Branky: 8 Hlaváč, 7 Trejbal, 6 Klajbl, 3 Stejskal - 2 Lai, 2 Kubala

FC Sprška - FC Tvoje máma 7:1 (2:0)

Branky: 3 Krupička, 2 Motyka, Novák, Haman

Nejlepší hráči: Hradečný - Kohout

Kokosy na trávě - FC Rosol Juniors 7:5 (4:2)

Těžko kurzy vyjádřit papírové předpoklady pro toto utkání, každopádně asi nikdo nečekal, že by prozatím suverénní Kokosy mohli v tomto střetnutí poztrácet nějaké body. Nakonec ale nechybělo mnoho a opak mohl být pravdou. Už úvodní minuty nabídly vyrovnanou podívanou. Hru Rosolu řídil Svatoš, který své spoluhráče dirigoval a po celých padesát minut dělal růžovým hochům značné potíže. Byli to navíc právě hosté, kdo se ujal zásluhou Šulcova přesného projektilu k tyči vedení. Úvodní branka Kokosy nezaskočila. Naopak téměř okamžitě s přispěním bránícího hráče skončil míč v síti Rosolu. Montilla, nový brankářský hrdina hostů, navíc záhy lovil míč ze své sítě podruhé, když se střelou k tyči prosadil Dusil. Než se ale růžoví stačili uklidnit a svůj náskok pohlídat nebo navýšit, skóre bylo opět nerozhodné. Zasloužil se o to Svatoš, jehož dělovku z přímého kopu tečoval za záda bezmocného Koláře Karlesz. Kokosy ale opět nezazmatkovali. Ve zbylých minutách první půle si růžoví konečně vytvořili očekávanou územní převahu, kterou dokázali přetavit i v poločasové vedení. O něj se dvěma slepenými brankami postarali Horký s Dusilem. Ve druhé půli svalnatí hoši navázali na zlepšený výkon ze závěru první pětadvacetiminutovky. Skvěle chytající Montilla sice svými zákroky dlouho držel šance Rosolu na zázrak, dva inkasované góly z kopačky Krška a skóre 6:2 pro Kokosy ale žádné drama nepředznamenávalo. Jasné vedení však vneslo na kopačky růžových hochů přílišné uspokojení. Horký, ale i jeho další spoluhráči, opakovaně přeceňovali své schopnosti a o další góly se pokoušeli postarat individuálně. Negativní efekt jejich počínání se záhy dostavil. Přílišné kličkování nevedlo nejen do šancí, mnohdy ale ani přes polovinu hřiště. Hráči Rosolu vycítili svou příležitost a velmi hbitě a aktivně napadali, což také přineslo své ovoce. Pěknou kombinaci do prázdné brány zakončoval Solař - 3:6. V následujících minutách bylo hostů plné hřiště a Kokosy se prakticky jen bránili. Netrvalo ale dlouho a fotbalisté Rosolu se znovu radovali. Po přihrávce napříč pokutovým územím nadvakrát procedil míč za Koláře Svatoš a ani ne o minutu později trefil přesně pravý horní roh branky Solař - 5:6. Zázrak mohl dokonat Svatoš, v ideální pozici na středu hřiště ale přestřelil. Poslední minuty byly opravdu hodně hektické a ke srovnání stavu i v několika dalších momentech mnoho nescházelo, poslední slovo ale měli přece jen růžoví. Po dlouhém pasu Montilla opustil vápno, aby odehrál míč před dotírajícím Karleszem, což se mu ale úplně ideálně nepodařilo, Karlesz se totiž napodruhé dostal k míči a z otočky trefil přesně odkrytou svatyni Rosolu. Kokosy si tedy připisují povinné, ale vydřené tři body. Rosol podal velmi dobrý výkon, který sice na Kokosy nakonec nestačil, do budoucna by ale pro tým okolo kapitána Petra Solaře mohl být velkým příslibem.

Branky: 2 Dusil, 2 Kršek, Horký, Karlesz, vlastní - 2 Solař, Svatoš, Šulc, vlastní

Nejlepší hráči: Tom Nguyen - Martin Svatoš

Skupina B

FC JNDŠK - BK Almdudler 4:6 (1:3)

Branky: Buzek 2, Jirků, Trachtulec - Havlík 3, Buryš 2, Podhorský

Nejlepší hráči: Matoušek - Havlík

Natasha Raptors - FC AC SK 4:5 (1:2)

Před tímto zápasem byl do role favorita pasován tým FC AC SK, nicméně někteří ze sympatizantů s klubem Natasha raptors doufali, že by se mohli svěřenci profesorky Nataši Šimků jako v minulém roce postarat o překvapení.

Zápas začal za poměrně hojné účasti diváků (což velmi kladně hodnotíme) a hned ze začátku jsme si mohli vychutnat několik pohledných akcí, které zrychlily náš puls nad hranici 100 tepů za minutu. Po několika významných příležitostech se však hra uklidnila a centrem dějiště se stal zejména prostředek hřiště, kde oba celky sváděly tvrdé, nicméně povětšinou čisté souboje. Na první branku museli všichni přítomní čekat něco málo přes 10 minut, poté se chytře uvolnil Malý a křižnou střelou zavěsil do dolního rohu branky. I druhému gólu předcházela pohledná akce - Linhart starší se povedeně uvolnil nedaleko outové čáry, navedl míč před bránu a přesnou přihrávkou pod sebe našel přesně kopačky debutanta této sezony - Lukáše Vojáčka, který se nemýlil a zvýšil stav na 2:0 ve prospěch FC AC SK. Přestože měli hráči FC AC SK v útoku drobnou převahu, v obraně hráli pozičně velmi špatně a Raptoři se po protiútocích často dostávali do přečíslení, ze kterého hrozili nebezpečnými střelami. Vše vyústilo ke snížení na 2:1 pár minut před koncem poločasu, když Malý nešťastně tečoval střelu Hroboně, která poté zaplavala do brány dosud bezchybného Doležala.

Za stavu 2:1 začala druhá půle, do které vstoupili lépe loňští mistři. Pár minut po rozehrávce využil svou šanci Linhart T. Přestože Raptoři dokázali znovu odpovědět na Linhartův gól, FC AC SK pokračovali v navyšování skóre. Vzápětí se o 4. branku postaral Kyselka. Hráči FC AC SK měli vítězství skoro na dosah, když 5 minut před koncem provedl Linhart T. pohledný lob, který zapadl přímo do Novákovy brány. Stav 5:2, červenobílí (dnes černo-šedo-bílí) uklidněni dostatečným náskokem už jen dohrávali zbývajících pár minut. Pasivitu FC AC SK využili hráči Nataši a vsítili za dvě minuty do branky Doležala 2 rychlé góly, o které se postaral Liu. To už ale dobíhala poslední minuta zápasu a překvapení se tedy nekonalo.

Přestože Raptoři podali velmi sympatický výkon, na soupeře z FC AC SK byli krátcí, nicméně nechybělo mnoho a mohlo být jinak. Loňští mistři tentokrát na rozdíl od předchozích zápasů podali poměrně vlažný výkon a nesrovnalostmi v obraně se občas zbytečně dostávali do svízelných situací.

Branky: 3 Liu, Arntz - Linhart T. 2, Malý, Vojáček, Kyselka

Nejlepší hráči: Novák - Vojáček

Termín pro odehrání: PÁTEK 13. listopadu 2015