5. kolo

12. 9. 2014

Skupina A

Rakeťáci - FC Koráč 2:4 (0:4)

Rakeťáci si po vysoké prohře s Artilleros potřebovali spravit chuť proti Koráči. Ten nastoupil v ne zrovna nejsilnější sestavě a Rakeťáci už se těšili, jak budou dávat Koráči jeden gól za druhým. Jenže začátek zápasu vypadal přesně naopak. V podstatě z první šance se snadno prosadil Hlaváč, ale Rakeťáci si i přes tento nezdar nechtěli připustit, že by jim Koráč mohl dělat problémy, za chvíli už to ale bylo o tři góly, když na konci obou krásných kombinací stál Solař a ani v jednom případě nezaváhal. Hrůzostrašná obrana Rakeťáků se dokázala alespoň trochu zkonsolidovat a první zákroky si musel připsat i Bartoš, který ale vyrazil všechny dalekonosné střely. Poté však opět ve špatném slova smyslu zaúřadovala obrana Rakeťáků a Kopáč neměl proti Hlaváčově střele šanci. Celek ve žlutém si uvědomil, že bude muset zabrat a tak začali Rakeťáci více běhat a přidali i na důrazu. To se vyplatilo a Kandráč za chvíli jeslemi překonal Bartoše. To byl však na delší dobu poslední zajímavý moment. Koráč v čele s Klajblem dobře bránil a i díky jalovosti Rakeťáků Bartoš nemusel nijak výrazně zasahovat. Poté přišel nešťastný moment, když Koranda neúmyslně zranil Hájka a hra musela být přerušena. Po chvíli už se opět pokračovalo v zápase, ve kterém ale pouze Maier dokázal korigovat skóre na konečných 4:2.

Branky: - 2 Hlaváč, 2 Solař

Nejlepší hráči: Bartoš - Medenčevič

FC SRPŠ - Dead Terrorists  11:7 (6:0)

Branky: 4 Krupička, 4 Bártl, 2 Kuba, Ernest - 5 Kvizda, Kraváček, Škobis

Nejlepší hráči: Aleš Krupička - Tomáš Kraváček

Los Artilleros - Kokosy na trávě 3:6 (1:2)

Favoritem tohoto duelu byli Los Artilleros, vždyť v letošní sezoně si počínali zatím poměrně suverénně, neztratili ani bod a zdolat dokázali i SRPŠ. Kokosy zatím v dosavadním vývoji ve skupině A nepřekračovali svůj vlastní stín, a ač vždy potvrdili proti papírově slabším soupeřům roli favorita, jednalo se spíše o vydřená vítězství. Za zmínku stojí také fakt, že růžoví hoši zatím v každém letošním zápase lovili balon ze své sítě jako první a následně museli náskok soupeře dotahovat.

Obě strany poznamenaly absence. Kokosům chyběli rovnou čtyři hráči a kanonýrům zase scházel hlavní tahoun Pavel Sulek, což se v součtu všech aspektů nakonec ukázalo jako klíčový bod Kokosáckého úspěchu.

Oba týmy vstoupily do utkání opatrně ze zajištěné obrany, a tak vyložených brankových příležitostí bylo v prvních minutách k vidění minimum. Obrazu hry pomohl první, poměrně šťastný gól. Po levé straně se prosmýkl Veselý a se štěstím dostal pod Bernklauem míč až do sítě. Artilleros přidali na obrátkách, ovšem dobrý obranný blok Kokosů se jim vůbec nedařilo překonat, a tak mohl gólman růžových zůstat prozatím v klidu. Udeřilo opět na druhé straně. Proti nebezpečné Horkého střele ještě dokázal Bernklau vytasit parádní reflexivní zákrok, po chybě v rozehrávce a následné dělovce Dusila už však svůj tým nespasil - 0:2.

Střelci pokračovali v rychlejším tempu hry a nakonec byli i zaslouženě odměněni korigující trefou. Střelou z ostrého úhlu dokázal Marhoul propasírovat míč za brankovou čáru mezi nohama brankáře Koláře. Kokosy inkasovaná branka nezlomila. Pečlivou obranou prakticky vynulovali šance kanonýrů a sami mohli zvýšit své vedení, ovšem Karlesz při samostatném úniku přeloboval jak gólmana domácích, tak jejich svatyni, a tak se šlo do pomyslných kabin za stavu 2:1 pro růžové.

Do druhé půle nastoupili Artilleros ve velkém stylu a dostali Kokosy pod obrovský tlak, který ovšem nakonec nevyústil gól, o což se postarali především defenzivní pilíře Horký s Veselým. Ti hned několikrát zastavovali nebezpečnou kombinaci kanonýrů doslova na poslední chvíli.

Přestože jsme neviděli žádnou stoprocentní tutovku, dalo by se i sem použít tvrzení nedáš-dostaneš. Z ojedinělého rohového kopu se totiž podařilo skórovat Kokosům. Na Dusilův střílený centr si seběhl Karlesz, jenž efektně, ale také efektivně, uklidil patičkou balon ke vzdálenější tyči.

Tlak Artilleros opět sílil. Největší šanci si ve středu pole připravil sám ostrostřelec Bartošek, jeho pumelici ale stačil Kolář špičkami prstů vytěsnit na tyč. Gólman růžových se vyznamenal hned po chvíli i podruhé, když reflexivním zákrokem likvidoval nebezpečnou Marhoulovu střelu hlavou do protipohybu. Nakonec však tlak Artilleros přeci jen vedl ke gólu, když právě Marhoul zakončil ranou na levou tyč přečíslení tři na dva. Kolář si na míč sáhl, mimo tři tyče ho však nevytěsnil.

Hra se oboustranně otevřela a hrstka přihlížejících diváků si užívala parádní ofenzivní podívané. S další gólovou akcí přispěchali tentokrát svalnatí hoši. Zdrůbek zatáhl míč po pravém křídle a lahůdkovou křižnou přihrávkou vybídl ke skórování Dusila, který obrovskou možností nepohrdl a vrátil hostům dvoubrankový náskok.

Ani tentokrát nevydržela radost Kokosům dlouho. Paradoxně k lepší efektivitě v ofenzivě pomohlo střídání na postu brankáře. Bartošek Nahradil Bernklau a druhý jmenovaný dokázal rozvlnit síť po přesně trefeném voleji ze vzduchu.

Zápas gradoval až do samotného konce. Domácí se rozhodli zkusit power-play, z čehož ale vytěžil Karlesz, jenž předvedl skvělý přehled, když napálil balon do odkryté branky z otočky přes celé hřiště. Kýženého snížení se už Artilleros nedočkali, naopak v závěru ještě jednou inkasovali. Dusil s Karleszem postupovali sami na jediného obránce a po rychlé výměně míče zakončoval celou akci druhý jmenovaný do odkryté branky. Sečteno podtrženo: Los Artilleros - Kokosy na trávě 3:6.

Branky: 2 Marhoul, Bernklau - 3 Dusil, 2 Karlesz, Veselý

Nejlepší hráči: Tomáš Marhoul - Ondřej Horký

Skupina B

Nekopnem si - FC AC SK 1:13 (1:4)

Poslední pátek listopadu nabídl duel týmů FC Nekopne si a FC AC SK. Před zápasem se očekávalo poměrně vyrovnané utkání kvůli marodce týmu FC AC SK, nakonec však nastoupila téměř plná sestava včetně "uzdraveného" Linharta D. Hned začátek zápasu ukázal, kdo bude na hřišti pánem. Hosté dobře kombinovali, ale prvních několik minut si na zodpovědné hráče z Nekopne si nemohli přijít. Úlevu přinesl po rostoucím tlaku Štěpán Malý. Tento hráč skóroval po chvíli podruhé po zdařené akci hostů. Do poločasu přidali ještě gól brankář Homolka a Kyselka, Nekopne si odpověděli gólem Marečka, který pár sekund před ukončením první půle upravil skóre na 1:4. V druhém poločase FC AC SK stále drželi balon, ale obrana Nekopne si se zdála být oproti prvnímu poločasu zformovaná a góly ze strany hostů nepřicházely. Bezgólovou desetiminutovku přerušil kapitán hostů Linhart D., který ukrytou střelou k tyči překonal brankáře Zbořila. Podruhé se tento hráč trefil o minutu později a stav se zvýšil na 1:6 ve prospěch FC AC SK. To byl zlomový okamžik. Od té chvíle kombinace střídala kombinaci a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Konečné skóre se zastavilo na čísle 13. Ze strany domácích padl pouhý gól, protože když už Nekopne si vyšachovali obranu hostů, míč do branky propasovat nedokázali. Přestože Nekopne si měli příležitosti na častější skórování, výhra hostů byla naprosto zasloužená.

Branky: Mareček - 5 Kyselka, 2 Holakovský, 2 Malý, 2 Linhart D., Linhart T., Homolka

Nejlepší hráči: Hendrych - Kyselka

Natasha Raptors - Tvoje máma 10:2 (1:1)

Branky: 3 Čech, 2 Arntz, 2 Trejbal, Sluka, Macar, Vilímek - Nesvadba, Ježek

Nejlepší hráči: Vojtěch Sotona - Matyáš Ježek

FC Predators - B.K. Almdudler 0:0 kontumačně

Termín pro odehrání: PÁTEK 28. listopadu 2014