1.kolo

11. 9. 2015

Skupina A

FC Papaya - FC Sprška 6:4 (3:1)

Profesory v tomto střetnutí čekal střet s tvrdou realitou. Bez Tomáše Kaliby a Michaela Ernesta je tým přinejmenším poloviční. Papaya navíc ukázala, že letos rozhodně nebude hrát druhé housle. Čech s Klajblem od samého začátku diktovali tempo hry, a hosté tak měli od začátku do konce utkání ve svých rukou. Profesoři rozhodně nic s postupujícím časem nezabalili, ovšem v tomto střetnutí byli zkrátka horším týmem a museli se sklonit před mladším soupeřem.

Branky: 2 Šmolík, 2 Klajbl, Bartoš, Hlaváč - Iltis, Krupička, Novák, Zeidler

Nejlepší hráči: Vít Klajbl - Michal Zeidler

Kokosy na trávě - FC Tvoje máma 5:0 (1:0)

Kokosy letos patří k velkým kandidátům na medaile a do zápasu s Tvojí mámou nastupovali jako jasní favorité. Již po pár minutách první půle ale bylo jasné, že diváci až tak jednoznačné utkání sledovat nebudou. Po Horkého křižné přihrávce napříč celou šířkou hřiště poslal růžové sice do vedení Dusil, záhy ale mohlo být srovnáno, když po chybě v rozehrávce Kokosy zachránila tyč. Celá první půle nabídla naprosto vyrovnanou podívanou, v níž nakonec kralovali brankáři, a tak se domácí museli spokojit jen s nejtenším možným vedením. Ve druhé polovině se obrázek hry příliš nezměnil. Klid na kopačky Kokosům přinesla až Horkého dělovka, která značila vedení 2:0. S postupem času se ukázalo, že se jednalo o zlomový okamžik zápasu, neboť růžoví definitivně zlomili odpor bojovných mladíků a po dvou trefách Krška a Kandráče se mohli radovat z vítězství 5:0.

Branky: 2 Kršek, Dusil, Horký, Kandráč

Nejlepší hráči: Adam Kolář -

FC Meloun - FC Rosol Juniors 0:26 (0:13)

Zápas Rosolu proti historicky nejmladším členům GyBu ligy přílákal do ochozů solidní počet diváků. Mladíkům sebevědomí nechybělo a obětavou hrou udrželi 2 minuty nerozhodný stav. Pak už se Rosol trochu oklepal a odstartoval kanonádu připomínající začátky vlastní. Fanoušci se rozhodně nenudili. Pohledné kombinace střídalo trestuhodné zahazování šancí. FC Meloun neúnavně bojoval, nutné je vyzdvihnout výkon gólmana. Ač se zkušenější z týmů snažil hrát co nejopatrněji, primáni občas smolně okusili i tvrdost GyBuligových trávníků. Skóre se nakonec zastavilo na 26:0, což znamená potvrzení povinných 3 bodů pro FCRJ.

Nekopnem si - FC AC SK 2:16 (0:3)

Zápasem mezi FC AC SK a Nekopnem se odstartovala celá GyBu liga 2015/16. Borci z 3.E se pomalu stávají ostřílenými matadory a jejich výkony v loňské GyBu lize jen gradovaly. Přestože před zápasem byl znám očekávaný favorit, nikdo takovou defragmentaci týmu Nekopnem si opravdu nečekal. A ani první půle nenaznačovala, že by mohl zápas skončit takto bizarním výsledkem.

Utkání začalo z pohledu obou stran opatrně, přestože měli hráči FC AC SK v kombinační hře lehce navrch, i u nich občas zahrozilo nebezpečí. Pomalu stupňující tlak FC AC SK vyústil v Homolkův gól. Na 2:0 opět zvýšil nekompromisně Homolka a do poločasu na 3:0 upravil skóre Linhart T.

Stav v poločase 3:0 nebyl pro FC Nekopnem si vůbec žádné fiasko, naopak, jejich dobrá poziční hra v obraně a včasné přistupování k hráčům loňským mistrům soutěže mnoho nepovolila.

Nicméně FC AC SK vstoupili do 2. půle politi živou vodou a ze školního hřiště se stala střelnice. Za 25 minut nasázeli mistři do sítě FC Nekopnem si 13 gólů a po několika minutách druhého poločasu bylo o výsledku rozhodnuto. Skóre na opačné straně pouze korigovali Hendrych a Voříšek.

Přestože toto utkání stálo tým Nekopnem si určitě mnoho sil, hráči FC AC SK předvedli precizní hru a zaslouženě zvítězili.

Branky: 2 Mareček - 7 Linhart T., 3 Homolka, 2. Malý, 2. Kyselka, 2 vlastní

Nejlepší hráči: Jan Bouček - Tomáš Linhart

Termín pro odehrání: PÁTEK 25. září 2015