Termín 3

20. 4. 2014

První zápasy semifinále:

SF 1: FC Predators - Los Artilleros 2:6 (0:3)

Po překvapivém výsledku mají blíže k otevření finálových bran hosté. Predátoři nastoupili v oslabené sestavě, když jim jako letos celý rok chyběl Kouba a navíc ještě stabilní článek Turzó, naopak fotbalisté z Pošepného nastoupili kompletní a hned v úvodu si vypracovali několik šancí a odskočili hned do dvoubrankového vedení. V závěru první půle se hra sice vyrovnala a několik slibných možností si vytvořili také Predátoři, ovšem vždy ztroskotali na skvěle chytajícím Mynářovi a místo zkorigování stavu nakonec inkasovali potřetí. Ve druhém poločase pokračovali domácí ve zlepšeném výkonu ze závěru prvního dějství, hnev v úvodu druhé části ale opět zaspali a počtvrté lovili míč ze sítě. Obrana Artilleros ale nemohla odolávat věčně a z následného tlaku už se Predátorům podařilo vytěžit dvě branky a snížit na 2:4. Když už to vypadalo, že by mohli domácí zápas ještě zdramatizovat, přišli střelci hned s dvojnásobnou odpovědí a určili tak konečné skóre 2:6. Nutno však výsledek tak úplně neodpovídá vyrovnanosti utkání, herně to bylo wskutečně padesát na padesát, a proto je jasné, že se šelmy pokusí s výsledkem ještě něco udělat v odvetě, která je na programu v pátek 16.5.

Branky: Camargo, Svatoš - 2 Bartošek, 2 Sulek, 2 Bernklau

Nejlepší hráči: Erik Camargo - Mirek Mynář

SF 2: FC AC SK - FC SRPŠ 3:4 (2:1)

Branky: 2 Rédr, D. Linhart - 3 Kaliba, Vojáček

Nejlepší hráči: Jirka Rédr - Tomáš Kaliba

Skupina o 5. až 8. místo:

FC Tiki taka - Kokosy na trávě 4:8 (2:4)

Mladí technici z domácího týmu ve čtvrtfinále výrezně potrápili Predátory, kteří pomýšlejí na titul a čekalo se, že by mohli potrápit také mírně favorizované růžové hochy. A opravdu, hbitě kombinující hráči Tiki taka se po vlažném úvodu dokázali prokombinovat až do prázdné branky, když skóre otevřel Vilímek. Jenže to bylo od mladíků vše. Vzápětí totiž Dusil dvakrát ztrestal nerozvážné Trčkovy brankářské výlety přes celé hřiště a poslal do vedení hosty. Bílí se naposledy nadechli zhruba v polovině první půle, když Kolářovi propadla střela, jež byla vyslaná sice z bezprostřední blízkosti, ovšem její rychlost byla pomalejší než většina přihrávek v tomto zápase. Následně už však růžoví jasně ukázali, kdo bude hřiště opanovat a kdo si také odnese tři body. Do přestávky odskočili soupeři na rozdíl dvou branek a ve druhé půli definitivně rozhodli o svém vítězství, když dalšími dvěma góly upravili skóre do podoby 6:2. Následně se už utkání pouze dohrávalo v exibičním duchu a hosté už si jasné vedení pohlídali a připsali si první vítězství v cestě za obhajobou loňského pátého místa.

Branky: 2 Vilímek, Čech, Solař - 4 Dusil, Fuchs, Hroboň, Morávek, Zolich

Nejlepší hráči: Tomáš Kraváček - Pepa Hroboň

FC Chelsenal - BK Almdudler 6:3 (2:2)

Chelseanal do zápasu vstoupil lépe, a tak se do vedení dostali jako první. Udávaly tempo hry a častými přihrávkami dostali Almdudler brzy pod tlak. Zničehonic však Kryštof Šimek nejprve vyrovnal a po minutě dostal Almdudler do vedení. Chelsenal však stihl vsítit gól do šatny a v poločase byl tedy stav nerozhodný. Druhý poločas opět začali lépe domácí a dostali se do zaslouženého vedení. Radost jim však zkazil Hanzálek, který svou třetí trefou v soutěži vyrovnal. Za stavu 3:3 se hrála vyrovnaná partie, ani jeden tým nechtěl udělat zbytečnou chybu. Postupem času však Almdudleru začaly docházet síly a Chelsenal zvyšoval hrací tempo, které vyústilo v další tři góly do brány Almdudleru.

O 13. místo:

FC Anonymous - Kokosy na lajně 10:11 pen. (6:1)

Bitvu o 13. místo nakonec vyhráli Lajnaři v čele s Anonymem Petrem Janouškem. V poločase byl zápas sice skoro rozhodnut, Janoušek však v druhém poločase nasázel do vlastní brány 5 gólů a základní hrací doba skončila nerozhodně 10:10. Po ještě humornějším penaltovém roztřelu se nakonec radovali Lajnaři z třináctého místa.

Branky: Motyka 3, Haman 3, Hlaváč 2, Šimák, Štětina - Janoušek 5 vlastních, Chlum 2, Kvizda 2, Skuhravý

Nejlepší hráči: Janoušek - Chlum