Termín 2

8. 3. 2015

ČF1:

FC AC SK - Los Artilleros 3:2 (2:1)

Nejlákavějším duelem prvních čtvrtfinále byla repríza loňského finále mezi FC AC SK a Artilleros. Velká nepříjemnost postihla Artilleros, když tahouna týmu Sulka vyřadilo z jarních bojů o obhajobu zranění. Na druhé straně absentuje dlouhodobě mladší z bratří Linhartů, avšak FC AC SK zvládají těžké zápasy i bez jeho přítomnosti na hřišti. Začátek zápasu zastihl v lepším rozpoložení jednoznačně hráče v červeném, kteří na nic nečekali a od začátku jednoznačně přebrali iniciativu. Aktivita se hráčům FC AC SK vyplatila, a tak brzy přišlo dokonce dvoubrankové vedení, které obstaral Kyselka. FC AC SK mělo i po zbytek první půle plno šancí, ale Artilleros odolávali. Neujala se ani Homolkova dělovka z vlastní půlky, která málem zbořila brankovou konstrukci. Naopak kontaktní gól si připsal Nguyen, kterého při aktivním napadání na hranici vápna trefil odkopnutý míč a šťastně se odrazil do brány. Ve druhé půli byli opět hráči FC AC SK týmem, který držel míč na kopačkách. Po počátečních neúspěšných střeleckých pokusech se centr dostal až k Hruškovi, který v krkolomné pozici ve vzduchu dokázal překonat vyběhnuvšího Bernklaua. Hráči FC AC SK se hnali za dalšími góly, blízko vyrovnání byli Malý nebo Linhart, místo míče ale skončil v brance soupeře on sám. A opět přišel znenadání gól Artilleros a opět měl na tom hlavní podíl Nguyen. Ten využil zaváhání soupeřova obránce a zblízka poslal míč levačkou do Vojáčkovy svatyně a snížil na 3:2. Ve zbytku utkání to ještě na hřišti příležitostně jiskřilo, ale nic podstatného už se neudálo a oba týmy v klidu dohráli utkání. S výhrou musí být spokojení hráči FC AC SK, ale vzhledem k vývoji zápasu nemůžou být z výsledku zklamaní ani hráči Artilleros.

Branky: 2 Kyselka, Hruška - 2 Nguyen

Nejlepší hráči: Kyselka -

FOTO

FC SRPŠ - Natasha Raptors 4:3 (1:2)

Natasha v základní skupině zcela nečekaně zdolala FC AC SK, a tak i proti profesorům si mladíci věřili. Matěj Čech od samého úvodu utkání navíc potvrzoval roli lídra a byl to právě on, kdo táhl hosty gólově. FC SRPŠ navíc hráli bez střídání, což bylo také znát, a tak si mladí technici hýčkali po úvodní pětadvacetiminutovce těsný jednogólový náskok. O napínavý průběh nebyla nouze ani ve druhém poločase. Oranžoví se se štěstím na svého soka dotáhli a vše nasvědčovalo, že se oba soupeři rozejdou za stavu 3:3 smírně. Nakonec ovšem zvítězili zkušenosti, neboť minutu před koncem se domácím povedlo utkání otočit a připsat si těsné, ale o to cennější vítězství.

Branky: ?- 3 Čech

Nejlepší hráči: ?- Vojtěch Novák

FOTO

B.K. Almdudler - FC Nekopne si 4:2 (2:1)

Papírově nejslaběji obsazené čtvrtfinále nabídlo od prvních minut opatrný fotbal z obou stran. Oba celky si byly vědomi své jedinečné šance proklouznout mezi čtyři nejlepší týmy sezony, a tak se ani jeden ze soupeřů nikam příliš nehnal. Jako první se nakonec ujala skrytá akce domácích, zakončená přesným projektilem Havlíka. Nekopne si sice brzy odpověděli, když Voříškovi sice střela úplně nesedla, přesto skončila v brance. Poslední slovo v prvním poločase ovšem opět měli domácí, konkrétně Podhorský, který byl odměněn za důraznou hru ve vápně Nekopne si druhým gólem. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Bojovná a opatrná hra zastiňovala výjimečné pohledné fotbalové momenty. Mírně navrch však přece jenom měli milovníci rakouského nápoje, kteří si do odvety nakonec nesou dvoubrankový náskok za výhru 4:2.

Branky: Buryš, Yozhiy, Podhorský, Havlík - Šafránek, Voříšek

Nejlepší hráči: Stanislay Yovzhiy - Jakub Hendrych

FOTO

Kokosy na trávě - FC Predators 4:3 (2:2)

Predátoři se od prvních minut chopili iniciativy a chtěli potvrdit roli mírného favorita. Po pár minutách hry nebezpečně ze středu hřiště pálil Svatoš, Kolář ale sklapl nohy k sobě včas. O chvíli později poprvé zahrozili růžoví. Nepřesnou rozehrávku hostů mohl potrestat Karlesz, jenž z první ale trefil jen břevno. Po varování ale následovala i branka, na autové vhazování si naběhl nikým nekrytý Kršek, který z první uklidil míč za bezmocného Hradečného. Šelmy záhy přidaly na aktivitě a brzy se dočkali srovnání. Svatoš se dokázal hbitě otočit kolem Horkého a přesně vypálit ke vzdálenější tyči - 1:1.

Obraz hry se příliš neměnil. Balon na svých kopačkách drželi sice častěji Predátoři, do brankových příležitostí se ale dostávali spíše výjimečně. Navíc to byli opět domácí, kdo se prosadil gólově. Karlesz nadvakrát propasíroval míč na neobsazeného Dusila, který se tváří v tvář gólmanovi hostů nemýlil. Opět ale žlutí dlouho s odpovědí nečekali, rychlý protiútok vyřešili přesným křižným pasem na Liua, který svou dělovkou z první dokázal podruhé v utkání stav srovnat. Navíc mohli jít Predátoři do vedení, další jejich velká šance ale skončila na tyčce.

O vítězi zřejmě rozhodl úvod druhého poločasu. V něm se totiž podařilo Kokosům hned dvakrát bleskově skórovat a do pomyslného závěrečného hvizdu již šelmy dokázaly jen snížit. První velkou možnost na korigování skóre měl Svatoš, jenž ale nepotrestal Krškovu chybu a ztroskotal na Kolářovi, který mu skočil pod nohy. Ani další možnost stejného aktéra se neujala, jeho dělovka od poloviny hřiště sice zvedla diváky z laviček, avšak nakonec jen zaduněla na břevno. Přesto to nakonec byl právě Svatoš, kdo se postaral o poslední branku utkání, když do poloprázdné klece sklepl přesný Liův pas a stanovil konečné skóre utkání - 4:3.

Branky: 2 Dusil, Kršek, Karlesz - 2 Svatoš, Liu

Nejlepší hráči: Daniel Kršek - Martin Svatoš