Jdi na obsah Jdi na menu

3. kolo

11. 10. 2012

FC Jokers - Bad boys from Eden 3:2 (1:2)

Na horním hřišti GyBu Areny se odehrávalo pohledné, avšak velmi bojovné a tvrdé utkání, v němž se nakonec mírně favorizovaným Jokerům podařil obrat ve druhém dějství. Třetí a zároveň vítězný gól se jim povedlo vstřelit necelé dvě minuty před koncem, hosté už vyrovnat nestihli.

Branky: Mikeš, Petr, Nguyen - Karlesz, Fejt

Nejlepší hráči: Mynář / Hostinský

Nguyenova desítka - FC Rosol juniors 0:2 (0:1)

Velké derby mezi rivaly z tercie dopadlo překvapivě vyrovnaně. Oproti prognózám padly jen dvě branky a o obě se postaral Rosolák Vojta Novák. Přestože měli Nguyenovci nejspíše mírnou územní i herní převahu, žádnou ze střel nedokázali propasírovat za záda bezchybného Bečváře, který tak opět potvrdil, že letos bude ústřední postavou Rosolu. Ti sice stříleli méně, ale o to přesněji, a tak mohly po zápase propuknout velkolepé oslavy, protože Rosol juniors ve druhé sezoně slaví historicky první GyBuligovou výhru. Nguyenovci posílení o známe sextány Veselého či Zdrůbka zase ani napotřetí nezlomili gólové prokletí a drží neblahý GyBuligový rekord...

Branky: 2 Novák

Nejlepší hráči: Mikuláš Veselý / Petr Bečvář

FC SRPŠ - Los Artilleros 11:1 (5:0)

Profesoři dle slov kapitána Tomáše Nováka čekali před zápasem vyrovnanější zápas, ale nakonec se potvrdily domněnky širší veřejnosti a duel se od prvních minut ubíral očekávaným směrem. Profesoři sázeli do branky Kanonýrů jeden gól za druhým a ti měli co dělat, aby svému jménu neudělali ostudu nulou na kontě vstřelených branek. Tu se jim nakonec těsně před koncem podařilo smáznout a konečný výsledek se tak vyjevil ve znamení samých jedniček. Profesoři si připsali již čtvrtou výhru v základní skupině a udělali další rázný krok vstříc prvnímu místu.

Branky: Růžička - 3 Kaliba, 3 Bártl, 2 Ernest, Thompson, Kuba, Novák

Nejlepší hráči: Růžička / Kaliba

GKS Pošepowice - FC SRPŠ 2:3 pen. (1:1)

Očekávaný duel nejlepších týmů skupiny A přinesl očekávané představení i očekávaný výsledek. Jakmile už se nehraje proti týmům z několikáté garnitury, Bártlovi ani Kubovi to nestřílí vůbec a Sulkovi s Bartoškem jen minimálně. Oba brankáři ve svém prostoru kralovali a po patnácti minutách to byl Sulek, kdo jako první trefil prostor mezi tyčemi - po hbité narážečce po zemi z hranice vápna překonal Procházku. Netrvalo ale dlouho a i na straně SRPŠ se prosadil nejlepší hráč týmu - Kaliba se na půlce opřel do míče a vyrovnal na 1:1, čímž jako první letos prostřelil Vlčka v bráně GKS. Skóre se do poločasu nezměnilo a týmy spřádaly na druhou půli plány, jak eliminovat právě tyto dva borce, bez nichž by každý z týmů byl poloviční. Ve druhé půli se nic nezměnilo - aktivnější byli opět Pošepowice, ale šancí po opatrném začátku přibývalo. Sulek několikrát tvrdě pálil nad bránu, další jeho pokusy zastavil Procházka. Stejně si vedl na druhé straně i Kaliba. Poté se ale znovu do vedení dostal tým GKS, když po pohledné narážečce s Dudíkem skóroval podobně jako Sulek na začátku Bartošek. I přes větrné inverzní počasí a malý počet diváků byl k vidění atraktivní fotbal plný šancí, ale jak už to bývá v zápase dvou favoritů, gólů bylo jako šafránu. Profesoři vrhli své síly do útoku, nebezpečně zahrozil dvakrát bodlem Kuba, Thompson dokonce trefil tyč. Na druhé straně mohl rozhodnout Sulek, ale podruhé v zápase trefil břevno. O chvíli později se mu ani metr před bránou nevedlo a z otočky levou nohou zamířil nad ochrannou síť. Když ani Svojšova rána z dálky k úspěchu nevedla, uchýlili se Profesoři k poměrně úspěšné taktice a začali hrát vzduchem. Bártl poslal vysoký míč před bránu, kde v tu chvíli stála skrumáž fotbalistů. Nejlépe se zorientoval brankář Vlček a šel si pro míč, jenže v cestě mu nešťastně zabránil spoluhráč Dudík, a tak odpálil míč do vlastní sítě. Šťastné vyrovnání znamenalo pro SRPŠ novou energii, ale do konce zápasu se již na víc nezmohli. Remíza po padesáti minutách byla spravedlivá a o bodu navíc rozhodovaly pokutové kopy. V prvních třech sériích uspěli všichni střelci (Kuba, Bártl, Kaliba / Vanda, Bartošek, Sulek), v náhlé smrti proměnil Novák a stejně jako na BudCupu u rozhodující penalty vyhořel Dudík, takže druhý bod jde do kabinetu Tv.

Branky: Sulek, Bartošek - Kaliba, Vlček vlastní, Novák vítězná penalta

Nejlepší hráči:  Pavel Sulek / Tomáš Kaliba

AK Veselý Verbíř - Kokosy na trávě 4:9 (1:4)

Před zápasem se očekávala jasná výhra Kokosů, kteří v prvních dvou kolech nastřílely 24 gólů a získaly plný počet bodů. A ta také přišla. Hlavně ze začátku to s ním ovšem nevypadalo tak jednoduše. Hned v první minutě se obrana Kokosů nechala překvapit. Žádný z Kokosáků o balón poskakující na vlastním vápně neměl zájem a to byla šance pro Chomáta. Ten balón nakopnul vší silou a propálil Koláře v bráně. 1:0 pro Verbíře, takový start si růžoví hoši nepředstavovali ani v nejhorší noční můře. Sice se ihned vydali na zteč, ale vsítit gól se jim nepovedlo. Zato Verbíř na druhé straně opět zahrozil a byla z toho tyč. Pak už to ale byly Kokosy, kdo vzal otěže zápasu pevně do svých rukou. První vážnější ohrožení verbířského brankáře Kompase přišlo z nohy jeho golmanského soka Koláře, ale jeho "nahození" Kompas v klidu vyrazil nad bránu. Chvíli poté již přišlo kýžené vyrovnání a vyrovnávací gól byl více než zasloužený. A nezůstalo jen u něj. Za chvíli přišla chyba jednoho z obránců AKVV, který svým odkopem od lajny trefil pouze soupeře. Od něj se balón odrazil k osamocenému Dusilovi na hranici verbířského vápna a ten už věděl co s ním. Levačkou míč nekompromisně uklidil za záda bezmocného Kompase. 2:1 pro Kokosy, nic, co by Verbíř ještě nemohl zvrátit. Větší ranou však bylo zranění Kompase, který byl nucen střídat. Do brány tedy musel Doskočil. O tom, že to není jeho pozice, všechny přesvědčil při střele, kterou propustil mezi nohama až do brány. A tak se začal hledat další brankář. Do brány se nebojácně postavil Pálek, ale ani jemu se nedařilo. Přízemní střelu, no střela je možná silné slovo, protože balón se k němu sotva dokutálel, nechal dojít až do brány. Takže poločasový výsledek 4:1 sice byl zasloužený, ale kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby se Verbíři nezranil brankář.
Ten se však během poločasové pauzy zázračně uzdravil a od první minuty druhé půle zase hájil svou svatyni. A na nedostatek práce si nemohl stěžovat. Kokosy nechtěly dopustit jakékoliv drama a od prvních chvil do svého soupeře bušily jak mohly. Odměnou jim bylo zvýšení náskoku v podobě několika slepených branek. Růžoví hoši dokonce dali příležitost ke skórování i Kompasovi, který ji využil a srazil si míč do vlastní branky. A právě v této chvíli přetekla míra trpělivosti některým Verbířům, především Yovzhiymu. Ten si jako svou oběť vyhlédl hlavně Dusila a souboje mezi nimi jiskřily po celý zbytek zápasu. Nejvyostřenější situace nastala ve chvíli, kdy Dusil vyvážel míč, samozřejmě okopávaný Yovzhiym. O míč ho ovšem připravil Valášek, kterého kokosácký snajpr frustrovaný z neustáleho okopávání fauloval. To si Valášek nenechal líbit a chtěl si to s Dusilem vyříkat zblízka, na pomoc mu samozřejmě přispěchal i Yovzhiy. Všechno museli hasit až ostatní hráči na hřišti, kteří je odtrhli. Ale pojďme zpátky k fotbalu. Kokosy byly pořád v tlaku, Morávek, Unger i Fuchs měli několik šancí, ale vždy si vylámali zuby na Kompasovi. A také Kršek měl několik slibných příležitostí, jenže většina jeho střel v tomto zápase skončila za plotem. Zbývalo zhruba 5 minut do konce, když se hra otočila. Verbíři najednou byli všude a do šancí se dostávali s obrovskou lehkostí. Odměnou jim byly 2 Kutmanovy a jeden Chomátův gól. A především akce před druhým gólem Kutmana stojí za zmínku, protože jak přesná nahrávka do uličky, tak zakončení bylo prvotřídní. Jejich euforii sice lehce zmrazil ještě jeden, devátý, inkasovaný gól, ale zdálo se, že kdyby zápas trval ještě o pár minut déle, možná by se jim podařilo i zápas vyrovnat. Ovšem závěrečný hvizd zazněl přesně po 50 minutách a byla z toho další výhra letos suverénních Kokosů a další prohra Verbíře. Tento tým je sice příjemným oživením letošní sezóny, především díky početné skupince fanoušků, ale otázkou je, jak dlouho jim budou tito fanoušci věrní. Po třech zápasech mají nula bodů, postup ze skupiny je nemožný a ani předváděná hra není nějak přehnaně oku lahodící. Navíc se začíná schylovat i k problémům uvnitř týmu. Na veřejnost prosákla informace, že Yovzhiy dokonce uvažuje o přestupu. Což o to, snaha se mu odepřít nedá, na hřišti by nejradší byl od začátku do konce. Ale že by vyčníval? To určitě ne. Těžko říct, zda by v nějakém jiném týmu vůbec dostal prostor.

Branky: 4 Dusil, 2 Morávek, Kršek, Unger, Kompas vlastní - 2 Kutman, 2 Chomát

Nejlepší hráči: Kolář / Doskočil

FC AC SK - FC Predators 7:4 (4:2)

Jako šlágr podzimní části GyBu Ligy byl před výkopem tento zápas označován. Po jeho skončení musíme říct, že právem. Tým FC AC SK totiž právě až na tento zápas zmobilizoval svou sestavu natolik, že nastoupil v plné síle a nechyběla tak žádná z jeho hvězd. Hráli Homolka, Linhart, Kristek, Masri i Rédr. Nechyběl ani nepostradatelný Kosík a mladíci Kyselka s Davidem Linhartem. To Predátoři naopak přípravu na zápas hrubě podcenili a výsledkem byla absence jejich velké předsezónní posily Jakuba Kouby, který byl na dlouho dopředu plánované pracovní dovolené. A právě tento fakt poněkud poupravil předzápasové prognózy o vyrovnaném utkání a do role jasných favoritů se právem pasovali borci FC AC SK. A hned od úvodního hvizdu to náležitě potvrzovali. Na Hradečného v brance Predátorů se valil jeden útok za druhým a borci ve žlutém je stíhali zachytávat jen s vypětím všech sil. Navíc měli v prvních minutách obrovské problémy s rozehrávkou od vlastní brány a v podstatě se tak vůbec nedostali k držení míče, tlak FC AC SK byl proto opravdu extrémní. Jenže záhy uplynula úvodní pětimutovka, stav na ukazateli skóre zůstával stále bezbrankový a i Predátoři se tak poněkud osmělili. Výsledkem bylo Neprašem trefené břevno a vyrovnání sil na hrací ploše. Predátoři se navíc čím dál tím více dostávali až před Homolku v bráně FC AC SK a nakonec to byli oni, kdo mohli slavit vedení 1:0. Svatoš balón sice netrefil úplně ideálně v nadějné palebné pozici, ten si však přesto za pomoci teče Kristka našel cestičku a proskotačil až do sítě. Červení tak ve svém třetím letošním zápase opět prohrávali a po nadějném začátku značně znejistěli, a byť byl duel v samém začátku, vrhli už nyní všechny síly směrem vpřed. Hra se tak musela divákům líbit, přelévala se od brány k bráně a hrál se vskutku zajímavý fotbal. K vidění byla spousta šancí, osobních soubojů, zákroků brankářů i zajímavých kombinací. Motivace byla na obou stranách velká, každý chtěl vyhrát a takových zápasů základní skupiny GyBu Ligy, pravda, bohužel, příliš nenabízejí. Proto si to i diváci náležitě užívali a jelikož v přesile byla skupina příznivců FC AC SK, tribuny hned po chvíli vybuchly nadšením, když se borcům v červených dresech zásluhou přihrávajícího Davida Linharta a nadvakrát dorážejícího Rédra podařilo po vyrovnat. To však bylo pro FC AC SK málo, a tak se logicky i nadále jejich hráči tlačili směrem k Hradečného brance a bylo jen otázkou času, kdy vývoj skóre otočí definitivně na svou stranu. Nakonec se tak stalo po nevinně vyhlížejícím rohovém kopu, který trestuhodně volný Kyselka báječně zatloukl do sítě Predátorů. Ti si na své konto připsali první defenzivní hrubici zápasu, a byť po čas utkání nebránili vůbec špatně na to jak ofenzivní sestavu mají k dispozici, bylo vidět, že někteří jejich hráči zkrátka s defenzivou nemají žádné zkušenosti. Jejich činnosti směrem vzad tak chyběla větší agresivita a důraz, s jakými by bylo zapotřebí útoky FC AC SK bránit. A když se k tomu ještě nabalili chyby v rozherávce, jednu ukázkovou předvedl ke konci úvodního dějství Svatoš a David Kristek ji nechytatelnou dělovkou do víka náležitě ztrestal, nemohlo to se žlutomodrými dopadnout dobře. A když už to přeci jen zanedlouho s jejich ambicemi vypadalo opět veseleji, to když se na pravé straně uvolnil Nepraš a vybídl pocukrovanou přihrávkou ke skórování do odkryté klece Svatoše, který nabídkou nepohrdl, srazila je do kolen další minela v defenzivní činnosti, kterou po lahůdkovém centru mladšího z dvojice Linhartovců skvělou hlavičkou ztrestal ten starší z nich - 4:2 a tímto výsledkem také první poločas skončil. Ten druhý pak začal tak, jako by ani žádna poločasová přestávka neproběhla. Hráči FC AC SK měli častěji míč na kopačkách a vytvářeli si i nadále spoustu brankových příležitostí. Logickým vyústěním byl další gól v síti Predátorů, Linhart starší si přesně vyměnil míč s Jirkou Rédrem a od tyče a Hradečného zad se míč dostal za čáru, což znamenalo tříbrankový rozdíl ve skóre a definitivní uklidnění favorita zápasu. Ten poté přeci jen trochu polevil a v následujích minutách to vypadalo na to, že se zápas v podstatě sám už jen tak dovleče k nějakému výsledku. To se však změnilo korigujícím gólem Svatoše, který v podstatě z ničeho dovršil svůj hattrick v zápase (potvrdil velkou střeleckou formu z posledních zápasů), když potrestal gólem hlavou přes půl hřiště ledabylou rozehrávku Homolky z rohu hřiště. Rozdíl ve skóre byl tak opět jen dvougólový a Predátoři se do svého soka opět zakousli s větší vervou. Povel k útočení to však byl i pro soupeře a ten vlastně hned vzápětí opět odskočil, precizní kombinací s Kosíkem se na metr před Hradečného dostal Masri a ten se v podobných situacích nemýlí - 3:6. Ani to ale nakonec nebylo všechno, Predátoři se totiž ještě jednou dostali na dostřel. To se Nepraš povedeně uvolnil na vápně, přehodil si balón na levou nohou a jak už to tak v posledních zápasech FC AC SK bývá, propálil Homolku ne příliš razantní střelou mezi nohy. A pro žlutomodré mohlo být ještě veseleji, o několik chvil později se totiž prokombinovali do další velké příležitosti, ale Nepraš druhou branku do tří minut nevměstnal, když z téžkého úhlu minul zcela odkrytou klec. Liu navíc dvakrát spálil velkou příležitost a právě tyto situace byly pro závěrečné minuty zlomové. Nedáš - dostaneš se totiž znovu osvědčilo v praxi, hráči v červených dresech předvedli další parádní kombinaci, Kyselka T. Linhartem si narazili na půlící čáře a první jmenovaný Hradečného propálil podruhé, celkově po sedmé v zápase a pár minut před koncem tak definitivně zlomil odpor soupeře. Ten se sice ještě zmohl na pár náznaků gólových šancí, ale žádnou už nedotáhl až ke zdárnému konci, a tak se musel před obhájcem titulu znovu sklonit. Po loňské prohře 2:6 si letos Predátoři odnášejí o jeden gól milosrdnější prohru, ale opět zaslouženou. Tým FC AC SK totiž znovu prokázal, že se na velké zápasy prostě připravit umí a boj o první příčku ve skupině B právě takovým zápasem byl. Nicméně díky sympatickému výkonu Predátorů je dost dobře možné, že si oba soupeři na jaře vzájemný duel zopakují. A zatímco FC AC SK už silnější nebudou, Predátoři mají v záloze Jakuba Koubu a s velkou pravděpodobností hraničící s jistotou také Šimona Trčku... Příští měření sil těchto soupeřů tak může být ještě větší oslavou GyBuligového fotbalu!

Branky: 2 T.Linhart, 2 Kyselka, Masri, Rédr, Kristek - 3 Svatoš, Nepraš

Nejlepší hráči:  Filip Masri / Karel Nepraš

BFC Ever - FC Papaya 8:2 (4:0)

Papaya bez Šimona Trčky (čile se spekuluje o jeho přestupu do FC Predators) a pouze ve čtyřech hráčích neměla nárok. Do té doby nejhorší tým skupiny B ji zaslouženě vypráskal šestibrankovým rozdílem a sám kapitán Pavel Bartoš po zápase přiznal, že se ambice jeho týmu po vítězství v minulém kole opět usměrnily spíše směrem k zápasům o 9. místo. To hráči BFC měli pochopitelně radost, připsali si vůbec první výhru v historii soutěže, pořádně si zastříleli a poslední místo ve skupině přenechali jiným. I přes opačně vyplněný zápis se mohou radovat ze tří bodů.

Branky: 3 Koutecký, Maier, Kondr, Rybecký, Rédr, Truong - Klajbl, Čech

Nejlepší hráči: Michal Janeček / Tuan Truong Anh

Termín pro odehrání: PÁTEK 2. listopadu 2012

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.