5. kolo

14. 11. 2015

Skupina A

FC Papaya - Rosol Juniors 4:3 (2:2)

Dlouho očekávané Derby de La Rosaya bylo nalosováno až na 5. kolo, což v chladném počasí neslibovalo nějakou výraznější návštěvu. I když byl termín znám již 3 týdny předem, Rosol byl z rozličných důvodů schopen poskládat sotva potřebnou pětici hráčů. Papaya nastoupila se všemi klíčovými oporami, což je postavilo do role mírných favoritů. Byli to však právě červeno-modří, kdo se ujal rychlého vedení. Celý 1. poločas se hrál vyrovnaný pohledný, možná trochu opatrnější fotbal. Papaya nejdříve srovnala, později ale inkasovala znovu. Poté skóre opět dokázala zkorigovat a poločas skončil nerozhodně 2:2. Ze začátku 1. poločasu Rosolu bez střídání začaly docházet síly a vybral si kritickou chvilku, kdy jej soupeř viditelně přehrával. Následně se hra opět vyrovnala, ale vzápětí smolným způsobem obdrželi červeno-modří gól na 3:2. V tu chvíli se obraz tohoto střetnutí naprosto změnil. Oba celky začaly hrát vabank a šance střídala druhou. Po silnější pětiminutovce Rosolu, přesto bez úspěchu, navyšuje Papaya z nenápadné akce na rozdílových 4:2. Jejich rival se ještě dokáže zvednout a v závěrečné fázi zápasu dominuje. Postupně přichází snížení na 3:4, ale pak už pouze trestuhodně spálené příležitosti.

FC JNDŠK - FC AC SK 4:17 (1:7)

Není nutno představovat favorita tohoto zápasu, otázkou v tento pátek pouze bylo, jak velikou gólovou nadílku hráči FC AC SK svým soupeřům uštědří. Žádnému rekordu se to ani zdaleka nepřiblížilo, nicméně dvojciferné číslo, které se zastavilo na čísle 17, mohlo zvýšit sebevědomí loňských mistrů.

Zápas začal zvolna, nikdo z hráčů se nehrnul do útoku, týmy si na sebe postupně zvykaly a při svém prvním společném duelu se zprvu pouze "oťukávali". Jako první svou útočnou iniciativu zúročili hráči FC AC SK, když po několika minutách rozvlnili síť svých soupeřů. Netrvalo dlouho a červení se opět radovali. Do poločasu hráči FC AC SK ještě několikrát skórovali, nicméně i přes některé pohledné akce tomuto utkání chyběl potřebný náboj u obou týmů. Na straně letošních nováčků z JNDŠK to bylo možná právě obavou z týmu FC AC SK, hráči týmu JNDŠK neatakovali své soupeře jak by potřebovali a nesnažili se podniknout nějaké efektivní útočné akce. Pasivita týmu JNDŠK však měla negativní vliv i na červené. Ti s přílišnou ledabylostí čas od času prohrávali poměrně jednoduché souboje, což na konci poločasu vyústilo v korekci stavu na 1:7 z pohledu JNDŠK. Přestože nikdo neočekával zázračný obrat zápasu, jistá jiskřička naděje na rozumný výsledek tu přeci jen vysvitla.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy podobně jako do prvního. Hráči FC AC SK uklidněni dostatečným náskokem vyslali na post hrotového útočníka svého golmana Doležala, který se vyměnil s Kyselkou. Ne že by tato výměna znamenala pro FC AC SK úplnou katastrofu, nicméně každý přítomný mohl zaznamenat, že se hra obou celků poměrně vyrovnala. Jakmile vstřelil Doležal svůj první vytoužený gól, vyměnil se s Kyselkou a hráči FC AC SK začali opět tahat za delší konec provazu. Přestože ještě několikrát inkasovali díky své nedůsledné obranné hře, v útoku vymýšleli pohledné akce, které následně často zdobili jednotlivými góly.

17:4, zasloužená výhra hráčů v červeném, ale ani od borců z 1.E to nebyl žádný propadák. Přeci jen hrát proti loňským mistrům není nic jednoduchého, své o tom mohou povědět i hráči z FC Nekopnem si. Rádi bychom také vypíchli dobrý individuální výkon Matyáše Buzka z 1.E.

Branky: - Linhart T. 5, Kyselka 5, Malý 3, Kvizda 3, Doležal

Nejlepší hráči:  -

Nekopnem si - BK Almdudler 4:2 (3:1)

Jen těžko se před zápasem dal odhadovat favorit a i po dlouhém přemýšlení jsme se k rozhodnutí nedobádali. Přestože mají nesporně lepší formu hoši z Nekopnem si, od Almdudleru se zase čekalo, že touha po prvním letošním vítězství vybičuje borce okolo kapitána Šimka k heroickým výkonům.

Heroický výkon to tedy nebyl, ale že by bylo na místě nazvat výkon Almdudleru katastrofou, to tedy taky ne. Právě obdivovatelé sladké limonády se do zápasu pustili s vervou a zprvu nedominovali ani tak souboji (jak se před střetnutím očekávalo), nicméně několika zdařilými kombinacemi, které však bezchybně sbíral golman z 3. E Jan Bouček. A právě jeho tým se tedy po několika minutách ujal vedení, když Zeman přečetl soupeře, vypíchl mu balon a nekompromisně zavěsil míč k šibenici. Hra se vyrovnala, bojovalo se o každý balon a i přes nehostinné počasí (podotýkáme, že teplota klesala až k nule) se hrálo v překvapivě vysokém tempu. Po následujících několika neúspěšných akcích Almdudleru opět skórovali "domácí" a zvýšili stav na 2:0. Přestože na branku Nekopnem si dokázal odpovědět Říman, který se nádhernou kličkou zbavil jak obránců, tak i samotného brankáře, bylo to od Almdudleru v prvním poločase vše a na obrátkách začali přidávat borci z Nekopnem si. Soupeře do ničeho nepouštěli a drželi je v obležení v jejich pokutovém území. Několikaminutový tlak přinesl i ovoce, Hendrych se prosadil přes dvojici obránců a nakonec svou individuální akci vyšperkoval přesnou střelou, která překonala vyběhnutého Voltra.

Za poločasu se Kryštof Šimek snažil vyburcovat své hráče (a sebe pomocí cigarety) k lepším  výkonům a evidentně to výborně zafungovalo. Úvod druhého poločasu patřil právě jim a překvapené borce z Nekopnem si zamkli v jejich šestnáctce. Naneštěstí pro ně však dnes byl Jan Bouček, který byl později vyhlášen mužem zápasu, bezchybný a se všemi jejich střelami se vypořádal na jedničku. Místo toho, aby padaly góly do brány Nekopnem si, rozvlnila se síť právě na opačné straně a to už počtvrté. Paralizovaní soupeři se už zmohli pouze na korigování stavu v podobě penalty, kterou v 50. minutě využil Jan Buryš.

Zápas nabídl mnoho pohledných momentů a i díky svému nasazení se úroveň hry dá hodnotit jako vysoká. Potvrdilo se, že aktuální forma hrála ve prospěch hráčů Nekopnem si, kteří si celý zápas pohlídali a dokráčeli k zaslouženému, nicméně vydřenému vítězství.

Branky: Mareček 2, Zeman, Hendrych - Říman, Buryš

Nejlepší hráči:  Bouček - Voltr

Termín pro odehrání: PÁTEK 27. listopadu 2015