hra oboustranně otevřela a k vidění bylo mnohem více gólových příležitostí.

Jenže góly přidávali nadále jen zkušení svalnatí hoši. Ti se prosadili počtvrté ani ne minutu po inkasované brance. Opět se jednalo o přečíslení dvou proti jednomu, Karleszovi se křižná přihrávka sice nevyvedla úplně podle představ, přesto balon se štěstím doputoval až k Dusilovi, který již měl snadnou úlohu a uklidil míč do prázdné klece. Domácí se tlačili do útoku a mnohdy jim chybělo i trocha štěstí. Koláře totiž nejprve zachránilo břevno a o několik minut později Sotona jen těsně nedosáhl na přihrávku před zcela prázdnou brankou.

Naopak Kokosy předvedli skvělou efektivitu a svými šancemi nepohrdli. Na 5:1 zvyšoval Nguyen, který šel do vápna hodně agresivně a chytrou tečí usměrnil centrovaný míč mimo Novákův dosah. V samotném závěru pak na konečných 6:1 upravoval Kršek, který se ocitl zcela sám před Novákem a zacílil přesně mezi jeho nohy. Výsledek hovoří jednoznačně pro růžové, hráči Natashy se ale po zápase vůbec neměli za co stydět, neboť předvedli dobrý výkon a prohráli, přestože po většinu času měli míč na svých kopačkách. Růžoví zvládli utkání skvěle po taktické stránce a jsou jednou nohou v semifinále. I odveta ale slibuje zajímavou podívanou, protože se dá předpokládat, že by se Liu s Hroboněm již mohli dát do pořádku a ochozy GyBu arény by tak mohly vidět další zajímavé fotbalové klání.

Branky: Macar - 2 Kršek, 2 Nguyen, Dusil, Horký

Nejlepší hráči: Vojtěch Sotona - Adam Kolář

Adam Kolář (Kokosy na trávě): Od začátku jsme hráli ze zabezpečené obrany a čekali jsme na chyby soupeře, kterých také několik přišlo a my je dokázali potrestat. Věděli jsme, že jsou dobří v držení míče, tak jsme jim ho nechali, velmi důsledně jsme ale bránili a do ničeho jsme je nepustili. Dnešní zápas jsme odmakali všichni na maximum a zaslouženě jsme vyhráli, pokud budeme takto plnit pokyny a taktiku pokaždé, můžeme pomýšlet hodně vysoko."

Rosol Juniors - FC AC SK 6:3 (4:2)

Na aprílový pátek byly naplánovány dva zápasy, zápas mezi Rosolem a FC AC SK se odehrál jako druhý v pořadí. A jako by se celý zápas nesl v duchu prvního dubna, o "aprílový" výsledek se postarali útočníci Rosolu Juniors, kteří svým soupeřům z FC AC SK uštědřili šestigólovou nadílku.

Přestože FC AC SK trápila před zápasem rozsáhlá marodka a musel nastoupit často nepřítomný Lukáš Vojáček nebo nově příchozí volný hráč Vojta Skuhravý, i tak byli lonští mistři pasováni do role favorita. Svého soupeře nicméně výrazně podcenili a během zápasu zjistili, že zvítězit nebude vůbec jednoduché.

Hned ze začátku převzali iniciativu hráči FC AC SK a s balonem u nohy diktovali tempo hry. Hráči Rosolu Juniors však zvládali zápas takticky velmi dobře a z mnoha protiútoků permanentně hrozili. Rychlý gól Kyselky však posílil psychickou pohodu hostů, kteří se vzápětí hnali do několika dalších šancí. Po pár minutách vyústil tlak FC AC SK v další gól, tentokrát vlastní, a už to vypadalo, že se stroj FC AC SK dostává do plných obrátek a je zaděláno na pěkný debakl. Naděje hráčů FC AC SK na poklidný průběh zápasu však zchladil Dan Šulc, který po hrubé chybě Kyselky nedaleko vápna z úhlu propálil Doležala mezi nohama. 2:1, Nic se neděje, vysmátí trojnásobní mistři si stavili míč k půlicí čáře a nadále s plánem hrát kombinační hru okupovali polovinu Rosolu Juniors. Zodpovědně bránící "Rosoláci" je však do výraznější šance nepustili, místo toho srovnal stav opět Dan Šulc, který využil špatné komunikace mezi bránicím Kyselkou a brankářem Doležalem a hlavou umístil balon přesně k pravé tyči. Zneklidnění hosté se po vylovení balonu z vlastní sítě opět hnali za navýšením stavu, do rozpaků je však během několika okamžiků uvedl Štětina, který pár metrů před vápnem napřáhl a dělovkou, která orazítkovala obě tyče, překonal brankáře Doležala. Frustrovaní favorité začali pomalu ztrácet nervy a bezhlavě se pouštěli do útoku, i přes několik vydařených akcí však míč vždy skončil v náruči brankáře Montilly. Konci poločasu ještě předcházel sporný moment, kdy Kyselka vystřelil dělovku na bránu Rosolu, střela však byla Solařem ztečována a od Linharta, který stál údajně za brankovou čárou, se odrazil míč k Montillovi. Ten vzápětí vyhodil balon na osamoceného Svatoše, který se nemýlil a navýšil stav na 4:2. Spekuluje se, jestli při odrazu nestál Linhart již za brankovou čárou, námitka však nebyla vznesena dostatečně rychle, proto byl gól uznán a hráči Rosolu odcházeli do "šaten" s dvougólovým náskokem.

O poločase si hráči z obou táborů vyříkali vše podstatné a připraveni na druhý poločas zaujali pozice na hřišti. FC AC SK i nadále drželi balon, sil však ubývalo. Z neznámých důvodů náhradník Skuhravý kromě poslední minuty do zápasu nezasáhl a od 15. minuty zraněný Malý též do hry už nenaskočil. Červenobílým, zejména Vojáčkovi, postupně docházely síly a místo ohromujícího tlaku jsme se dočkali jen několika akcí v podání hostů, na které navazovaly rychlé protiútoky Rosolu. V 10. minutě 2. poločasu však přeci jen FC AC SK snížili na 4:3, když Kyselka nechytatelnou střelou do šibenice překonal skvěle bránícího Montillu. Tento gól vlil červenobílým krev do žil a důsledně bránící hráči Rosolu začínali mít problémy. Smůla, která se lepila hostům na paty, se projevila při střele Buzka, která skončila na břevně. Po nezdaru Buzka se snažil o vyrovnání Kyselka, jeho dělovka zase rozezněla pravou tyč. Za stavu 4:3 se vysílení červenobílí hnali za vyrovnáním, aby si zajistili výhodnější výchozí pozici do odvety. Do jejich otevřené obrany však začali čím dál tím více pronikat hráči Rosolu a hrozili z rychlých protiútoků. Nejméně třikrát se výbornými zákroky vyznamenal Doležal, to však pro hráče FC AC SK nebylo varováním a během několika minut opět z protiútoku zkompletoval Dan Šulc svůj hattrick. Stav 5:3, pro loňské mistry velice nepříznivý, zbývaly minuty do konečného hvizdu. Poslední šance něco provést s neblahým výsledkem. Hráči FC AC SK už se pokoušeli alespoň o snížení, na lopatky je však definitivně položil dobře hrající a především velmi produktivní Dan Šulc, který lehce prošel skrz rezignovanou obranu a lišácky překonal Doležala.

Dnes se hráči Rosolu zasadili o velké překvapení, své utkání zvládli velmi dobře takticky. I když vezmeme v úvahu marodku FC AC SK, nebylo na co se vymlouvat, dnes se červenobílým prostě nedařilo a s nezajištěnou obranou dnes neměli šanci na úspěch. Proto vyhráli zaslouženě hráči Rosolu Juniors.

Branky: 4 Šulc, Svatoš, Štětina - 2 Kyselka, vlastní

Nejlepší hráči: Daniel Šulc​ - Vojtěch Skuhravý

Petr Solař (Rosol Juniors): "Utkání se pro nás zpočátku moc dobře nevyvíjelo. Poměrně brzy jsme prohrávali o 2 branky. Posléze jsme se konečně probudili, začali důsledně bránit a hrozit z protiútoků nebezpečnými šancemi. Najednou jsme vedli v poločase 4:2 díky dobré produktivitě. Ve druhé půli se nám dařilo hrát dál svou hru a odrážet soupeře, co to šlo. Jejich bránu jsme ohrožovali stále častěji, avšak ne již tak úspěšně. S přispěním štěstí se nám podařilo dotáhnout souboj do vítězného konce."    ​   ​ ​

FC Tvoje Máma - FC Nekopne si 4:5 (1:1)

Jediné čtvrtfinále, které slibovalo vyrovnaný boj a které bylo v podstatě bez favorita. Fotbaloví mladíci z Tvojí mámy se postavili bojovnému celku Nekopne si. První zápas v podstatě jen potvrdil papírové předpoklady. Diváci sledovali vyrovnaný duel po všech stránkách. Po poločase panoval v GyBu areně také vyrovnaný stav a vše také nasvědčovalo tomu, že celý zápas nerozhodně skončí. Za stavu 4:4 ale vstřelil prozatím rozdílovou branku Hendrych a v lepší pozici do odvety tedy půjdou hosté. Je ale jasné, že zatím není vůbec nic rozhodnuto a o postupujícím budou rozhodovat maličkosti.

Branky: Mareček 2, Hendrych 2, Zbořil - Miler 2, Kohout, Bartošek

Nejlepší hráči: Hendrych - Semrád      ​

Jakub Hendrych (FC Nekopne si): "Zápas jsme začali ze zajištěné obrany. Soupeře jsme do větších šancí nepouštěli a vytvořili jsme si územní převahu. Bohužel, většina našich akcí skončila pokaženou finální přihrávkou či špatným vyřešením situace. V první půli jsme brankáře soupeře příliš neprověřili. Podařilo se nám skórovat po intenzivním pressingu, ale zároveň i inkasovat z rychlého brejku soupeře. V druhé půli jsme zvýšili obrátky a zkvalitnili kombinaci. Třikrát jsme skórovali a uklidnili hru. K naší smůle jsme se uklidnili až moc a v závěrečné desetiminutovce třikrát inkasovali. Nakonec se nám povedlo skórovat doslova vteřiny před koncem zápasu, nicméně spokojenost s druhou častí druhé půle, a tedy i s celým zápasem, se nekoná. Odveta je tak velmi otevřená, ale věřím v náš postup."