Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview Superpoháru

5. 9. 2012

Fotbal na GyBu je zpátky. Na samotnou GyBu ligu si ještě budeme muset počkat, již tento pátek nás ale čeká jeden pořádně šťavnatý předkrm - Superpohár! Je evropskou zvyklostí, že se v tomto zápase utká vítěz ligy s vítězem poháru, v našem případě BudCupu. My tuto tradici budeme muset pozměnit hned v historicky prvním utkání, protože týmu FC AC SK se povedlo ovládnout obě dvě soutěže. A tak nás čeká repríza loňského finále - dvojnásobní mistři FC AC SK na jedné straně, strříbrný tým loňského ročníku FC SRPŠ na straně druhé.

Pojďme se podívat, co se v obou táborech dělo během letní přestávky. Více to vřelo na straně Profesorů. Nejlepší střelec loňské sezóny Aleš Krupička se nechal zlanařit zpět do svého bývalého týmu, Pohřebního Comanda. I přesto však do Superpoháru zasáhne, protože se kapitáni domluvili, že týmy budou moct nastoupit v loňské sestavě obohacené o nové posily. Další opora, Milan Voračka, si možná v této sezóně vůbec nezahraje. Během léta ho dostihly blíže nespecifikované zdravotní problémy a sám neví, jak dlouhá bude jeho rekonvalescence. Nebo je to taktika na zastrašení FC AC SK a Voračka jak rybička v pátek vyběhne... To se nechme překvapit. Bártl a Kuba mají časové potíže a možná i tyto problémy se sestavou stály za rozhodnutím Tomáše Nováka složit funkci kapitána a předat pásku Martinu Procházkovi. Tento tah se jim ihned vyplatil. Nový kapitán rozhodil sítě a jedna velká ryba se téměř vzápětí chytila. O.J. Thompson kapitán loňských Prošlých mlík, se v létě stal volným hráčem a tak rád kývnul na nabídku od Profesorů. A v novém dresu se nám předvede hned v pátek.

Management FC AC SK řešil možné problémy se sestavou v předstihu. Jakuba Kyselku z Jokers zlanařil již v průběhu jara a dokonce s ním podepsal i profesionální smlouvu, čímž z něj zřejmě udělal jediného profesionálního hráče naší soutěže. Na soupisku doplnil ještě jednoho mladíka, Jakuba Kvizdu z Kokosů na lajně, na jehož první start si ale všichni fanoušci ještě budou muset počkat. Tým loňských i předloňských mistrů bude muset opustit jeden z absolventů, tedy jeden ze strůjců velkých úspěchů. Filip Masri se rozhodl pokračovat, ale na verdikt Jana Horáčka a Jiřího Rédra ještě vedení týmu čeká. To ovšem nemění nic na tom, že oba vyběhnou do pátečního Superpoháru v plné parádě.

Teď k samotnému utkání. Profesoři k němu upnuli svou víru ihned po prohraném finále. Cítí velkou touhu oplatit soupeři finálovou porážku a tím jim také přetrhnout sérii bez prohry, která trvá již déle než rok. A také touží po své první trofeji. Naopak FC AC SK nemají ve zvyku prohrávat a zvláště ne ve velkých zápasech.

Loňské finále sice nabídlo vyrovnanou partii, ve které se hrálo naplno až do poslední vteřiny, ale mají oba týmy na to, aby tento výkon zopakovali? Nebo naopak ještě překonali? Oba celky se jeví plné odhodlání poprat se o úspěch a sestavy plné kvalitních playerů slibují strhující podívanou a skvělý fotbal. Sami se můžete přesvědčit již v pátek ve 14:30!
 

Pravděpodobná sestava FC SRPŠ: Procházka (C) - Novák, Kaliba - Thompson, Krupička, Hejda

Pravděpodobná sestava FC AC SK: Homolka - Kyselka, Kristek, Horáček - Linhart T. (C), Rédr, Masri

 

 Petr Homolka, Tomáš Linhart

 

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA