Jdi na obsah Jdi na menu

2. kolo

27. 9. 2012

FC Jokers - Los Artilleros  3:2 (1:1)

Jeden z nejvyrovnanějších zápasů letošní sezóny. Fanoušci možná čekali, že Jokeři tento zápas jasně ovládnou, ovšem tým z Pošepného jim dokázal zdatně konkurovat. V bráně týmu z Budějovické se netradičně objevil kapitán Šulc, který tak nahradil zraněného Mynáře (ten ovšem ukázal týmového ducha a svůj tým po celý zápas podporoval od postranní čáry). A určitě nezklamal, ba naopak. Na jeho rukavicích skončilo hned několik nadějných akcí Pošepáků, a tak se mohli borci v černém vrhnout do útoku. Odměnou jim bylo vedení 1:0, které drželi po většinu prvního poločasu. Ale několik okamžiků před hvizdem oznamujícím konec první půle poslal Růžička dlouhý pas na Nguyena (ten z týmu Artilleros), který efektivně patičkou přehodil Šulce. Díky tomu se šlo do kabin za stavu 1:1. Druhé dějství nám nabídlo stejné drama jako to první. Oba týmy se střídali v útočení, a když už se zdálo, že Jokeři mají ze hry více, přišla nebezpečná akce na druhé straně. Do vedení se ale přecejenom dostali Jokeři a dlouho se zdálo, že jejich druhá branka bude brankou vítěznou. Poté ovšem napřáhl z dálky nejlepší hráč "Kanonýrů" Růžička, a přízemní střelou k tyči srovnal na 2:2. Vše se schylovalo k letos prvnímu penaltovému rozstřelu. Jenže pak to přišlo. Házelo se od postranní čáry, kde si míč před bránu sklepl Nguyen (Artilleros). S rozehrávkou otálel a pak mu nezbylo nic jiného, než napálit míč do svého jmenovce, Nguyena (Jokers), od kterého se míč odrazil přímo za záda bezmocného Bernklaua v bráně Artilleros. 3:2, minuta do konce. Žádný zázrak se nekonal a zápas tímto výsledkem i skončil.

Branky: Petr, Kulan, Nguyen - Růžička, Nguyen

Nejlepší hráči: Dan Šulc / Jakub Bernklau

GKS Pošepowice - FC Rosol juniors   19:0 (9:0)

Další jednoznačná záležitost.

Branky: 8 Bartošek, 5 Dudík, 3 Kubečka, 2 Sulek, Vanda

Nejlepší hráči: Michal Vlček / Petr Bečvář

FC SRPŠ - Bad boys from Eden   10:2 (5:1)

Profesoři jako by prospali první poločas, protože po několika brankách dovolili hostům z Pošepného otevřít hru a vypracovat si mnoho slibných příležitostí. V brance zlých mužů se postupně vystřídali tři brankáři, ale ani jeden úspěch nepřinesl. I přes závěrečný tlak a desítky střel, které si v poslední desetiminutovce, když bylo skóre pouze o dvě branky rozdílné, Bad Boys vypracovali, se nakonec museli smířit s vysokou prohrou. Vývoj zápasu tomu však nenapovídal - velké šance a jen 2 Karleszovy góly byly málo, ač v určitých fázích mohli hosté pomýšlet i na výhru. U Profesorů se blýskl letos zářící Radek Bártl čtyřmi brankami.

Branky: 4 Bártl, 2 Novák, 2 Kuba, Kaliba, Platil - 2 Karlesz

Nejlepší hráči: Radek Bártl / Štěpán Karlesz

AK Veselý Verbíř - FC Papaya   2:5 (1:4)

Verbíři byli namlsaní po úspěšně zvládnutém zápase s FC AC SK, proti mladíkům z Papayi je ale čekalo nepříjemné vystřízlivění (možná i doslova). Po vyrovnaném úvodu vystřelil vedení Hrdlička a vzápětí jej šikovný Trčka potvrdil, Kutman ale odpověděl stejnou mincí a jen tak se vzdávat nechtěl. Poté se ale v hlavní roli naplno představil nejlepší hráč zápasu a dalšími dvěma góly v podstatě do poločasu rozhodl. Pavel Bartoš ani nemusel chodit, stačilo mu jen z domova sledovat, jak šikovný tým letos poskládal, že zvládl zápas i bez nemocného kapitána. Verbíř se ke konci ještě zoufale snažil o dramatizaci zápasu, nic víc než Chomátův nádherný gól však jejich tlak nepřinesl. Podrobně v Aktualitách.

Branky: Kutman, Chomát - 4 Trčka, Hrdlička

Nejlepší hráči:  Stanislav Yovzhiy / Šimon Trčka

Pohřební Comando - FC Predators   3:8 (0:4)

Branky: 2 Motyka, Zeidler Martin - 4 Svatoš, 3 Kouba, Nepraš

Čekala se první vážnější prověrka letos velmi ambiciózních Predátorů, nic takového se ale nakonec nekonalo. Predátoři nastoupili v plné síle bez jediné možnosti střídání (soupeř byl také jen v pěti) a od začátku udával tempo zápasu. Šance střídala šanci a bylo jen otázkou času, kdy se borci ve žlutých dresech ujmou vedení. A byť se tak stalo až v 10.minutě utkání, všem na stadionu muselo být jasné, že půjde o jasnou záležitost. Hráči Comanda si sice také dokázali vypracovat několik šancí, ale spolehlivý Hradečný je přeci jen o poznání těžší překážkou než v loňské sezóně Camargo. A tak se nemohl nikdo divit poločasovému skóre 0:4 v neprospěch týmu Aleše Krupičky. Druhé dějství ale přineslo zhoršenou hru Predators, Comandu se podařilo skórovat a od té doby se hrál nezáživný a nudný fotbal, kdy oba týmy dohrávali spíše z povinnosti. Predátoři si hlídali pohodlné vedení a snažící se Comando nemělo šanci na zvrat. Duel ale přinesl pozorovatelům GyBu Ligy jednu zajímavou skutečnost, a totiž, že Predátoři si s černým koněm skupiny B poradili jednoznačně, a to v tréninkovém tempu. Tak se jen nechme překvapit, co se bude dít přiští týden, až je borci z FC AC SK vybičují ke stoprocentnímu výkonu. Máme se na co těšit!

Nejlepší hráči: Michal Jirků / David Hradečný

BFC Ever - Kokosy na trávě   1:12 (0:5)

Ač hráno na horním hřišti, pro Kokosy jednoznačné vítězství, kterým potvrzují svou letošní dominantu a znovuzrození. U BFC se mohli Melín s Maierem přetrhnout, ale sami dva celý tým od debaklu zkrátka odvrátit nedokázali, navíc proti rozjetým Trávařům. Za ně už druhý zápas po sobě válel ve skvělé formě hrající Dusil, který tak trochu odstavuje na druhou kolej tradiční hvězdu Bezemka. Dobrou zprávou pro růžové může být i to, že Kolář předváděl v brance jisté výkony (ačkoliv neměl moc práce) a v poli se trefilo šest různých hráčů (klobou dolů, i včetně kapitána Ungera)! Zápas proti nejslabšímu celku skupiny B dopadl více než jednoznačně a Kokosy si drží průměr 12 gólů na zápas.

Branky: Maier - 5 Dusil, 3 Fuchs, Bezemek, Morávek, Kršek, Unger

Nejlepší hráči:  Matouš Maier / Jan Dusil

AK Veselý Verbíř - FC AC SK   2:4 (1:1)

Branky: Kutman, Uhlíř - 2 Kosík, Linhart D., Linhart T.

Celá fotbalová veřejnost je v šoku. Neznámý tým septimánů uhrál s dvojnásobnými mistry výsledek, za který by se nestydělo 90% ostatních GyBu ligových týmů. K dispozici nebyli nejstarší hráči FC AC SK (Rédr, Masri a Kristek), ale i tak nikdo nepředpokládal takové drama. Obhájci titulu si mohli dovolit zapojit do hry nové hráče a zkoušet taktiku a to dokonce tak, že se na hřišti v červeném dresu potkávala trojice patnáctiletých benjamínků. Co se ale stalo? Ani tohle nebyl důvod k takovému výsledku, fanoušci očekávali 15 branek. Homolka však neměl svůj den a po deseti minutách se do vedení zásluhou Kutmana překvapivě dostali Verbíři. O chvíli později ze hřiště odkulhal Linhart starší a po zbytek zápasu byl limitován bolestivým zraněním achilovky, bylo tedy hlavně na Kosíkovi, aby vedl torzo loňské vítězné družiny (v tomto zápase převážně buď fotbalově nezkušené, nebo mladé) k úspěchu. To se mu naštěstí pro FC AC SK dařilo. David Linhart se po dlouhé pauze znovu s chutí ukázal GyBu lize, jeho střela se od tyče odrazila na brankovou čáru a bojovný Kosík dorážkou vyrovnal. I tak ale vládla v poločase nad GyBu arenou podivná pachuť a překvapení smíšené s nadšením Verbířů. Ti se čas od času pustili do protiútoku, ale jedinou velkou šanci neproměnil Chomát. Po gólu jejich nejlepšího hráče Kutmana se stáhli do hlubokého valu a bránili, to jim stačilo. K tomu Kompas v bráně přidal několik bravurních zákroků a FC AC SK bylo bezradné. O půli ale zafungovala taktická porada a k vidění byla převaha červených, co skoro nepustí zelené za polovinu. Zaslouženě poté šajtlí skóroval David Linhart, po nezištné přihrávce Kyselky podruhé Kosík a později zúročil Tomáš Linhart dorážkou dobrou práci Ocelíka. Ten ve druhé půli dal zapomenout na loňský terč posměchu kvůli svým atletickým figurám a s chutí se zapojoval do kombinací a bojoval, byl jedním z nejlepších na hřišti. Mohlo být pro něj ještě lépe, ale jeho tvrdou ránu zastavilo břevno. Kyselka pak trefil pouze tyčku, další velkou příležitost neproměnil mladší Linhart a dvě obří tutovky ke konci spálil debutant Kvizda. Třígólový náskok byl dostatečný, a tak se červený tým již nijak nehnal a hrál spíše na pohodové kombinace. Ke konci ale všem trochu zatrnulo, když Homolka venku z vápna chyboval a nepřihrál přesně do útoku, míč zachytil Uhlíř a z dálky trefil odkrytou branku. FC AC SK si ale výsledek už pohlídali a po tuhém boji získali další postupové body. Veselý Verbíř sice prohrál, ale naprosto šokoval celou GyBu. Bude to černý kůň ve vyrovnané skupině B?

Nejlepší hráči: Jan Kutman / Jan Kosík

Termín pro odehrání: PÁTEK 12. října 2012

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.