Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview 3. kola

14. 10. 2012

V minulém kole jsme to opět předpovídali správně. Ve všech zápase zvítězili týmy, jimž jsme i my před startem druhého kola přisoudili tři body. Skoro by se chtělo říci, že se GyBu liga ani hrát nemusí. Naše redakce to natipuje až do konce května a předáme si medaile... Ba ne, takhle snadné to opravdu nebude a důkazem budiž právě aktuální kolo. Jsou v něm totiž hned minimálně dva zápasy, které mohou dopadnout všemi možnými způsoby a rozhodovat v nich budou pouze maličkosti. Přesto vám svůj pohled přinášíme opět na všech sedm duelů, tzn. i na ty skutečné sázkařské lahůdky!

SKUPINA A

FC Jokers - Bad boys from Eden

Hned první zápas v řadě je na tipování vskutku náročný. Jednoznačně totiž půjde o vyrovnanou záležitost, kterou rozsoudí možná jedna vydařená akce z konce utkání, možná až penaltový rozstřel. Nechť nám je v tuto chvíli měřítkem tým Los Artilleros. Oba soupeři z tohoto kola tento celek porazili, Jokeři v minulém kole 3:2, borci z Edenu v kole prvním ještě o branku vyšším rozdílem (4:2). A už jen právě tyto dva konkrétní výsledky nám dokazují, o jak kvalitativně srovnatelné týmy jde. Jaké atributy by tedy v tomto konkrétním zápase mohly hrát klíčovou roli? Snad zkušenosti a těch je přeci jen v týmu Žolíků víc. Vždyť v sestavě tohoto celku najdeme i jména Mikeš a Petr, tedy fotbalisty, kteří už mají v GyBu lize něco odkopáno. Navíc Jokeři už na rozdíl od Slávistů mají v nohách loňskou sezónu, v níž navíc byli poměrně úspěšní. Na druhou stranu tým Bad boys má ve svém středu také velice zajímavé osobnosti. Tou první z nich je bezesporu kapitán mužstva Štěpán Karlesz, střelec, jenž z celkových osmi branek červenobílých sám obstaral pět. Tou druhou pak Ondřej Brejcha, patrně největší zbraň Bad boys, který je v současné době členem juniorského týmu pražské Dukly. Tedy i v tomto ohledu to vypadá na velice vyrovnaný boj a náš tip na výsledek tak nemůže být jiný, než rozstřel ze značky pokutového kopu - remíza po padesáti minutách!

Tip redakce: 4:3p 

Nguyenova desítka - FC Rosol juniors

Tohle bude vynikající utkání. Bezesporu. Nguyenovci totiž mají po dvou odehraných zápasech skóre 0:43, Rosoláčci 1:38. To nám samo o sobě poukazuje na skutečnost, že zavítat na tento duel se rozhodně vyplatí. Vždyť dokážete si představit srandovnější duel v rámci letošního ročníku? Já tedy ne. Každopádně na hřišti to taková zábava nebude, oba týmy si totiž moc dobře uvědomují, že povinnost jim velí vyhrát. Ono totiž už asi moc podobných příležitostí na zisk tří bodů nebude... Takže kdy jindy, když ne teď?! Radovat se však bude moct pouze jeden tým, bude to FC Rosol juniors.

Tip redakce: 8:13 

FC SRPŠ - Los Artilleros

Tady je to bez přemýšlení. Profesoři vstoupili do sezóny skvěle a byť v úvodních kolech nenarazili na ambicióznějšího protivníka, bezmála třicet vstřelených branek budí respekt. Na druhou stranu Kanonýři nepředvádějí vůbec špatný fotbal a bez bodu jsou před zápasem se SRPŠ tak trochu i vinou smůly, vždyť v obou zápasech (2:4 a 2:3) měli dostatek šancí na vítězství. V tomto případě to ale bude jinak, Artilleros možná budou vzdorovat v prvním dějství, ale pak se přeci jen projeví kvalita zkušenějších a starších borců a Profesoři duel bez problémů zvládnou.

Tip redakce: 8:3 

GKS Pošepowice - FC SRPŠ

Tým Pošepowic má vskutku na úvod letošního ročníku zajímavý los. Na rozjezd totiž vyfasoval dva nejslabší týmy, které vůbec v osudí byly a výsledkem budiž skóre 41:0. Pro třetí kolo mu byl naopak přidělen protivník ze všech nejtěžší, minimálně tedy co se A skupiny týká a právě až ten jeho hráče důkladně prověří. Podle všech předpokladů půjde o souboj o první příčku ve skupině a my se můžeme pouze dohadovat, jak to celé dopadne. Pošepowice jsou totiž stále jedna velká neznámá. Čekají se od nich velké věci, ale ještě jsme tak nějak neměli příležitost si reálný základ této teze ověřit. A podobně můžeme hovořit i o Profesorech. Ti sice nastupují v rámci GyBu Ligy už do několikeré sezóny, ale letos s dosti obměněným kádrem, který v úvodních zápasech také neprošel žádnou těžší prověrkou. Vzájemný duel těchto týmů tedy poslouží i jako měřítko pro další fáze letošního ročníku a i my jsme velice zvědavi na to, kdo se s touto zkouškou vypořádá lépe. Nicméně čekáme urputný boj, málo gólů a další remízu v tomto kole!

Tip redakce: 2:3p

 

SKUPINA B

 

AK Veselý Verbíř - Kokosy na trávě

Kokosy vstoupili do nového ročníku, snad povzbuzeni svým "znovuzrozením", fantasticky. V obou duelech nasázeli svým soupeřům dvanáct branek a vyšvihli se do čela skupiny B. Překvapivě, o to razantněji. Hrají lépe, než kdy dřív a Veselý Verbíř by pro ně měl být v tomto kole další pochutinou. Ten sice vstoupil do sezóny nečekaně milosrdnou prohrou s FC AC SK (2:4), ale o týden později podlehl FC Papaye, s kterou si právě Kokosy v prvním kole hravě poradili. To je samo o sobě pro vývoj tohoto duelu velkou nápovědou a my se jí budeme řídit. Kokosy se i po třetím kole udrží na špici své skupiny a i normu dvanácti vstřelených branek na zápas by si mohli udržet. Jasná dvojka!

Tip redakce: 2:12

FC AC SK - FC Predators

Šlágr kola. Jednoznačně. Obhájci titulu začali letošní sezónu dost rozpačitě. V souboji o Superpohár sice předvedli skvělý výkon a v repríze loňského finále přejeli Profesory, ale od té doby to taková sláva není. V prvním kole proti Pohřebnímu Commandu sice vyhráli, ale to především díky nemohoucnosti Commanda v koncovce. A ve 2.kole porazili letošní nováčky pouze 4:2, a to i přesto, že všichni očekávali drtivý debakl. O formě tedy nemůže být ani řeč. Zato jejich soupeř, FC Predators, si v prvním kole hladce poradil s BFC 10:1 a v kole druhém zase přejel výsledkem 8:3 Pohřební Commando. A jak se zdá, ani v aklimatizaci nových posil nebude problém. Kouba válí stejně jako v Barclays a Hradečný nic ze svého kouzla také neztratil. Bude to ovšem stačit na FC AC SK? Právě Kouba by mohl o komplexu z tohoto týmu vyprávět. Dvě prohraná finále jsou pro něj noční můrou. Zejména to z BudCupu, kdy měl na noze několik gólů. A byť se zdá, že Predátoři jsou mírnými favority, může se právě tento fakt obrátit proti nim. FC AC SK vyhovuje, když je někdo podceňuje a právě v těchto zápase nejvíce excelují. Navíc se krom zmíněného Superpoháru ještě nesešli v plné sestavě. Tento zápas může hodně napovědět, jak je to s kvalitou obou týmů. Pokud FC AC SK dokáží zvítězit, dají tím zapomenout na poslední dva zápasy. Případná výhra Predátorů by zas znamenala potvrzení jejich plánů na finále.  

Tip Karla: "Já chci vyhrát, ale tipovat vlastní výhru v tak těžkém zápase si netroufnu. Tipovat proti sobě je něco, co nikdy neudělám... Jsem tedy vlastně v bezvýchodné situaci, a proto to nechám bez dalšího komentáře."

Tip Tomáše s Petrem: 3:1

BFC Ever - FC Papaya

Papaya v minulém kole ukázala, že díky Šimonu Trčkovi může v podstatě v každém zápase pomýšlet na úspěch, protože tento hráč si skoro všechno zařídí sám. Kdyby to jen trošku šlo, na vlastní gól si přihraje sám. Protože to nejde, dává většinu svých branek po samostnaných průnicích a několik takových jistě předvede i v tomto zápase. A právě to bude klíč k úspěchu pro jeho tým. BFC Ever si po špatném vstupu do sezóny připíší další nulu do kolonky získaných bodů, naopak FC Papaya se přihlásí do bojů o postup do jarní části letošního ročníku.

Tip redakce: 4:8

 

 

 

 

Našli jste v článku chybu? Oznamte nám ji a my se ji pokusíme co nejrychleji napravit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jokers - Bad boys

(Tomáš, 14. 10. 2012 13:55)

Pokud Brejcha nastoupí (což ale moc pravděpodobný neni), tři body půjdou do Edenu... Sorry, Máro a spol., ale penalty nebudou :-D

Karle :DDDD

(Houmí, 13. 10. 2012 14:39)

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Hmm..

(Tony , 13. 10. 2012 13:44)

No, já nesouhlasím ani s jedním tipem, kromě Jokers.. :D

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA