Jdi na obsah Jdi na menu

Semifinále

20. 5. 2012

Barclays United - FC SRPŠ 2:3 (1:1)

Vyrovnanější zápas, než se čekalo. Těžko říci, kdo měl větší motivaci, ať už dvakrát ve finále poražení Pošepáci, nebo Profesoři bez jediného titulu. Ti se na utkání vybavili novými oranžovými dresy (školními, samozřejmě) a dalo by se říci, že jim to pomohlo. Relativně nezáživný první poločas vytrhl Milan Voračka, který se zčistajasna zjevil před zívající prázdnou brankou a snadno otevřel skóre. Oba týmy posléze přešly ke strategiím jim vlastním - SRPŠ se zatáhli do bloku před Procházku a bránili vlastní polovinu, Barclays proti nim podnikali středověké obléhání. O pár minut později ze zoufalství vypálil Kouba a k úžasu všech přítomných skončila jeho střela v síti. Sice to byla rána jeho obávanou levačkou a Procházka měl možná trochu zakrytý výhled, ale minimálně teď si již může říct, že dostal první hloupý gól. Nad vyrážečku. Druhý poločas byl o poznání zajímavější. Oba týmy částěčně otevřely hru, rodily se šance na obou stranách. A dokonce to i zajiskřilo - Kaliba sporným zákrokem na sporném místě sestřelil pronikajícího šikulu Koubu, které se následně dobrých pět minut svíjel u branky ve smrtelných křečích. Penaltu si ale hosté z Pošepného nevyhádali a z trestňáku na hranici vápna Sulek vysoko přestřelil. Na druhé straně se neprosadili nevýrazní Kuba s Hejdou ani dobře hrající Bártl, a proto udeřilo opět před Procházkou. Technicky vybavený Ernest si udělal dobrý den ze dvou Profesorů na půli hřiště, kolem třetího prosvištěl a střelou z pravé strany přetáhl delší konec lana na svou stranu. Ejhle, Profesorům začalo být úzko. Krupička pak motal, motal, co mu síly stačily, až se nakonec dočkal. Dlouhé autové vhazování se sneslo přímo na jeho zabijáckou levačku, která se opět nemýlila - letos již poosmadvacáté! A nutno podotknout, že šutér Krupička zůstal až trestuhodně neobsazený... Bylo vyrovnáno a poslední desetiminutovka slibovala strhující drama. To se však nekonalo, neboť kapitán Profesorů, Tomáš Novák, mnohými kritizovaný jako nejhorší hráč svého týmu, stál na konci dokonalé akce - Profesoři šli v přečíslení na branku soupeře a pro Nováka nebyl problém zakončit do odkryté brány. Musel cítit velikou satisfakci, protože, ačkoliv si to v tu chvíli nemohl uvědomovat, vystřelil svému týmu finále. Závěrečný tlak totiž SRPŠ přestáli bez úhony. Na poslední akci si vyběhl i brankář Sládek, ale ve velké příležitosti po rohovém kopu právě on netrefil v nadějné pozici míč... Proto na největšího favorita letošního ročníku zbývá pouze utkání o bronz proti Big balls.

Branky: Kouba, Ernest - Voračka, Krupička, Novák

Hvězda utkání: Tomáš Novák (FC SRPŠ)

FC AC SK - Big Balls 8:3 (2:1)

Úvodní semifinálové klání v podstatě už předem rozhodl Martin Čáslavský - nedostavil se, a tak už před utkáním bylo jasné, že Big balls musí zvládnout 50 minut proti obhájcům titulu jen v pěti. Ačkoliv v první půli relativně drželi s FC AC SK krok, i přes bojovný výkon neměli šanci. Borci v červeném nastoupili "full-house," tedy s takovým luxusem, že si mohli dovolit střídat dvě čerstvé čtyřky. A ihned ta první (Masri-Rédr-T. Linhart-Kosík) zaznamenala důležitý úvodní úspěch - kapitán Linhart prostřelil Urbana a otevřel skóre. Ihned po nástupu druhé čtyřky však přišlo zaváhání v defenzivě a Procházka bleskově srovnal. Od tohoto momentu FC AC SK přešli na model jednotlivého střídání. Po krásné dvojité narážečce Rédra s Linhartem starším vystřelil první jmenovaný pro FC AC SK poločasové vedení. Ihned po nástupu do druhé pětadvacetiminutovky se celá hrající čtyřka (oba Linhartové, Masri a Rédr) zapojila do kombinace, na jejímž konci Masri obešel Urbana a proti "svým" zvýšil na 3:1. Další gól přidali Kristek a Kosík, Linhart mladší později nádherně přeloboval brankáře. Kristek si po chybě obrany připsal druhý zásah a to samé se na konci povedlo po Linhartově přihrávce i Kosíkovi. I Big balls měli pár šancí, po jedné tečované střele dokonce zvonila tyč. Po pětiminutovce chaosu ve druhé půli v naší defenzivě vstřelil druhý gól Procházka a z brejku pak na 6:3 snížil Cipra, ale Koulaři s jedinou taktikou (nakopávání a házení vysokých míčů na hranici vápna) zkrátka neměli na víc. FC AC SK zaslouženě postoupili do finále a mohou se stát historicky prvními obhájci titulu!

Branky: 2 Kosík, 2 Kristek, Linhart T., Linhart D., Masri, Rédr - 2 Procházka, Cipra

Hvězda utkání: Tomáš Linhart (FC AC SK)

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.