Jdi na obsah Jdi na menu
 


Termín 5

25. 5. 2014

Finále:

 

FC AC SK - Los Artilleros 2:4 (0:0)

Nebylo tomu jako obvykle, kdy  po prvním ze dvou GyBuligových zápasů v jeden hrací den opustí většina diváků ochozy a druhý zápas již nemá takřka žádnou diváckou kulisu. Tentokrát se rozhodla většina přítomných zůstat, a navíc dokonce přicházeli další a další fanoušci, studenti a snad i příbuzní některých z hráčů. Kromě skvělého fotbalového programu je přilákalo i příjemné počasí, slunce příjemně hřálo, vítr nefoukal a černé mraky byly k vidění jen na obzoru, aktivně naštěstí nezasáhly.

Teď už ale k samotnému utkání. Oba týmy začaly velmi opatrně. Do náznaků šancí se zprvu dostávali spíše hráči FC AC SK, konkrétně Rédr, který několikrát provětral Mynářovy rukavice střelami z levé strany. Kanonýři se soustředili na pevnou obranu a rychlé protiútoky. V jednom takovém se ve 4. minutě zjevil Bartošek, jeho střela ale nemířila mezi tři tyče.

Obraz hry se postupem času moc neměnil. Balon drželi na svých kopačkách sice více hráči domácího celku, více šancí si vytvořili fotbalisté z Pošepného náměstí. V 11. minutě se prosmýkl středem hřiště Sulek a proti jeho přízemní střele vytáhl Homolka velmi dobrý zákrok. Hned o minutu později se podařilo Nguyenovi lehce hlavou tečovat dlouhý Mynářův výkop a míč nakonec orazítkoval břevno.

Ve 14. minutě zahrozil na druhé straně D. Linhart, byl však tísněný a jeho střela se do branky nevešla. A byl to právě mladší z bratrů Linhartových, kdo napsal asi nejsmutnější příběh tohoto finále. Ve 21. minutě totiž špatně došlápl při zpracovávání balonu a zranil se. Hřiště nakonec opustil jen za pomoci spoluhráčů a do utkání už nezasáhl. Pro FC AC SK to byla velká ztráta. Nejenže přišli o jednoho z nejlepších hráčů do té doby, zároveň museli dohrávat duel bez střídání.

Do poločasu už se nic významnějšího nestalo a po pětadvacetiminutách byl tak stav nerozhodný 0:0.

Ve 29. minutě se už fanoušci domácích radovali. Jenže předčasně. Balon totiž skončil v Mynářově síti po Homolkově výhozu, nikdo ho netečoval a branka tak být uznána nemohla. 

Pak ale ale o slovo přihlásili kanonýři. O minutu později nejprve spáli Sulek stoprocentní šanci, hned vzápětí už ale Dan Bartošek otevřel skóre. Prosadil se po přesné Sulkově přihrávce přes celou šířku hřiště střelou do protipohybu Homolky.

O dvě minuty později bylo pro domácí ještě hůř. Druhá gólová akce opět začala u Sulka, který se pokoušel několikrát střílet, všechny jeho pokusy ale byly zablokované, a tak se k míči dostal opět Dan Bartošek, který si pěknou kličkou položil Homolku a střelou do odkryté klece přidal svůj druhý gól.

Hra se otevřela a šance byly k vidění na obou stranách. Nejprve mohl přidat třetí branku střelců Nguyen, jenž nedokázal trefit zcela prázdnou branku a ve 36. minutě nedokázal Rédr usměrnit ve skluzu přihrávku do také opuštěné klece.

Ve 39. minutě už to ale bylo o tři. Po dalším z Mynářových dlouhých nákopů šli do souboje Nguyen Hai Nam a Homolka, asijský forvard  hostů v něm byl důraznější a balon se tak se štěstím dokutálel až za brankovou čáru - 0:3.

A opět přišel i druhý slepený gól. Ten byl pro FC AC SK hodně nešťastný. Vše začalo zase u Mynářova dlouhého výkopu a Jakub Kyselka  ve snaze odvrátit dlouhý centr ztečoval míč hlavou přesně za Homolkova záda.

To už byla pro domácí opravdu hodně studená sprchy, ti se ale nevzdali, naopak přidali a hnali se alespoň za brankami, které by částečně oživili jejich naději na zisk třetího titulu. Ty také přišly. O první se postaral ve 44. minutě Jakub Kyselka, jenž se zčistajasna zjevil před Mynářem a brankáře střelců překonal střelou mezi nohy. 

Následoval očekávaný tlak červených, ale hráči Los Artilleros bránili opravdu dobře. Navíc opět hrozili z protiútoků. Růžička z dorážky po Sulkově střele orazítkoval ve 46. minutě tyč.

Domácí se nakonec druhé branky přece jenom dočkali, i když na zvrat už bylo pozdě. V 50. minutě měli k dispozici pokutový kop po Sulkově ruce. K jeho exekuci se postavil brankář Petr Homolka a obdobně jako Kyselka zamířil přesně mezi Mynářovi nohy. Vzhledem k tomu, že branka přišla až v poslední minutě, bylo jasné, že šlo pouze o kosmetickou úpravu skóre.

Asi o třicet vteřin později byl zahlášen konec finálového střetnutí a následovalo to, co násludeje po každém takovém zápase. V táboře Los Artilleros se slavilo, zatímco ze tváří hráčů FC AC SK šlo vyčíst smutek, zmar či hněv. 

Los Artilleros jsou tedy překvapivými, ale naprosto oprávněnými mistry za rok 2013/14. V cestě za titulem totiž vyřadili oba největší favority FC AC SK i FC Predators a pohár se tak na poslední možnou chvíli přesouvá na detašované pracoviště Pošepného náměstí!

Po zápase byly rozdány také individuální trofeje. Nejlepším hráčem se stal Tomáš Linhart z FC AC SK, nejlepším brankářem Petr Homolka, jenž rovněž hájí barvy červených a nejlepším střelcem se stal s 55 góly Karel Nepraš. Pro poslední dva jmenované to byla zřejmě zároveň rozlučková sezóna, vše se ale potvrdí až v září, víme totiž jak to bývá, když vrcholoví sportovci končí se svou kariérou viz. Jaromír Jágr, Milan Baroš nebo Dominik Hašek.

Online reportáž: www.onlajny.com/match/index/date/2014-05-30/id/104593

Branky: 44. Kyselka, 50. Homolka (pen.) – 30. Bartošek, 32. Bartošek, 39. Nguyen, 41. Kyselka (vla.)

Nejlepší hráči: 

 

O 3. Místo:

 

FC SRPŠ - FC Predators 4:2 (0:1)

V duelu smutnějších mužstev po semifinále jsme viděli velmi zajímavou podívanou, která se nepodobala finálovému výsledku jen ve skóre, ale i obrazem hry. Utkání začalo velmi opatrně z obou stran a oba brankáři mohli být poměrně v klidu. Zřejmě o něco víc možností si přece jenom vytvářeli hráči SRPŠ, ovšem buď ztroskotali na pozorném Hradečném nebo poslali balón daleko od branky, jako tomu bylo hned několikrát u Tomáše Nováka. 

V brance oranžových naskočil za Procházku konečně zdravý Milan Voračka a ani on si nevedl vůbec špatně. Zvolil sice velmi úsporný styl, na zem chodil jen zřídka, i tak dokázal například pokusy Nepraše či Liua vytěsnit mimo.

Žlutí hrozili především z protiútoků a z jednoho z nich také otevřeli skóre. Konkrétně to byl Karel Nepraš, jenž jako čistokrevný hrotový útočník zachoval tváří v tvář Voračkovi chladnou hlavu a uklidil balon přesně k tyči - 0:1.

Následně profesoři přidali a hnali se za vyrovnáním. Tím ale také otevírali zadní vrátka a vedení žlutých tak mohl navýšit Nepraš nebo také Svatoš. Voračka však dalším akcím odolal a útoky oranžových do zformované obrany šelem také k úsoěchu nevedly a tak se šlo do pomyslných kabin za stavu 0:1.

Ve druhém dějství jsme sledovali obdobný obrázek jako v tom prvním. Domácí však žluté zaměstnávali z obrany víc a víc a nakonec jim to také přineslo ovoce. Kaliba se šikovně prosmýkl středem hřiště a Hradečného překonal střelou mezi nohy!

Netrvalo to ani minutu a profesoři překlopili mísy vah na svou stranu. Na pěknou přihrávku si naběhl Halamásek, kterému nedělalo problém celou akci zakončit z první do prázdné branky.

Situace se otočila. Na koni byli domácí a šelmy museli útočit. Žlutí útočit umí, to se ví. Jenže stejně tak se ví, že profesoři skvěle brání, což předvedli i v této fázi hry. V ojedinělé šanci se zjevil Liu, ovšem nezacílil přesně.

Udeřilo opět na druhé straně. Z rychlého brejku přišla akce jako přes kopírák oproti poslední brance oranžových a na jejím konci stál opět Zdeněk Halamásek, jenž pouze uklidil míč do odkryté klece. 

To už profesoři cítili že je bronz na dosah a nervozita jim evidentně začala alespoň mírně svazovat nohy. Z toho těžil Kouba, který se prodral ke střele po pravé straně a snížil na 2:3.

Drtivý tlak hostí v závěru k vyrovnávací brance ale nevedl a na druhé straně se mezitím prosadil hlavou Ernest, takže nebylo co řešit!

Bronzové medaile si tedy pověsili na krk hráči FC SRPŠ, kteří tak zkompletovali sbírku tří cenných kovů za poslední tři roky a zároveň se na úkor FC AC SK stali nejlepším týmem posledních tří let s bilancí stříbro - zlato - bronz.

Predátoři naopak končí smutní a bez medaile. Je to hořký konec, protože se po celou sezónu prezentovali jako největší favoriti na zlato a asi byste těžko hledali někoho, kdo by tipoval, že šelmy nezískají ani medaili. Bezprostředně po utkání prohlásil legendární Karel Nepraš konec své GyBu ligové kariéry, loučí se čtvrtým místem, ale jako nejlepší střelec letošního ročníku.

Branky: 2 Halamásek, Kaliba, Ernest - Nepraš, Kouba

Nejlepší hráči: 

 

Skupina o 5. až 8. místo:

 
 

FC Tiki Taka - BK Almdudler (čtvrtek 29.5. 14:40 GyBu 1)

Branky: 

Nejlepší hráči: 

 

Kokosy na trávě - FC Chelsenal (pátek 6.6. 14:30 GyBu 1)

Branky:

Nejlepší hráči: 

 

 

 

 

Termín pro odehrání: PÁTEK 30. května 2014

 Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA