Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview semifinále

27. 5. 2013

FC SRPŠ - FC Predators

FC SRPŠ - vítěz základní části, ale také jediný tým z "velké čtyřky", se kterým si letos Predátoři poradili, byť až v penaltové loterii. Nutno však poznamenat, že v onom zmiňovaném duelu nenastoupil v profesorském múnduru Tomáš Kaliba, patrně největší postava Spolku rychlých a překrásných šutérů a na předvedené hře tohoto týmu to bylo znát. Na druhou stranu ani Predátoři v tomto duelu nijak neoslnili a jejich herní potenciál je určitě na vyšší úrovni, než kterou v tomto zápase čtvrtfinálové skupiny ukázali. Je zde tedy velký předpoklad, že se následující utkání od toho předešlého bude razantně lišit, a to zejména v přístupu obou týmů. Očekávají se tudíž kompletní sestavy na obou stranách (Kaliba, Ernest - Nepraš, Trčka), o sto procent vyšší nasazení od všech zúčastněných, větší důraz a hlavně chuť a vůle po vítězství; zkrátka očekává se vyrovnaná a vypjatá bitva se vším všudy, která podle veškerých předpokladů nemá favorita. Pro Profesory by totž mohla hrát například zkušenost s podobnými zápasy, pro Predátory ale třeba naopak chuť ukázat, že už dospěli v ten tým,který se může porvat o ty nejvyšší příčky. Pro SRPŠ hovoří i výborná defenziva, žlutomodří jsou zase nejlépe pálícím celkem v soutěži, čímž jen demonstartivně dokazují svou totálně ofenzivně laděnou sestavu. Prostě odhadovat výsledek tohoto zápasu je jako číst z křišťálové koule nebo z čajových lístku, a to se rovná aktivitám, v nichž rozhodně nijak nevyčnívám. O to zajímavější ale utkání bude a rozhodně bych doporučoval všem fanouškům dobrého fotbalu navštívit tento semifinálový boj. Bohužel, zatím není znám jeho přesný termín, protože kapitáni obou týmů řeší nepříjemnosti s časovými požadavky všech důležitých hráčů obou sestav a také s tím, že semifinálový prime-time, tzn. pátek 31.5. v 15:00, už obsadilo semifinále č.2 a hrát obě klání zároveň s tím, že by se tento duel odehrál na náhradní hrací ploše, nepřipadá v úvahu například už jen kvůli divákům, kteří by určitě rádi viděli obě semifinálová utkání. Nakonec to ale určitě nějak dopadne a společně s vedením GyBu Ligy se podaří najít takové řešení, které bude vyhovovat všem zúčastněným stranám a o výsledku této "diplomatické války" vás budeme včas informovat. Těšit se na tento zápas ale určitě můžete už teď, bude to boj!

Aktualizace: zápas se odehraje tento pátek od 15:45.

Tip redakce (FCP): Tip ?. Vzhledem k tomu, že to píšu já, tudíž člen FC Predators, přenechám tipování tothoto duelu povolanějším členům naší GyBu-ligové redakce...

Tip redakce (FC AC SK): Tip 1. Loňské finále se bude opakovat. Predátoři svou touhu po úspěchu v postup ještě letos nepřetaví. Vyrovnaný duel rozhodne souboj brankářů, možná až penalty. A díky svým hokejbalovým zkušenostem bude úspěšnější Prochy. Hodně bude záležet na sestavách obou týmů, jakmile vypadne jedna klíčová osoba, může to být nepříjemná komplikace. Pokud ale na straně SRPŠ uvidíme v pátek na place trio Procházka - Kaliba - Ernest, finále by jim nemělo uniknout. (6:5pen.)

FC AC SK - GKS Pošepowice

Oba týmy se ve vzájmeném duelu potkaly už ve čtvrtfinálové skupině a navrch měli hráči GKS, byť si nakonec v závěru zápasu nechali dvoubrankové vedení uzmout a zvítězili až v penaltovém rozstřelu. Svou důležitostí se ale ani v náznaku neblížilo nadcházejícícmu semifinálovému boji. To se standardně projevilo na sestavě obhájců titulu, kteří se k "druhořadým" bitvám základní části tradičně nescházejí v plné síle. Právě snad proto, aby v soupeřích vyvolali onen falešný pocit, že to proti nim přeci musí jít. Opak však bývá pravdou a mnohokrát se o tom přesvědčili borci Barclays United. I oni totiž v mnoha zápasech našli na tým FC AC SK recept, vždy ale v situacích, kdy o nic nešlo. Naopak všechny důležité vzájemné duely opanovali hřáči s červenými dresy, a to ať už se jednalo o zápasy semifinálové či finálové nebo ať už se jednalo o GyBu Ligu či BudCup (výjimka potvrzující pravidlo z letošního ročníku BudCupu je závadějící). A dobře si to pamatuje i dvojice Bartošek - Sulek, která se z končících Barclays přesunula právě do týmu GKS a bude zajímavé sledovat, jestli na nich právě tato skutečnost zanechá nějaké stopy nervozity či podvědomého strachu z opakovaného neúspěchu. Pokud ano, měli by si hráči FC AC SK dokráčet pro další finálovou účast, tím spíš, jestli opravdu vyběhnou v plné sestavě; rozuměj: Homolka - Kristek, Masri - Rédr, Linhart T.(Kosík, Linhart D.). Pokud tomu tak ale nebude a hračičkové Bartošek se Sulkem se dokážou oprostit od myšlenek na neúspěchy z let minulých, mohou ve spolupráci s důraznými a nikdy nic nevzdávajícími spoluhráči papírovému favoritovi duelu zle zatápět. Ať tak či tak, trumfy jednoznačně drží tým FC AC SK. V jeho prospěch totiž hrají zkušenosti, lépe složený kádr, sehranost, fanouškovská základna, lev Lumír, domácí hřiště... Zkrátka, cokoli jiného než postup FC AC SK by byl překvapením i s ohledem na předsezónní prognózy, kdy byl právě tým FC AC SK pasován do role letošního mistra. Na druhou stranu, GKS jsme předpovídali druhé místo, takže jedna chyba už je tak jako tak na světě... Závěrem se ptáme: Vzepřou se Pošepowice veškerým předpovědím a statistikám a zaknihují před snad podobně naplněným hledištěm jako při exhibici Realu Top Praha s výberem GyBu senzaci, nebo uvidíme ve finále potřetí v řadě tým FC AC SK? Pokud chcete odpověď na tuto otázku znát jako první, určitě zavítejte do GyBu Arény v pátek 31.května. Výkop tothoto třaskavého duelu je naplánován na patnáctou hodinu.

Tip redakce: Tip 1. FC AC SK tyto zápasy umí zvládat. Například s Barclays, předchůdci GKS, nikdy v důležitém utkání neprohráli. A v této tradici budou pokračovat, o zkompletování vítězného hattricku budou snít i po tomto zápase! (4:2)

 

Karel Nepraš

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA