4. kolo

14. 10. 2013

Skupina A

FC Anonymous - FC Chelsenal 2:8 (0:3)

Již úvodní poločas napověděl o jasném vývoji utkání, ve kterém rychlejší hosté svého soupeře jednoznačně přehráli. Ačkoliv byla v některých fázích hra relativně vyrovnaná, rozhodly především neproměněné šance Janouška, Motyky či nastřelené tyčky Šulce na straně Anonymů. Tento tým se také přesvědčil, že široký kádr nemusí být vždy výhodou. Neprobuzený střelec Hlaváč se ani po viróze filmové noci stále neprobudil. Na hřišti bylo chvílemi i pěkně dusno, když se známý impulzivní Javůrek nechal vyhecovat k potyčce s Janouškem, kde k problémům nechybělo mnoho. Jeho spoluhráči si jej však dokázali zpacifikovat a především zásluhou střelecké dvojice rychlíků rozhodli o importu tří důležitých, postupových bodů na Pošepák.

Branky: 2 Šulc - 4 Mareček, 4 Papoušek

Nejlepší hráči: Petr Bečvář - Marek Kumpera

Kokosy na lajně - FC AC SK 4:19 (2:7)

Branky: 2 Kvizda, J. Skuhravý, Chlum - 5 D. Linhart, 3 T. Linhart, 3 Motejl, 3 Rédr, 3 Thompson, 2 Homolka

Nejlepší hráči: Jakub Kopáč - Tomáš Kraváček

Kokosy na trávě - Natasha Raptors 10:3 (3:3)

Ve středu odpoledne za chladného počasí chtěli Kokosy na trávě potvrdit svoji roli favorita a s velkou dávkou sebevědomí nastoupili proti nováčkovskému týmu Natasha Raptors. Tento tým den před začátkem utkání představil novou posilu, Vítka Kajbla, defenzivního hráče, který přišel z Papayi. Kokosy nevstoupily do zápasu nijak excelentně, zřejmě kvůli jistotě, že o několik let mladší protihráči jim góly připraví na zlatém podnose. I tak šli hráči v růžovém do vedení 2:0 a snažili se uklidnit do té doby trochu chaotickou hru. Nicméně ji uklidnili až příliš a po několika zaváháních do té doby přesvědčivě hrající obrany dobře kombinující Raptoři vyrovnali na 2:2. Nakonec se dočkali i vedoucího gólu. Do poločasu nezbývalo mnoho a Kokosáci se stále tlačili do soupeřovy brány. Ale pokusy Hroboně, Dusila, Morávka či Fuchse skončily buď mimo nebo na výborně chytajícím Antrzovi. Neujal se ani tvrdý volej Zolicha, který zastavilo až břevno. V poslední minutě ale předvedl Morávek individuální akci z pravé strany a dělovkou překonal gólmana červených. Po poločase tak svítilo na tabuli skóre 3:3. Prvních 10 minut druhé půle se neslo ve stejném duchu jako první. Střely Kokosů prostě končily všude, jen né v brance. Růžoví už skoro slavili, ale rána Horkého z půlky skončila jen na vnitřní straně tyče. Zlom přišel poté, co Kajbl podstoupil tvrdý souboj s Hroboněm, po němž byl zjevně otřesen, a tak došlo k přečíslení obrany hostí, které zužitkoval Dusil. Gól na 5:3 už vnesl do řad Kokosů potřebný klid a po gólech Fuchse, Zolicha a Veselého se ukazatel skóre zastavil na stavu 10:3. Kokosy tedy svoji roli potvrdily a připisují si tři důležité body. Lze však konstatovat, že tým Natasha Raptors podal velice sympatický výkon, a pokud budou jejich výkony takto pokračovat, lze očekávat i první letošní výhru tohoto mladého a potenciálem nabitého týmu.

Branky: 3 Dusil, 3 Zolich, 2 Fuchs, Morávek, Veselý - 2 Miler, Čech

Nejlepší hráči: Jan Dusil - Vít Klajbl

Los Artilleros - FC SRPŠ 5:8 (2:4)

Branky: 5 Bartošek - 3 Kaliba, 2 Ernest, Bártl, Krupička, Kuba

Nejlepší hráči: Dan Bartošek - Tomáš Kaliba

Fanáticos Elena C.F. - AK Veselý Verbíř 4:5 (3:3)

Branky: 3 Fejt, Karlesz - 4 Kutman, Uhlíř

Nejlepší hráči: Štěpán Karlesz - Jan Kutman

Fanáticos Elena C.F. - Natasha Raptors 8:4 (2:2)